reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pogaduchy marcóweczek 2012

usg genetyczne? ja bede chciała zeby mi mój gin zrobił.
A tak w ogóle to Kasiurek, mam rodzinke w Zabrzu i czesto tam przebywam :) więc mam nadzieję że kiedyś marcowe mamusie się spotkają :))

to ja rowniez sie pisze, mieszkam w Zabrzu, to dajade na pewno;-):-)

hej, hej, ale parno i jaki upal szok, strasznie to znosze, mam ogrodek, ale staram sie w ogole nie wychodzic z domu, chociaz w domu tez ledwo wytrzymac idzie, niech juz przyjdzie ta burza moze odetchne pelna piersia ufff

my cala nasza mala rodzinka siedzimy w domu, maz i ja z racji chorobowego, mala jeszcze kilka dni i do przedszkola, ale mam stresa:zawstydzona/y: corcia sie tak przywiazala do mnie przez ostatni miesiac odkad siedze w domu, nie odstepuje mnie na krok, nie wiem jak to bedzie:-(

moja przyjezdna familia odjechala wczoraj, ale spokoj i cisza w domku;-)

Bozienka- to straszne z tym nocnym gosciem w domu:szok: jak to mozliwe w ogole? mieszkacie gdzies przy ulicy czy jak? wlazl Wam do sypialni czy uslyszeliscie go juz jak wchodzil?? nooo nie moge w to uwierzyc:szok:

mnie w ogole nie ciagnie do piwka, kiedys maz mi kupil Karmi wlasnie z racji jakiegos grilla i tak sobie stalo i stalo, w koncu ktos je wypil, ale to nie byla ja:-D

z tym, ze mnie nie ciagnie do niczego, zero smakow w dalszym ciagu, troche mnie to martwi, ale dzisiaj poogladalam sobie fotki z ciazy z cora i troche sie uspokoilam, bo brzuszek w 5 miesiacu mialam malenki no i tylko 5 kg na plusie, mala urodzila sie 3 kg i zdrowa, jedynie podduszona po strasznym porodzie.

ale sie rozpisalam, jak glupia

Pinula- a Ty masz urlop teraz? jedziecie gdzies?
tricia- a Wy gdzie wybywacie we wrzesniu??

jeju jak ja bym skoczyla choc na kilka dni nad polskie morzem, teskno mi jak cholera, w tym roku bylismy we Wloszech,ale jakos do naszego zimnego morza, mam sentyment i ciagnie mnie tam, niestety wykluczone ze wzgledu na wypadek meza i te cholerne finanse:no:
 
reklama
Mini55 ja mialam faze na kiszona kapuste w zeszlym tygodniu, z pol kilo zjadlam :)

Co do lekow...to moja pierwsza ciaza i jak lekarz zaleci mi branie luteiny to sie zdziwilam jak potem sie doczytalam, ze to hormon...poki co jest to jedyna rzecz, ktora kazal mi brac...musze sie go dopytac do kiedy...

Dziewczyny, mam inny topic - USG, ostatnio zaciekawilo mnie czy USG moze byc szkodliwe dla plodu, generalnie od zawsze wychodzilam z zalozenia ze nie, bo to przeciez tylko fale dzwiekowe, a nie rentgen, ale opinie sa mocno podzielone - w szczegolnosci w zakresie tego jak czesto i jak dlugo powinno robic sie USG by nie zaszkodzic dziecku oraz czy jest pezposredni wplyw USG na dziecko. Rozmawialyscie o tym z lekarzami? Ja jestem w 10 tygdoniu, a mialam juz ze 4 razy USG i jakos zawsze jak ide na wizyte to mam je robione...i to wcale nie na jakies moje szczegolne zyczenie.

Dawajcie znac co o tym sadzicie?
 
Luucy wydaje mi się że nie. Ponieważ poprzednie dwie ciąże dość dużo leżałam na PC i miałam usg raz w tygodniu, a jak pytałam lekarza czy to szkodzi odpowiadali, że nie i w sumie nic szczególnego prócz rzeczy które miały dzieciątka przez moja cukrzyce i problemy z cukrem nie wyszły.

A 20 lat temu moja mama pod koniec ciąży też piła lampkę czerwonego wina raz w tyg.
 
Luucy dziewczyny już pisały na ten temat . Ja w pierwszej ciąży miałam dość dużo USG bo przy każdej wizycie .
Teraz już dwa razy , jutro mam trzecie to genetyczne ale potem poproszę żeby mi nie robiła co wizytę . Nie ma sensu wg mnie. Pamiętam że lekarka mi robiła chyba tylko po to żebym sobie dziecko pooglądała , dopiero pod koniec ciąży go mierzyła jeszcze i "ważyła"
 
Mini55 moze faktycznie temat juz byl, ale pomimo moich staran czytania naszego watku na biezaco, gdzie mi umknal, a wydaje mi sie, ze temat na fali, bo zbliza sie termin usg genetycznego, ktore przeciez potrafi trwac do pol godziny.

Co lekarz to opinia, ale i tak czlowiek zawsze dowie sie czegos nowego.
 
reklama
ja ide jutro do przychodni o 8.30 i czekam aż mnie łaskawie lekarz przyjmie poza kolejką :D także trzymajcie kciuki.
My przed chwilą wróciliśmy z miasta bo byliśmy reklamowac buty mojego męża co mu się rozwaliły po 15 miesiącach chodzenia. I o dziwo od razu uznali reklamacje i mógł dzisiaj wyjśc w nowych butach ale wzieliśmy bon na równowartośc ceny tych butów do wykorzystania do końca przyszłego roku. Tacy byliśmy szczęsiwi żetak od ręki odzyskaliśmy 400 zł że kupiliśmy komplecik dla maluszka. Pierwsza rzesz dla dziecka. Komplecik bawełniany body, pajacyk, śliniczek i czapeczka. za całe 29 zł :D w 5-10-15 :D
ahhh jaka jestem szczęsliwa, oby jutro lekarz same dobre wieści przekazał....
 
Do góry