reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy, Rady i Ploteczki Krakowskich Mam

Elutka12: My też mamy z zębami przestój. Razem i nic dalej się nie przebija. Ostatnio słyszałam, że im później wyjdą tym lepiej, bo będą zdrowsze i mocniejsze. Ile w tym prawdy - nie wiem :-( Nim się obejrzysz, a maluszek będzie śmigał sam.

Ag - KrK 89: Mąż mądrze myśli i dobrze jeśli o to imię chodzi. Ja mam urodziny i imieniny w tym samym miesiącu i też zawsze ubolewałam, bo często dostawałam jeden prezent :-p A co dopiero mieć możliwość otrzymania trzech prezentów i dostać jeden :-( Wszystkie 3 imiona ładne. Wybierzecie pewnie pod koniec ciąży. Ja chciałam poczekać do porodu, nie mogliśmy się zdecydować. Dziś, znając już troszkę mojego syna, nazwałabym go Czaruś, bo taki czarujący jest i potrafi oczarować innych ;-)
Sprawa z zakupami ubrankowymi jakoś mnie ominęła tak naprawdę. 70% ubranek podostawałam nie zniszczonych w ogóle. Resztę dokupowały babcie uszczęśliwione faktem, że zostaną po raz pierwszy babciami. Pierwszy wózek kupiliśmy w sklepie Bajka. Spacerówkę w Entliczku. Łóżeczko po kuzynie. Przewijak, pieluchy, rożek w sklepie z akcesoriami tego typu, nie pamiętam nazwy sklepu, ale przecznica od Limanowskiego. Ogólnie to stwierdzam ze smutkiem, że tak naprawdę nie poznałam, co to znaczy szał zakupów dla dziecka. Rozmiary rozmiarom ciuszków nie równe. Mój Kacper urodził się 60 cm długi, a niektóre ubranka miał na 56, niektóre na 68 cm. Nie wiem skąd taka ogromna rozbieżność w numeracji. Zaopatrz się faktycznie w nie za dużą ilość, bo naprawdę dzieci rosną tak szybko. Ja co dwa tygodnie odkładałam za małe już ciuszki. Jak Ci się dzidziuś duży urodzi to 62cm może być za małe... Popieram Elutkę: piękne ubranka, wymyślne często nie są praktyczne. Ja najchętniej małego ubierałam w pajace - naprawdę genialna sprawa!
Jakbyś potrzebowała ubranko do chrztu to mam do odsprzedania :biggrin2:
 
reklama
brzuchata będę miała na uwadze ubranko do chrztu ;-). Faktycznie rozmiarówka, rozmiarówce nie jest równa..kupiłam jedne body na 62 a okazały się wielkościowo tak duże jak na 68..Ja niestety nie mam co liczyć na "chodzone" ubranka bo w rodzinie same dziewczynki. Oczywiście dostałam od mojej mamy parę rzeczy, pewnie jeszcze coś kupi. Teściowa wychodzi z założenia, że zakupy dla dzieci się robi po porodzie więc nic nie dostane od niej :-D. Wiem, że znajomi coś kupują także mam nadzieje, że nie bedzie źle :-)
 
brzuchata też tak słyszałam o zębolkach, im później tym lepiej:)wiem wiem, teraz nie mogę się doczekać aż sam zacznie chodzić a potem będe prosić żeby na chwilę usiadł:) idę jutro na te warsztaty Mamo to ja, ciekawe jak będzie:)
 
hej dziewczyny :) witam sie i ja grudniowa ! :)

jak juz ag - krk89 wie tez zastanawiam sie nad wyborem szpitala..mieszkam na biezanowie wiec wlasciwie wszedzie mam daleko ! ;/
 
witam mamy i przyszłe mamy:)
ja mam termin na 05.11, będę miała synka Mikołaja:) rodzić będę na Ujastku bo z tamtąd mam lekarza prowadzącego i w sumie mam najbliżej bo mieszkam w hucie. Ja już prawie całą wyprawkę dla dzidzi mam kupioną jeszcze materac pozostał no i muszę poprać ubranka i wyprasować. Dla siebie jeszcze muszę pokupować rzeczy do szpitala bo trochę mi brakuje.
 
ANNA ORŁOWSKA, fajnie, że zamierzasz rodzić na Ujastku;-) bo tez mam takowy zamiar i też jestem z nh;-), tak więc czekam z niecierpliwością na Twoja relację;-). Zazdroszczę skompletowanej wyprawki:-). Na jaki wózek się zdecydowałaś??
 
Wszystkie moje koleżanki tam rodziły lub będą rodziły:p tzn jedna urodziła już na początku sierpnia zdrową dziewczynkę a druga będzie rodzić 1 października chlopczyka. Ta co już urodziła nie narzekała a nie był przy niej jej prowadzący. Musiała mieć cesarkę bo dziecko się dusiło pępowiną ale nie narzekała na opiekę. A druga zobaczymy.
A wózek mam z odzysku po innym dziecku o taki: 84104347_2_644x461_super-lekki-wozek-wielofunkcyjny-top-mark-toppi-zdjecia.jpg
tj jest ten 3 częściowy gondola, spacerówka i nosidełko. Mam nadzieje że będzie się sprawować. A ty jak masz wózek?
Ja dzisiaj tonę w chusteczkach....mam straszny katar i podwyższoną temperaturę. Jutro idę do lekarza żeby mnie osłuchał żeby dzidzi nic nie było.
 

Załączniki

  • 84104347_2_644x461_super-lekki-wozek-wielofunkcyjny-top-mark-toppi-zdjecia.jpg
    84104347_2_644x461_super-lekki-wozek-wielofunkcyjny-top-mark-toppi-zdjecia.jpg
    26,9 KB · Wyświetleń: 33
Ostatnia edycja:
Cześć Dziewczyny, i ja się przywitam:)
Ciągle myślałam, że w tym wątku same Mamusie z małymi dziećmi, a jak zobaczyłam Anię O. to zaglądnęłam i widzę, że i oczekujące:)
Ja podobnie jak Ania, rodzić będę na Ujastku, planowy termin 14.11 ale już mam wrażenie, że to za długo i że wcześniej urodzę.
Nam jeszcze trochę brakuje , głównie rzeczy do mojej torby do szpitala no i wózka...
A i u nas też będzie Mikołaj :)
 
Coraz wiecej dziewczyn chcacych rodzic na ujastku :) Witam sie, ujastkowa mama majaca cc w pazdzierniku 2012:)

Co do zebow, my zatrzymalismy sie na dwoch dolnych jedynkach.

Elutka jak bylo na tych warsztatach ?
 
reklama
Cześć dziewczyny.
Mieszkam po Krakowem i obecnie przeszłam do II etapu konkursu babyboom.pl pt. "O matko, jesteś kobietom".
Gdyby ktoś miał ochotę poczytać mojego bloga to zapraszam!
Patrzę na świat przez obiektyw. AriaArt - Blogi - Forum o ciąży i dzieciach - BabyBoom

I chętne osoby które chcą sobie zrobić ciążową lub niemowlęcą sesję a nie chcą na to wydawać fortuny zapraszam również do kontaktu.

Wcześniej pisałam pod innym nickiem, niestety na potrzeby akcji "O matko" założyłam nowe konto.

Mam 3-letniego synka, rodziłam na Rydygiera :)
 
Do góry