reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Iwonka tez jestem zdania,ze jak Kubus pobryka na rehabilitacji to na pewno mu to nie zaszkodzi a moze go zacheci do ćwiczeń chodzenia.

My tez jak Moniqa przyzwyczajeni jesteśmy do specjalistów,jako wczesniak zaliczył o5 razy okulistę,5 razy neurologa,3 kardiologa ostatnio też laryngologa ,że nie wspomnę o ciagnacej sie przez prawie rok rehabilitacji.
A powiem Ci szczerze,że takiego ośrodka to tylko pozazdrościć,gdybym mogła załatwic tyle spraw na miejscu.To bardzo dobrze,że sie tak kompleksowo zajmują,człowiek to całość.;-)
 
reklama
Mala_Mi - zdrowka Agatce zycze.Ja w domu podaje Calpol,ale w szpitalu mieszali Hani Calpol,potem Ibufen,i dozylnie pyralgina.Sprawdza sie przy wysokich temp. pyralgina,na Zuzie dzialala jak byla mlodsza,teraz nie mam kurcze,a pediatra nie zalecila.. Schladzaj mala przy wysokich temperaturach jesli srodki nie dzialaja,kapiele<2 stopnie chlodniejsza woda niz temp.ciala>,oklady,dawaj duzo pic przy temp.

Iwonka - bedziesz spokojniesza.NIestety ze specjalistami juz tak jest,ze jak sie zacznie to potem sie troszke ciagnie.Ale powiedzieli juz na wstepie,ze z malym ok jest,wiec sie niczym nie martw,tylko czekaj na efekty.

Stan uzebienia Hani:
1 gorne i dolne
2 gorne
1 lewa dolna
1 prawa dolna sie wlasnie przebila
ida nastepne,wyglada na to ze 3 i 4 razem...:baffled:

Magda 80 - dzieki,i jestem dzieki Tobie madrzejsza:-).
 
Dzisiaj bylam 3 raz u pediatry od wyjscia Hani ze szpitala.Katar niezmiennie ogromny,kaszel rowniez,mala od 2 dni nie chce jesc ani pic<to jeszce jakos w nia wmuszam,ale nie za wiele>.Okazalo sie,ze ma znowu angine,wiec kolejny antybiotyk na kolejne 10 dni.

Zuzia tez na antybiotyku,zapalenie gardla,ale on gl,na goraczke ,ktora jej nie hcce puscic od czwartku.


Mam pytanie do WAS,czy ktoras z WAS wie cos wiecej o skorze marmurkowej.Bo HAni sie taka zrobila wlasnie i nie wiem czy to efekt tych wszystkich lekow,ktore teraz przyjmowala czy cos wiecej.W necie nic nie moge znalezc coo by mnie uspokoilo/zaspokoilo..rozumiecie.. Pediatra mowi,ze mam mala obserwowac,ze jak to nie jest sine,to nie mam sie martwic...
 
DZieki dziewczyny.:-) Wierzę,że rehabilitacja szybko przyniesie rezultaty i za chwilę nie nadążę biegać za Kubusiem;-).

Katuś matko jakie wy biedne jesteście:-(. Niech te cholerne choróbska idą już od was precz:wściekła/y: O tej skórce nic nie wiem - nie potrafię pomoc.


Moniqa napisz mi proszę jak wygląda wizyta u psychologa z tak małym dzieckiem:confused: Kompletnie nie wiem na co mam być przygotowana. Czy będą mi tam zadawać jakieś pytania, czy Kubę jakoś badać. Skoro już muszę przejść przez tych wszystkich specjalistów to chciałabym wiedziec co mnie czeka.
Ika rzeczywiście w tym ośrodku traktują dziecko jak
człowieka- indywidualnie ,widać,że dla nich każdy pacjent jest ważny:tak:. Podobało mi się to.
 
Zdrówka, zdrówka i jeszcze....1000 razy zdrówka dla wszystkich naszych dzieciaczków i naszych rodzinek też...

A ja mam pytanko...znacie jakiś skuteczny specyfik na katar u dziecka ??? Amelia od wczoraj ma straszliwe lejące katarzysko...nasivin nie działa na nią wogóle...doradźcie coś proszę
 
A ja mam pytanko...znacie jakiś skuteczny specyfik na katar u dziecka ???
dużo bym za taki dała. Katar trzeba po prostu jakoś przeżyć :-(
ale jak dla mnie, tzn. dla dzieci najskuteczniejszy jest OXALIN w kropelkach w najsłabszej postaci czyli 0,025%
 
Mamy alergików - macie jakiś sposób na atopowe zapalenie skóry - takie chropowate miejsca na łydkach i dłoniach?

Nie mam siły i ochoty czaić co Alę uczula może jest jakiś skuteczny "kremik"

Słyszałam że z tego sie wyrasta - czy tak?
 
Witam Dziewczyny,
po krotkiej nieobecnosci...Jak widze te wstretne choroby nie chca sie odczepic u nas tez Oliwka wlasnie skonczyla brac antybiotyk bo juz 3 tydz miala wstretny katar i okropny kaszel,przez ktory nie mogla spac i ogolnie jej bardzo to wszystko dokuczalo.Jezeli chodzi o katar to polecam krople Euphorbium sa rewelacyjne(przynajmniej nam pomogly) do rozrzedzenia ten wydzieliny polecam Mucofluid w takiej niebieskiej buteleczce .My najpier psikalysmy tym Mucofluidem a po 10 min czyscilam nosek i pozniej apuszczalam krople.Sa tez rewelacyjne krople do oczu,ktore my stosowalismy do nosa rowniez i pomogly jak tamte juz nic nie dawaly nazywaja sie Sulfacetamidum 10% ,ale sa na recepte a na noc zeby mogla oddychac dawalam jej do noska taka masc rowniez ona jest dooczu,ale mozna stosowac do noska tylko teraz Wam nie podam nazwy bo Oliwka spi i nie chce jej obudzic ale jak bedzie ktos zainteresowany to napisze i tym sposoboem mogla sobie w miare spokojnie przespac noc bo ta masc dzialala dlugo a nie tylko pare godz.jak krople.Ale sie rozpisalam,mam nadzieje,ze niektorym pomoge choc troche.U nas juz lepiej po tym antybiotyku wreszcie nie ma kataru i ten kaszel tez jej ustapil.A jeslichodzi o kaszel to dawalam 3 razy dziennie po 2,5 ml syrop Bronchicum(bez recepty) i tez nam bardzo pomogl.Zycze zdrowka dla Maluszkow!!!!I Pozdrawiamy z Guciem:)))
 
Mamy alergików - macie jakiś sposób na atopowe zapalenie skóry - takie chropowate miejsca na łydkach i dłoniach?

moja Ninka miala szorstkie policzki i raczke w jednym miejscu. nie zawracam sobie glowy alergiami, ale na wszelki wypadek smaruje kremem EMOLIUM i jest widoczna oporawa. skora zrobila sie gladziutka.
 
reklama
Do góry