reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polki -Muzulmanki

Danielle, mam pytanie, czy chce Ci sie pic non-stop, czy tylko jak przez dluzszy czas nosisz hijab? Kiedys wyczytalam, ze te osoby, ktore maja syndrom ciaglego pragnienia moga pic podczas miesiaca Ramadhan, ale nie powinny jesc... sprobuje odnalezc ten tekst..
Czy mowilas doktorowi o nadmiernym pragnieniu??? To jest symptom wielu chorob np. cukrzycy, anemii- moze dlatego Twoj organizm jest slaby i mdlejesz...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witaj, ja jestem Muzulmanka od 4 lat i 4 lata po slubie. Jestem bardzo szczesliwa jako Muzulmanka. Wcale nie musisz zmieniac swojej religii jesli nie chcesz i czujesz sie prawdziwa katoliczka. Ja np nie mialam takiego poczucia religijnosci w swojej wierze chrzescijanskiej i zawsze chcialam zmienic moja religie. Fajny chlopak to nie wszystko, wazne jest zaufanie, szacunek i tolerancja obu stron a jesli to główna zasada ze trzeba zmienic religie i ty myslisz ze czulabys sie z tym zle, lepiej odejdz od chlopaka lub powiedz mu grzecznie- kocham cie ale nie moge zmienic mojej religii, poniewaz...( musisz szczerze powiedziec mu to co czujesz) jesli to zaakceptuje, wtedy zaakceptuje rowniez ciebie z twoja religia.
 
OneandOnly, lepiej zapytaj chlopaka, co na to jego rodzice... Znalam jedna Slowaczke- konwertytke, ktora wyszla za maz za chlopaka z Afganistanu... jaka byla reakcja tesciowej: ' Twoja zona nigdy nie bedzie prawdziwa Muzulmanka... ok badz z nia teraz, ale pozniej rozwiedziesz sie z nia i ozenisz sie z kobieta z afganistanu...' Przykre :( Mam nadzieje, ze rodzice Twojego chlopaka sa inni.
 
Waleykum Salam :-)

Danielle, nie musisz zakrywac stop, jezeli Ci to pomoze. Aisha twierdzila, ze kobieta moze miec odslonieta twarz, rece i stopy. Nie wiem czy wierzysz w Hadisy czy nie... (Niektorzy Muzulmanie maja watpliwosci co do autentycznosci Hadisow, poniewaz nie byly autorstwa Proroka(pbzn). A jak zakrywasz glowe??? Uzywasz tylko bawelny czy poliesteru? Ja gdy wychodze do sasiadki czy do sklepu na rogu zwiazuje wlosy w kok i tylko lekko narzucam chustke na glowe i jeden koniec zarzucam na plecy. Mniej wiecej mozna nazwac to styl iranski, ze tak powiem- jest dla mnie najwygodniejszy, niestety czasem moze zsuwac sie i odkryc troche wlosow... Moze powinnas wejsc na youtube i dobrac sobie styl zakladania chusty. W Twoim przypadku nie polecam chusty pod chusta. A w lato zakladam lekki sweterek z jedwabiu i bawelny albo lniane biale marynarki.
I jeszcze jedno... wychodz, Kochana, wychodz z domu jak tylko sie da! Nie dawno urodzilas Dzidziusia i nie chcesz, zeby baby blues przerodzil sie w depresje?
Serdecznie pozdrawiam.


