reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

>>>>>Pogadajmy sobie -o wszytkim i o niczym<<<<<

Ewelinka - przykre to... będę trzymać kciuki zaciśnięte!
Czasem mam wrażenie, że taki los spotyka tylko dobrych ludzi. Tych złych do szpiku kości - los jakoś oszczędza :(
 
reklama
nimfii straszne to jest! żeby tylko się znalazła cała i zdrowa!
za to dzisiaj w nocy ktoś ukradł mojemu koledze z pracy wózek jego córeczki. Może i się zdarza, ale normalnie brak słów! Pola jest rocznikowo jak nasze dzieciaki, ma rozszczep kręgosłupa, jest niepełnosprawna... Wszyscy na osiedlu to wiedzą. Tylko z wózkiem mogły się z mamą ruszać z domu! No chamstwo normalnie!
 
Dziewczyny, powiedzcie mi, czy nasze dzieci mają chodzić do przedszkola do grupy trzylatków czy czterolatków? Pytanie niby banalne, ale jednak nie wiem. :)
teraz dzieci mają 3 lata więc niby do trzylatków, ale we wrześniu będzie już bliżej 4 niż 3.
Ja bym zapisała do czterolatków, ale naboru nie ma.... bez sensu. to tylko w moim przedszkoly, czy ja to źle rozumiem? :)
przecież w roku szkolnym będzie mieć 4 :)
 
Ardzesh kurcze...nie wiem nawet. Ale chyba do 3 latków. Wydaje mi się że to już przedszkole zdecyduje gdzie "wepchnąć" dzieciaczka. To znaczy do której grupy. Ja po prostu wypełniłam podanie. I dostał się Krzysiek :)
 
Dokładnie to przedszkole zdecyduje do jakiej grupy zapisać,aczkolwiek uważam, że jednak grupa 3-latkow jest lepszym rozwiązaniem. U nas jest tak,że Weronika teraz jest w grupie 2,5-latkow a od września ta grupa będzie 3-latkami
 
do szkoły, przedszkola zapisuje się zgodnie z tym:
patrzy się na rok urodzenia, miesiące nie mają znaczenia czyli nasze dzieci we wrześniu będą miały rocznikowo 3 lata i kwalifikują się do grupy 3 latków. Jeśli przedszkole samo da dziecko do grupy wyżej to już była na formum o tym mowa, że dziecko albo wcześniej pójdzie do szkoły albo będzie siedziało dwa lata w tej samej grupie.
Ja osobiście zostałam przesunięta o jedną grupę wyżej - nie ze względu na swoją mądrość, a za to, że nie chciałam spać w przedszkolu:-D:-D:-D - siedziałam 2 lata w zerówce. Rezultat: pierwszy rok nie kazali mi się uczyć, drugi rok chyba ja nie chciałam - poszłam do szkoły znając literkę A :-D:-D:-D
 
Dokładnie,aga dobrze piszesz. U nas problem że spaniem a właściwie niespaniem Werci został rozwiązany tak,że na te 2 godziny,gdy dzieci z jej grupy śpią,ona i koleżanka idą do grupy 3-latkow,którzy od początku marca nie śpią. A i przypomniało mi się,że właśnie moja siostra jest z lutego i gdy ona była mała i poszła do przedszkola też jak miała 2,5 roku i 2 lata była w 3-latkach
 
reklama
Tak nasze dzieciaki sa do 3latkow kwalifikowane :tak: Po prostu dzieciaqcZki styczniowe czy lutowe beda wyprzedzac umiejetnosciami te grudniowe.... Ale coz na to poradzic. kazdy rozwija sie swoim tepem.
 
Do góry