reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polip pęcherzyka żółciowego

reklama
6 mm i się powiększa. Mam już kilka lat. W 2016 roku dowiedziałam się, że mam polipa. Był mniejszy, a teraz się powiększa
Lekarz nie sugerował usunięcia? Dużo się powiększył? Daje jakieś objawy? Lekarz mówił jaki to rodzaj polipa może być? Przepraszam że tak wypytuje, ale w zeszłym tygodniu na USG również wyszedł mi polip i po przeczytaniu internetowych informacji jestem przerażona :(
 
Lekarze powiedzieli mi że taka wielkość nie jest zagrożeniem i nie daje żadnych objawów. Jeśli powiększy się do ponad 1 to będzie trzeba usunąć woreczek żółciowy. Jest to dość prosta operacja, po której raczej nie ma powikłań. Będzie trzeba zostać jeden, dwa dni w szpitalu. Ogólnie znam osoby które żyją normalnie bez woreczka żółciowego, nie spełnia on jakość bardzo ważnej funkcji w organizmie. Powiększa się 1 mm rocznie, może być tak że stanie na np. 2 lata i będzie mieć ten sam rozmiar, a potem większy stopniowo. Tak jest u mnie. Jeśli polip jest mniejszy niż 1 cm to zaleca się regularne usg jamy brzusznej co roku lub można też sprawdzać co pół roku i obserwować. Jeśli będzie trzeba usunąć to lekarz o tym poinformuje. Polip, który osiągnie wielość powyżej daje objaw mocnego ból
 
Lekarze powiedzieli mi że taka wielkość nie jest zagrożeniem i nie daje żadnych objawów. Jeśli powiększy się do ponad 1 to będzie trzeba usunąć woreczek żółciowy. Jest to dość prosta operacja, po której raczej nie ma powikłań. Będzie trzeba zostać jeden, dwa dni w szpitalu. Ogólnie znam osoby które żyją normalnie bez woreczka żółciowego, nie spełnia on jakość bardzo ważnej funkcji w organizmie. Powiększa się 1 mm rocznie, może być tak że stanie na np. 2 lata i będzie mieć ten sam rozmiar, a potem większy stopniowo. Tak jest u mnie. Jeśli polip jest mniejszy niż 1 cm to zaleca się regularne usg jamy brzusznej co roku lub można też sprawdzać co pół roku i obserwować. Jeśli będzie trzeba usunąć to lekarz o tym poinformuje. Polip, który osiągnie wielość powyżej daje objaw mocnego ból
Czyli taki maleńki nie jest nowotworem? Ja już się stresowałam... We wtorek mam wizytę u lekarza, ciekawe co mi powie. Ile on miał u Ciebie jak został wykryty? Ja miałam 3 lata temu USG i jeszcze go nie miałam...
 
reklama
Nie wiem ile twój ma mm na chwile obecną.
Mój miał 3 mm w 2016 i tak był przez długi czas a potem się powiększył w 2018 do 5mm, a teraz ma 6mm. To nie jest nowotwór tylko zmiana. Polipy mogą być w różnych miejscach. Polip to taki jakby kamyczek. Polipy duże, które nie są obserwowalne mogę stać się nowotworami, ale zazwyczaj nie doczekają tego stanu bo są usuwane. Jak pójdziesz do lekarza a nie przekracza 1 cm to powie, że trzeba tylko obserwować tą zmianę. Przyczyna tworzenia się polipów lub złogów nie jest znana do końca dziś może nie być, a jutro już tak. Ogólnie obserwacja jest co roku jeśli się nie powiększa to nawet możesz z tym żyć długo i nic Tobie nie będzie.

Jeśli mogę zapytać to ile mm ma Twoja zmiana?
 
reklama
Do góry