reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy, Rady i Ploteczki Krakowskich Mam

Cześć Dziewczyny,
Wracam po krótkiej przerwie, nareszcie udało mi się nadrobić wszystkie Wasze wpisy :-)

Awersja: szczepiłam swojego syna szczepionką 6w1 (Hexa) niecałe 3 tygodnie temu.
Bałam się powikłań, poza tym, mam traumę po naszych wcześniejszych przejściach i na samą myśl, że znów czeka go spotkanie z igłą, chciało mi się płakać.
Płakał niemiłosiernie, aż się biedak zapowietrzył i zmienił kolor twarzy na buraczkowy. Szybko podałam mu pierś i się uspokoił.
Kilka godzin po szczepieniu czuł się dobrze, dopiero wieczorem zrobił się bardzo, ale to bardzo senny. Wręcz nie byłam w stanie go obudzić na karmienie. Nie chciał też ssać, co akurat mnie zaniepokoiło. Zaczął nerwowo popłakiwać więc wcześniej dałam mu czopek Viburcol. Gorączki nie miał, ale senny był do połowy kolejnego dnia. Nigdy moje dziecko tyle nie spało co wtedy. Około 24 h po szczepieniu zachowywał się już normalnie.

Seforka:
Karmię na zmianę, raz jedna pierś, a przy następnym karmieniu druga. Jeśli po opróżnieniu pierwszej ma ochotę na drugą, to podaję od razu:-) Zazwyczaj głodny jest co 2,5 -3 h. W nocy rzadziej, ale bywają też noce kiedy chciałby po prostu leżeć przy piersi non stop. Nie ma reguły u mojego malucha.

2 tygodnie temu miałam problemy z jedną piersią. Zatkał mi się chyba kanalik mleczy, sama nie wiem. Czułam w piersi dwa duże, bardzo twarde guzy których nijak nie mogłam się pozbyć. Żaden masaż, zmiany pozycji przy karmieniu, ciepłe okłady, laktator elektyryczny ...nic. Starałam się malucha przystawiać jak najczęściej, a zaraz potem robiłam okłady z kapusty. Pomogło po kilku dniach bólu i walki. Miałam kilka dni spokoju i znów to samo. Byłam podłamana. Brałam Apap żeby nie wytworzył się jakiś stan zapalny. Kilka dni temu przeszło, ale teraz ciągle się boję, że znów mnie złapie.

Dzięki Wam kupiłam NoseFrida i nie żałuję. Bardzo pomaga, jestem zadowolona:-) Sprawdza się.

Wracając do rozstępów - koleżanka, kosmetyczka, poleciła mi krem Evolet z masą perłową. Ponoć sprawdza się super i naprawdę niweluje rozstępy. Ponoć sprawdzone przez kilka osób borykających się nawet z większymi rozstępami na brzuchu niż moje i efekty były powalające. Zakupiłam więc to "cudo" i zobaczymy. Ponoć, póki moje rozstępy są czerwone (a są..) jest jeszcze dla mnie nadzieja...Zobaczymy.

Co do wagi mojego dziecka.
Wydaje mi się, że jest bardzo duży.
3 tygodnie temu ważył 5200 i mierzył ok 60 cm.
Teraz na pewno jest cięży i dłuższy.
W ciągu ostatnich 2 tygodni wyrósł mi z kilku pajacyków i nie mogłam uwierzyć, że tak może się stać. Po prostu rośnie jak szalony. W przyszłym tygodniu wybieramy się do internisty więc okaże się ile przybrał. Czuję, że dobija do 6 kg. Taka z niego kluseczka.:-)


A jeśli chodzi o kupki, to wcześniej potrafił zrobić kupkę po każdym karmieniu. Od kilku dni robi kupkę raz lub 2 razy dziennie. Stała się też bardziej wodnista. Nie wiem czy to taki etap czy tak już zostanie. Czekam na rozwój sytuacji...:confused:
 
Ostatnia edycja:
reklama
oj jaka tu cisza! :szok:

Brzuchata miło mi :-) jak jest coś to pytaj, może będe znała odpowiedź hihihihi , nie uważam się za wszechwiedząca bo mam starsze dziecko, nic z tych rzeczy :p ale jest pewnie pare spraw z którymi sama się zmagałam i teraz wiem jak bym postąpiła, a sa one "typowe" dla pewnych okresow rozwoju maluszka ;-)

co do szczepienia, jesteśmy w programie badawczym - maluch dostaje 6w1 i pneumokoki ( fakt są b. bolesne zwłaszcza, że wkłuwają jako 2 :( ) i później dostaje lek przeciwbolowy w 3 dawkach co 8 godz ( odpowiedni przypisany z dwóch ) później jest badane z krwi ilość przeciwciał jaka się wytworzyła i czy lek przeciwbólowy miał na to wpływ. możecie myśleć, że same byście tego nie zrobił, ale maly i tak troszke gorączkował więc pewnie bym mu te leki podała...

Lea witaj :-) wydaje mi się, że Twój maluszek wcale dużo nie wazy ;-) ważna jest chyba też waga z jaką startował ? mój od poczatku był duży i jest do teraz ;-)
 
Mateuszkowa, urodził się z wagą 3450, miał 55 cm.

