reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

bylam ostatnio u mojego ginekologa, oczywiście pomylilam daty, przyszłam 2 dni po umowionej dacie. Lekarz zrobil mi tylko usg, stwierdzil ze wszytsko w porzadku (trwalo to z 5 minut) i zaplacilam 70 zl. Teraz w tym tyg mam test na glukoze i morfologie:D
 
reklama
Darmowych slodyczy mam dosyc na dlugo. ...nawet na bardzo dlugo. Po pierwszym badaniu dostalam skierowanie do szpitala na krzywa cukrowa, po setce glukozy grzecznie siedzialam 3 godziny. Niestety wynik malo zadowalajacy-cukrzyca ciazowa i skierowanie do tocologo-specjalista od ciaz z problemami najprosciej tlumaczac. Bylismy w piatem, maluszek rosnie ksiazkowo, 980 gr Szczescia.Teraz wizyta u endokrynologa, mam dostac glukometr i paski i kontrolowac cukier. Do tego dieta 2000kkcal. Ma byc dobrze w co wierzymy!Ciekawa jestem jak w Polsce ginekolodzy prowadza taka ciaze, juz sie naczytalam ale ciagle mam niedosyt...
 
a ja jutro sie wybieram na krzywą i na inne badania. troche mam tremę, bo mama moja ma cukrzycę od niedawna, no i jej mama, czyli moja babcia ma podwyższony cukier. Ja przed ciążą nigdy z cukrem nie miałam problemów, pierwsze badanie poziomu cukru w ciąży też było w porządku. Ciekawe jak bedzie jutro....:eek:
 
Z tą cukrzycą w rodzinie to różnie bywa. U mniew rodzinie sporo osób ma cukrzycę jedni z insuliną inni tylko dieta i leki. A ja jak zwykle odłam-jakoś mi spada po spożyciu większej ilości.... Ale po majówce badanko i się okaże co dalej. Fakt jest taki, że w ciąży jak się najem słodkiego to mnie zamla strasznie i zazwyczaj kończy sie przytulaniem do kibelka...:tak:
 
Ja będę mieć dziewczynkę Małgorzatkę i wśród moich koleżanek rodzących w lipcu są w zasadzie prawie same kobity i tylko dwóch synów:) Także śląsk zapowiada się kobiecy:)
 
dzień dobry!
jestem juz po krzywej. Na pusty zołądek wynik 77, a po glukozie i 2 h -90, wieć w porzadku. Zobaczymy jeszcze jak bedzie wyglądała moja morfologia.
Oki zmykam, bo jestem w pracy i mam trochę roboty ( mimo,ze jestem na zwolnieniu)
 
U mnie w rodzinie też poza babcią, której wystarcza dieta, też nikt nigdy nie miał cukrzycy, a ja mam ciążową. Gdyby nie obciążenie glukozą to na pewno nikt by na to nie wpadł, bo na czczo cukier mam rewelacyjny - najczęściej nie więcej niż 82-83 i nigdy nawet nie zbliżył się do granicy normy, a zwykle różne tego typu badania robi się właśnie na czczo, w moczu też nic nigdy nie wychodziło.
Alicante, co do prowadzenia takiej ciąży to ja nie mam jakichś szczególnych ograniczeń ani wskazań - poza dietą i kłuciem się 4xdziennie oczywiście, no i KTG wcześniej bo od 34 tc. Poza tym podobno jak udaje się cukier utrzymać w ryzach to nie ma właściwie żadnego ryzyka ani dla matki ani dla dziecka, więc można rodzić naturalnie, dziecko nie rośnie za duże tylko normalne i nie ma żadnych powikłań, wad wrodzonych itp.
Mnie na szczęście ostatnio nieźle idzie i od ok 2 tygodni mam cukier w normie, tylko dosłownie 2 czy 3 razy coś mi nie wiedzieć czemu wyskoczyło poza normę ;-) częściej zdaża mi się niedocukrzenie czyli cukier godzinę po posiłku poniżej 120, rekord to 91 po obiedzie więc dużo za mało a nie za dużo, i wtedy powinnam raczej szybko dojadać niż pilnować diety.
W ogóle porypane są te moje poziomy cukru i właściwie nie mam na nie reguły, np. na śniadanie codziennie jem twarożek z chlebkiem razowym z rzodkiewką albo pomidorem i w ostatnim tygodniu poziom cukru wahał mi się po tym od 109 do 135, myślałam że ilość wypijanych płynów albo to czy w ciągu tej godziny się ruszam ma jakiś wpływ ale nie...:eek:
No tak, jak o cukrzycy to anowu się rozpisałam... :sorry:
 
Ostatnia edycja:
Antkowa ale numer.. oczom nie wierze w to co piszesz... ja też rodze w lipcu i tez mam cukrzyce ciążową... tyle ze jestem z Krakowa i u nas godzina po posiłku cukier max może mieć 120 o niedocukrzeniu mowa jak jest poniżej 60 :/
Wpływ na wyniki ma ruch - i to ogromny ale też stres dany dzień i np rodzaj jabłka jakie jesz (czasem są słodsze a czasem mniej). W krakowie bada się też aceton w moczu co rano paskami i cukier we krwi na czczo i po 5 posiłkach - w sumie 6 razy. Nie wiem czy poddczytujesz ale jest tutaj temat o cukrzycy (na głównym forum ciąża, poród, połóg).

Jednocześnie witam wszystkie lipcowe mamy których perypetię podczytuję od dłuższego czasu.
 
Ptaszyna, mnie z kolei zaskoczyło to co Ty napisałaś :-D chodzę do 2 ginek i obie mówiły to samo, i w poradni też te same normy mi podali, też jak gdzieś coś czytam to podają to samo, też donośnie zasad pomiarów itp. np na Cukrzyca ciężarnych | Porady Położnej
Jeśli chodzi o jabłka to ja w ciąży uznaję tylko Ligole, poza tym jem je na podwieczorek po którym nie mierzę cukru więc nawet nie wiem jak one na mnie działają ;-)
Co do badań moczu to tylko robię ogólne - podobno bardzo często przy cukrzycy wychodzą ciała ketonowe, u mnie nigdy nie wyszły :happy:
 
reklama
Jestem po wizycie..........

Dominik został Dominikiem w 100%.:tak::tak::tak: Ja przybieram na wadze 1 kg. miesięcznie czyli mam 7 kilo na plus. ;-):-p
A facet rośnie jak na drożdżach, wazy już prawie 1500g.:laugh2: Termin oczywiście się znowu przesunął i z dzisiejszego usg wychodzi 3.lipiec. Wymiary wszystkie w porządku....sedrucho także... :biggrin2: ale słuchajcie jest prze kochany.:sorry2::rofl2: Takie miny jak dziś strzelał to poezja.... I oczywiście mi się łezka zakręciła w oku. A miałam być już twarda. :baffled:

Z radości poleciałam do sklepu i kupiłam kilka drobiazgów, których już miałam nie kupować dla małego ale jak tu się nie cieszyć??!!??:-D:-D
 
Do góry