reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poduszka z dziurką

bleucoco

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Marzec 2019
Postów
15 465
Hej! Fizjo zalecił nam poduszkę z dziurką Head Care. Mam problem z doborem rozmiaru, a nie wiem czy przed następna wizytą odpisze na moją wiadomość (następna wizyta dopiero za 2 tygodnie a chciałabym kupić poduszkę już teraz, bo córka ciągle śpi z główką po prawej stronie i zaczęła się robić asymetria czaszki).

Rozmiary:
Obwód głowy 34-39 cm (waga od 3 do 5 kg) – rozmiar S
Obwód głowy 39-44 cm (waga od 5 do 8 kg) – rozmiar M

Córka ma obwód głowy 37/38 cm i waga około 4,3 kg. Który rozmiar wybrać? Boję się, że rozmiar S starczy na dosłownie miesiąc albo krócej, a poduszka kosztuje ponad 200 zł. Czy ma któraś z Was doświadczenie w tym temacie? Czy mogę już wziąć rozmiar M czy jednak S na trochę starczy?
 
reklama
Hej! Fizjo zalecił nam poduszkę z dziurką Head Care. Mam problem z doborem rozmiaru, a nie wiem czy przed następna wizytą odpisze na moją wiadomość (następna wizyta dopiero za 2 tygodnie a chciałabym kupić poduszkę już teraz, bo córka ciągle śpi z główką po prawej stronie i zaczęła się robić asymetria czaszki).

Rozmiary:
Obwód głowy 34-39 cm (waga od 3 do 5 kg) – rozmiar S
Obwód głowy 39-44 cm (waga od 5 do 8 kg) – rozmiar M

Córka ma obwód głowy 37/38 cm i waga około 4,3 kg. Który rozmiar wybrać? Boję się, że rozmiar S starczy na dosłownie miesiąc albo krócej, a poduszka kosztuje ponad 200 zł. Czy ma któraś z Was doświadczenie w tym temacie? Czy mogę już wziąć rozmiar M czy jednak S na trochę starczy?
Brałabym mniejszą, albo pakiet trzech. Na olx czasami mozna dorwac nieuzywane (sama tak sprzedawałam). Tylko wtedy poproś o zdjęcie daty wazności (jest na metce poduszki).
 
Brałabym mniejszą, albo pakiet trzech. Na olx czasami mozna dorwac nieuzywane (sama tak sprzedawałam). Tylko wtedy poproś o zdjęcie daty wazności (jest na metce poduszki).
Na razie pakiet 3 odpada z uwagi na cenę :( Chyba jednak wolę zamówić ze strony mimo wszystko. Jak to jest potem z wymiana na większy? Od razu trzeba kupić nową jak tylko wejdzie się w tej pierwszy pułap rozmiaru główki?
 
Na razie pakiet 3 odpada z uwagi na cenę :( Chyba jednak wolę zamówić ze strony mimo wszystko. Jak to jest potem z wymiana na większy? Od razu trzeba kupić nową jak tylko wejdzie się w tej pierwszy pułap rozmiaru główki?
No to zależy od dziecka, bo moj obwodem był juz na M, ale źle na niej leżal, więc finalnie kupilam 3pak, a uzywalismy tylko S.
 
Ja też miałam 3 pak, tej największej nie używaliśmy w ogóle bo dziecko już wtedy przekręcało się na brzuszek, spało na brzuszku i nie było szans wymusić leżenia na niej 😏
 
Zamówiłaś z poszewką? Ja też kładłam na poduchę zwykłą tetrową pieluszkę, żeby się nie pobrudziła, bo główka dziecka się poci :)
Te poduszki można prać w pralce i szybko schną (nie wolno wirować)
Napisane było na karcie produktu, że jest jedna gratisowa w zestawie, to myślę, że nam starczy i nie domawiałam drugiej, tak właśnie planowałam kłaść pieluszkę, bo malutka i tak ulewa :)

Jak to jest z ulewaniem przy takiej poduszce? Maluch może swobodnie przechylić głowę w bok, gdyby się ulało czy jest ryzyko zakrztuszenia?
 
reklama
Napisane było na karcie produktu, że jest jedna gratisowa w zestawie, to myślę, że nam starczy i nie domawiałam drugiej, tak właśnie planowałam kłaść pieluszkę, bo malutka i tak ulewa :)

Jak to jest z ulewaniem przy takiej poduszce? Maluch może swobodnie przechylić głowę w bok, gdyby się ulało czy jest ryzyko zakrztuszenia?
Swobodnie przechylić, to nie…
 
Do góry