Dziewczyny, mój maluch odkrył swoje rączki i wcina je bez przerwy. Pakuje łapki do buzi jak szalony i je pożera:-)
Wiem, że to normalny etap rozwoju, jednak to "ciumkanie" zaczęło mnie trochę martwić, bo od momentu kiedy zaczął wcinać łapki, ma problemy ze spaniem. Strasznie trudno go wyciszyć. Bez smoczka nie ma opcji aby zasnął. Śpi bardzo płytko. W zasadzie śpi tylko do momentu kiedy ma w ustach smoka. Kiedy smoczek wypadnie - zaczyna się stękanie, sapanie, prężenie, szukanie smoka i po chwili pchanie łapek do buzi... Potrafi tak pół nocy.
Wcześniej potrafił zasnąć bez smoczka, a nawet jeśli zasypiał ze smokiem , to nie budził się po jego wypluciu.
Mam nadzieję, że to minie...

Mój maluch zaczyna też troszkę kaszleć. Zastanawiam się czy przyczyną nie jest dosyć suche powietrze w mieszkaniu? Mam nadzieję,że nie przegrałam go podczas spaceru... :-(


 
Ostatnia edycja:
Lea nasze maluchy sa prawie rowiesnikami i mysle, ze moj to juz spokojnie 6 lapie. Jakos mnie to juz nie przeraza, dobrze, ze rosnie i ma apetyt. Wpychnie wszystkiego do buzi nabralo sily i u nas, ale nie przelozylo sie to na zasypianie. Czasem zasypia ze smokiem, ale po chwili go wypluwa, czasem bez. A ten kaszel to suchy? moj od czasu do czasu tez kaszlnie, ale nic mu sie nie odrywa. Przypuszczam, ze to slina sie przydlawia czasem. Dziewczyny czy miesiaczkujecie juz regularnie? U mnie pierwsze krawienie wystapilo ok 6-7 tygodni po porodzie, a teraz nic. Nie wiem czy to przez te tabletki antykoncepcyjne. Caly czas karmie piersia. W przyszlym tygodniu ide do lekarza, wiec sie zapytam czy wszystko ok. Moj syn mnie zaskoczyl, ale tak jak Katariny, chyba zaczal sie nudzic lezeniam i sie bardzo chetnie podciaga do siadania skubany. jesli go tylko troche poloze pod katem, nie calkiem na plasko to rwie do gory ramiona i wystarczy go podciagnac na raczkac to sie podnosi do siedzenia. Glowa przy tym super prosto. Szok normalnie. A na smiech w glos nadal czekam, no nie wiem co z nim jest. Usmiecha sie caly czas, ale smiac sie nie smieje. Pozdrawiam
 
Nestka, a jakie masz tabletki anty? Ja przy cerazette nie miałam okresu tak długo jak karmiłam, czyli 20 m-cy przy pierwszej i 17 przy drugiej :-). A w sumie nie miałam bardzo długo, bo była ciąża, potem długie karmienie, po odstawieniu małej odstawiłam cerazette, żeby poczekać na okres i zacząć inne, ale się nie doczekałam, bo zaszłam w ciążę, dopiero po następnym odstawieniu drugiej małej i cerazette dostałam @
 
Nestka, ja też nie mam okresu. Biorę te same tabletki co ty.

Maluch pomału zaczyna śmiać się w głos. Dzisiaj np chichrał się do grzechotki. Nie zdarza mu się to jakoś wyjątkowo często, ale już kilka razy nam się udało tak go rozśmieszyć.
No i oczywiście pakuje do buzi rączki i wszystko, co tylko wpadnie mu w ręce. Najchętniej tetrową pieluszkę. Nie ma to żadnego wpływu na sen. Nadal ładnie przesypia mi noc a w ciągu dnia ma 4-5 drzemek po 30 min. Teraz też ślini się na potęgę. Ciekawe czy to pierwsza oznaka zbliżających się ząbków?

Dziewczyny mój misiek waży już 8 kilo. Jak tak dalej pójdzie to będę miała małego giganta:) ... plecy mi pomału nie wytrzymują:(
 
Witajcie krakowskie mamusie, dawno nie pisałam ale jakoś tak przy dwójce maluchów czas szybciej leci ;-) Wiki własnie leży na macie i raz po raz ładuje ręką w zawieszoną książeczkę, strasznie go to intryguje i pokrzykuje na nią wesoło ;-) Pamietam, że córka w ogóle nie była zainteresowana matą - była malutka i nie sięgała do wiszących zabawek, Wiki jest byk duży (prawie 7 kilo) i jak machnie swoją niedźwiedzią łapą to potrafi zawinąć zabawkę dookoła drążka :-D O, własnie rozhuśtał książeczkę wgapił się w nią i usnął :-D Córa w żłobku, odpukać ciągle zdrowa, więc mam chwilkę przed spacerkiem, jszcze trzeba pomyśleć nad jakimś obiadkiem. Miłego dnia Krakowianki! :-)
 
Cześć Dziewczyny!
Czy możecie polecić jakiś basen dla ciężarnych? Po dzisiejszej wizycie lekarz wygonił mnie na basen... Ale w sumie i tak zamierzałam go o to zapytać bo niedługo zepsuje się pogoda i skończą się spacerki.
Noi poszukuję przepisów na potrawy z dużą ilością żelaza... bo mimo łykania tabletek cały czas mam jego niedobór :/
dzięki za pomoc
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Czy możecie polecić jakiś basen dla ciężarnych? Po dzisiejszej wizycie lekarz wygonił mnie na basen... Ale w sumie i tak zamierzałam go o to zapytać bo niedługo zepsuje się pogoda i skończą się spacerki.
Noi poszukuję przepisów na potrawy z dużą ilością żelaza... bo mimo łykania tabletek cały czas mam jego niedobór :/
dzięki za pomoc

ja polecam agiehowski albo comcomzone
 
Do góry