reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po wizycie u gina + USG i wyniki badań

reklama
oli, dzidzia na prawdę cudna :-) ślicznie wyszła na tej foteczce :-).

Ja miałam wczoraj wizytę, a dokładniej USG, pani dr badała przepływ krwi między mną a łożyskiem. Wszystko jest OK :-).
Poprosiliśmy też z mężem, żeby spróbowała podejrzeć płeć dzidzi i albo maluch miał pępowinkę między nóżkami albo... będzie CHŁOPAK :-). Mamy się jeszcze nie nastawiać i poczekać do połówkowego ale razem z M od początku czujemy, że będziemy mieli synka. Zobaczymy....

Trzymam kciuki za wszystkie wizyty, które odbędą się w tym tygodniu. Dajcie znać, co i jak :-).
 
Bardzo dziekuje za pochwaly mojego dzidziusia, teraz to dopiero dumna mamusie sie ze mnie zrobila he he:-D

Kciukasy zacisniete za kolejne wizyty
 
A ja mam usg w czwartek a pozniej nastepne za dwa tygodnie... Czy to nie za duzo? Zwykle mam usg co 28 dni i to tez niektorym (starszym mamom) wydaje sie bardzo czesto a teraz jeszcze zapisalam sie na usg do szpitala, gdzie maja lepszy sprzet. Moze po tym usg czwartkowym powinnam powiedziec mojemu lekarzowi prowadzacemu, ze nie chce miec usg?
 
matylda1405 Teoretycznie, zalecane jest usg tylko 3 razy w ciągu ciąży.

Żadne badania jeszcze nie potwierdziły, czy badanie usg jest szkodliwe czy też nie...

W szpitalu natomiast, na patologii, jeśli jest taka konieczność to robią usg raz na tydzień, byle nie częściej...

Ja w pierwszej ciąży miałam usg chyba z 15 razy, no ale ciąża zagrożona i musieli zaglądać.. Moja córa, to okaz zdrowia :-)

Zasadniczo ciężko powiedzieć.
 
Mati moja mama też twierdzi, że kiedyś żyło się bez tego częstego usg i było dobrze. Mnie się wydaje, że co miesiąc to nie zaszkodzi się dzidziusiowi.
Ja mam wizytę jutro, czyli będę miała 18 tydzień. Ciekawa jestem kiedy połówkowe zrobi?
 
No wlasnie - kiedys byly inne czasy, mniejszy dostep itd. teraz jesli sa takie mozliwosci to uwazam, ze nalezy z nich korzystac... jedynie martwi mnie czy te fale ultradzwiekowe nie powoduja jakichs skutkow ubocznych o ktorych Wam cos wiadomo ... albo dowiemy sie za 15 lat jak mi dziecko zacznie lysiec :szok: tfu, tfu, tfu
 
No i tu tkwi problem, ponieważ taka częstotliwość badań usg w czasie ciąży jest dopiero od stosunkowo niedawnego czasu więc wszystko się okaże za jakieś 10-15 lat.
 
reklama
Matylda, ja też mam dość często wykonywane USG, co jakieś 3-4 tygodnie, mimo, ze ciąża nie jest zagrożona. Po prostu, raz jest to wizyta kontrolna, innym razem USG genetyczne, wczoraj badano mi przeplyw krwi w tętnicach. W tej przychodni, do której chodzę, takie badania wykonują rutynowo. Kolejna kontrola 9 lutego, nie wiem, czy tez będzie podglądanie dzidzi, bo w sumie chyba niedługo połówkowe :confused:. Jak myślicie? Połówkowe to chyba koło 20-22 tyg powinno wypadać :confused:.
 
Do góry