Ze stopami to nie taki problem jak z wlosami. Czesto tez zarzucam chuste podobnie jak ty jak gdzies musze na szybko wyskoczyc czy w ogole wychylic glowe z domu hihh ale problem zaczyna sie wtedy jak wychodze gdzies na dluzej. Nie stosujac nic pod chusta ZAWSZE hijab jakos bedzie sie zeslizgiwac przekracac i w koncu odslaniac wlosy, mimo iz ogladalam sto metod na you tubie jak zawiazywac itd. Stosujac cokolwiek pod chusta druga chuste albo "czapeczke" beanie ja to nazywam robi mi sie przerazliwie goraco jak tylko temp na zewnatrz jest 18 stopni albo jak ejstem u kogos w domu. robie sie czerwona,poce sie, robi mi sie slabo i chce sie pic. zamierzamy z mezem znow wyjechac na urlop ale na sama mysl o 6 tygodniach w jego upalnym kraju robi mi sie slabo. modle sie by Allah mi pomogl ale chyba za slabo sie modle ( tzn. teraz to nie moge sie modlic bo jestem w okresie pologu po porodzie i krwawie jak wiadomo) . Wstydze sie zapytac kogokolwiek i porade. Chcialabym naprawde miec zupelnie zakryte wlosy i uszy i moc z tym funkcjonowac bo nie satysfakcjonuje mnie i mojej duszy poprostu narzucanie chusty ot tak... CHCIALABYM TEGO TAK MOCNO.nawet zaczelam szukac jakis medycznych metod na nie pocenie sie i nie odczuwanie goraca... ale z marnym skutkiem. a wyjazd w przyszlym roku a kiedys i przeprowadzka do jego kraju i co wtedy???
 
ASALAM ALAIKUM WSZYSTKIE KOCHANE SIOSTRZYCZKI W ISLAMIE MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO U WAS OK INSHALLAH DZIEWCZYNY JEST WIELE POLEK MUZULMANEK NA FACEBOOK I JEST TAM POPROSTU SUPER MOZNA SIE WIELE DOWIEDZIEC MASHALLAH MOJ FACEBOOK TO Zara Hussain n fb ;) dodojcie nie a ja Was dodam do tych wspanialych grup Inshallah i mozemy sie wtedy wszystki lepiej poznac i bedzie nam razniej :) mam na zdjeciu glownym autobus taki ozdobiony smieszny :) i jestem z nottingham inshallah sie tam spotkamy czekam salam
 
Nemrah7, ja jestem z londynu i my tez zalozylysmy secret grupe na fb :) najbardziej lubie w swojej grupie, to ze naleza do niej sunnitki i szyitki :) dziewczyny sa super i ostatnio z okazji Eid zrobilysmy piknik :)
 
Nemrah7, ale numer... wpisalam Cie w wyszukiwarke na fb... okazalo sie, ze mamy wspolna znajoma- Marzenke :) Ta grupe zalozylysmy, aby latwiej bylo nam uzgadniac czas i miejsce spotkan, raczej nie roztrzesamy tam zagadnien religijnych, a jak juz to bez zadnych podzialow i beznadziejnych klotni, od tego jest wiele innych grup i stron na internecie...
 
reklama
Danielle, mam pytanie, czy chce Ci sie pic non-stop, czy tylko jak przez dluzszy czas nosisz hijab? Kiedys wyczytalam, ze te osoby, ktore maja syndrom ciaglego pragnienia moga pic podczas miesiaca Ramadhan, ale nie powinny jesc... sprobuje odnalezc ten tekst..
Czy mowilas doktorowi o nadmiernym pragnieniu??? To jest symptom wielu chorob np. cukrzycy, anemii- moze dlatego Twoj organizm jest slaby i mdlejesz...
Salam Aleikum,
Nie slyszalam o syndromie ciaglego pragnienia, wiele razy bylam badana jeszcze jako nastolatka bo wlasnie no stop mi sie chce pic. nie mam zadnych chorob, a przynajmniej nic nie wykryto, ani tu w uk ani w polsce. jak to okrelil jeden gp: poprostu tak mam, tak jak niektorzy ktorzy duzo sie poca ja mam odwrotnie, poci mi sie tylko twarz a cialo nie moze wyregulowac temperatury i sie przegrzewam poprostu :( rozmawialam z mezem, z jego mama, ale nie pytalam Imama z ich stron, bo nie mialam kiedy, moze w marcu przyszlego roku ishalla bede miala okazje. jest mi smutno z tego powodu okropnie :(
 
Do góry