reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ruchy

Na dodatek dziecko jakieś płochliwe jest - co mój M. mi rękę na brzuchu położy, żeby poczuć kopniaki, to ono gdzieś się chowa. Zdejmuje rękę i w tym momencie następuje kop. Kładzie rękę - dziecka nie ma. I tak w kółko mozna się w ciuciubabkę bawić.
 
reklama
to u mnie synus tylko przed dziadziusiem sie chowa:-) hi hi mezus to go regularnie czuje:-) wczoraj lezelismy i ogladalismy film na dvd, a mezus zrobil sobie z brzusia "podstawke pod orzeszki":-D hi hi a w tym momencie synus sie rozbrykal i bylo widac jak ta puszka rusza sie na prawo i lewo:-) chyba niechcial, zeby tatus je jadl, bo go zab boli;-)
 
ja w sumie pierwsze konkretne ruchy poczułam 26.11 i od tego dnia kilka razy dziennie nasz dzidziulek łobuzuje :) czasami aż śmiać mi sie chce, bo kopnie kilka razy w te samo miejsce i to aż łaskocze :) ale ogolnie mam pozytywne odczucia :D
 
Witajcie.
Ja pierwsze ruchy poczułam w 16 tygodniu, ale gdy powiedziałam o tym lekarzowi to stwierdził ze jak na pierwsza ciaze to za wczesnie, ale teraz jestem juz pewna ze to jednak ja miałam racje:-) Teraz moje maleństwo sie wierci, ale jak tylko przyłozy sie reke do brzucha to cisza.... to cos takiego jak u ^kawka^
 
witam was, jestem w drugiej ciąży, w pierwszej odczuła ruchy na przełomie 16-17 tyg, ale były to słabe ruchy, sajgon zaczął się dopiero po 20 tyg.
a TERAZ mam problem, bo jestem dokładnie w 20 tyg i maleństwo nie rusza się zbytnio... tzn. czuję takie małe kopniaczki rano albo wieczorem, ale to nie to, co powinno być.. tak czytam o tym, że wasze dzieciaczki tak kopią, a moje ledwo co... i się boję :-(
 
sasanka każda czuje inaczej jedna mocno druga słabo-to chyba zależy tez od dziecka i jego charakteru i...od diety

ja wczoraj zjadłam wielki kawałek jabłecznika-dziecko skakało w brzuszku!chyba lubi słodkosci :-D na pewno to sprawa indywidualna i nie ma co porównywac, wiec spokojnie czekaj i ciesz sie z tego, że kopie rano i wieczorem :-)
 
reklama
nio nasz synus tez nie lubi jazdy autobusem:-D hi hi wczoraj rano mnie ta przyjemnsci dopadla, bo po wyniki jechalam i synus tak sie wercil, ze szkoda gadac:-) jak wyszlam wkoncu z autobusu to bylam cala szczesliwa, bo nie dosc, ze mnie niezle wytrzepalo, to jeszcze mnie cos brzusio zaczal bolec:baffled:
 
Do góry