reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

reklama
Dzisiaj mamy ciężki dzień Adasiowi idą pierwsze ząbki i to dwie jedynki u góry. Młody ma straszne rozwolnienie, gorączkę ok 39stopni celcjusza i obolałe dziąsła-biedactwo moje. Martwie sie tylko bo wydaje mi sie że w jednej kupce widziałam 2 takie małe smugi krwi poczekam jeszcze na następną i jeszcze raz sprawdzę. Krew w kupie to oznacza coś groźnego prawda? Mam nadzieje że to tylko jakaś resztka jedzenia... Co w przypadku gdyby to była jednak krew??? Proszę doradźcie mi co to może być?
 
Kasiorka,masz dziś podwójny problem;zęby i jeszcze być może ta krew.Tylko spokojnie,obserwuj malucha,jeżeli jeszcze raz pojawią się smużki krwi to po prostu idz do pediatry,bo nie wiem co my możemy tu wymyśleć.Pewnie wydawało Ci się,przy urozmaiconej diecie pojawia się bogata kolorystyka...;-)
A ząbkami to wiesz pewnie,może spróbuj posmarować dziąsełka żelem przynajmniej przed spaniem i po jedzeniu,a temp jeśli się będzie utrzymywać to ja bym podała paracetamol w płynie,on działa tez przeciwbólowo.
Na pocieszenie dodam,że podobno górne jedynki są najgorsze jeżeli chodzi o ząbkowanie.;-);-);-)
Trzymajcie się,oby to trwało jak najkrócej:-D
 
Kasiorka mój Kubuś jak miał 3 tygodnie też miał krew w kale i położyli go w szpitalu, ale tylko dlatego, że po pierwsze było to spowodowane przedłużającą sie żółtaczką, a po drugie krew była dlatego, że maly miał zatwardzenie i robił z wysiłkiem. Okazało się wiec ze to nic groźnego:tak:. Wydaje mi się, że jeżeli jeszcze raz pojawi sie krew w kale to powinnaś iść do pediatry. Tym bardziej, że mały ma gorączkę i luźny stolec, a to może być przyczyną jakiegoś zapalenia jelit lub błony śluzowej żoładka, a nie koniecznie zabkowania. Ja nie chce cie absolutnie straszyć bo nie jestem lekarzem i się na tym nie znam, ale z tego co piszesz może tak być. Najlepiej sprawdź jeszcze raz i jeśli krew rzeczywiście jest to idz do lekarza. Dużo zdrówka i obym się myliła.
 
Pewnie, wizyta u lekarza nie zaszkodzi...

Co do ząbków to też słyszałam żę dobry jest paracetamol w syropie bo włąśnei działą przeciwbólowo no i p-gorączkowo oczywiście...

Jeśli górne jedynki są najgorsze to my mamy je za sobą, ale ja słyszałm że najgorsze są zęby trzonowe, te płaskie, bo siekacze i kły sa ostre i łatwiej im się przebić, ale nie wiem jak to jest na prawdę, na razie u nas z zębami oki.
 
U nas tez chyba zaczely sie klopoty z zebami:-(.
Do tej pory wychodzily bezproblemowo, na 9 zebow tylko raz posmarowalam dziaselko zelem. Teraz idzie druga, dolna czworka (lada dzien powinna wyjsc) i tez nie ma sensacji, ale bardzo zaniepokoil mnie wyglad gornych dziaselek- tam, gdzie siedza czworki dziasla sa sine :szok: i bolesne.
Jutro zadzwonie do naszej pani stomatolog, ale martwie sie, czy wszystko jest OK.
 
jeju,a my walczymy z jakimś podłym wirusem.Ola ma gorączkę 39,4.biedulka tak strasznie się męczy.bylismy u lekarza,podobno panuje jakiś wstrętny wirus i wiele dzieci choruje.siedze i czekam,aż gorączka spadnie,bo jeśli nie to jeszcze czeka nas wizyta w szpitalu:-(mam nadzieję,że nie będzie to konieczne.to nasza pierwsza choroba z gorączką - jakie to straszne.
 
reklama
aninaaa wspolczuje:-( Oby udalo Ci sie szybko zbic te goraczke i uniknac szpitala!
A powiedz- co to za wirus i czy poza goraczka sa jakies objawy?


U nas z zasinionymi dziaselkami to nic strasznego- najprawdopodobniej zrobil sie krwiaczek, bo Paula cos przygryzla.
 
Do góry