reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierworódki - czyli pierwsza ciąża, wątpliwości, obawy i inne pytania

hej mamuski :)

mam pytanie odnosnie prania ciuszkow malucha. czy konieczne sa proszki/plyny te specjalne typu Lovela, Dzidzius lub platki mydlane? slyszalam ze niektore mamy piora w tym samym proszku co inne rzeczy. co sadzicie o takim rozwiazaniu? bo ja juz sama nie wiem...
 
reklama
*Martusia* ja używałam do prania pościeli i ubranek proszku Lovela, płynu do płukania też Lovela ale przyznam się, że ubranka nowe, które dostałam od sióstr, z metkami-NIE PRAŁAM PRZED ZAŁOŻENIEM DZIECKU. Leniłam się, było tego za dużo. Wszystkie ubranka po kimś prałam i prasowałam. Uważam, że jeśli chcesz prać to najlepiej w takich proszkach dla dzieci na początku, bo ta skóra jest taka delikatna i podatna na krostki i tak dalej.
Katalka
Gratuluję ;))Problemów co raz mniej ;):-)spokojnie będziesz mogła wrócić do pracy.
Ainhoa mój materac w szpitalu był tak zbity, czułam, że śpię na jakimś kawałku czegoś co nie powinno być już materacem. Poza tym poduszka i przykrycie też było do bani. Poduszka również zbita. A co do tych akcji, zaczynającego się porodu to nie mam pojęcia jak to jest dokładnie.
 
Ainhoa przepowiadające mogą być już od 30 tyg. Ja też miałam. Już nie raz jak chodziłam na wizyty w grudniu co tydzień, to torbę zostawiałam w przedpokoju, bo już tak mnie bolało w nocy, że myślałam i byłam pewna, że do już..Są jeszcze skurcze Braxtona-Hiksa od 25 tyg. przepowiadające i ja właśnie od 26 tyg. jakoś czułam je dosadnie.
Posłodzić herbatę przed porodem, a moja mama mówiła, że pakowała w siebie gorzką czekoladę. potrzeba organizmowi duuużo energii;)
Net-ka ja nie pozwalam Szymkowi bawić się w nocy, nie zwracam (aczkolwiek udaję) że śpię. I po jakimś czasie jak nie zajęczy, to obraca się i śpi. Ale dzisiaj diabełek obudził się i położył na brzuszek (spał ze mną) a ja odwróciłam się od niego, a on pełzł do mnie i zaczął mi rękę ssać:D No i jak zobaczył, że nie reaguję to płakać zaczął. Aż mi szkoda się go zrobiło..
A swoją drogę chyba przeoczyłam/zapomniałam dlaczego miałaś cesarkę?
Martusia ja pierwsze miesiące prałam w swoim proszku ( Ariel) ale moje dziecię ze względu na alergię przeszłam na dzidziusia. Pierwsze ubranka fakt wyprałam dla noworodka w lovelli, potem olewałam. A teraz do dzidziusia dodaję swojego proszku troszkę, bo te proszki są hipoalergiczne, ale słabo zbierają zabrudzenia. Pamiętam jak położna mi w szpitalu powiedziała, że młode mamy stosują proszki dla najmłodszych, a potem dzieci mają problemy ze skórą, że poszła dziwaczna moda na te proszki. U nas niestety trzeba się dostosować do dzidziusiowych proszków. Ale pościel piorę w zwykłym już.
Katalka super, że Florka załapała;)) A swoją drogą odstawiasz ją od piersi jak wracasz do pracy? Poszukaj innych smoczków. Szymon nie zalewa się smoczkami z campol Babies. Są 0-6 m, a miałam i TT i lovi to leciało aż się krztusił.
 
Ostatnia edycja:
Justyś Nina była ułożona miednocowo-dupą na świat więc stąd cesarka. A z tym, że pozwalasz Szymkowi na nocne harce to żartowałam z tą tolerancją ;) Ale Młody jest niepoprawnie słodki ;):-)
 
W Nl nie ma proszków dziecięcych.Jest tylko jedna firma Neutral, która produkuje artykuly dla alergików.Niektóre rzeczy prałam w "dorosłym" proszku ale włączałam płukanie wtedy 2 razy.Ale zasadniczo piorę w Neutralu.
 
Net-ka I know :-)
Nie mogę zaprzeczyć, że harce nocne to norma. Kiedyś płakał bo potrzebował mnie, a teraz się budzi,a to popełza, a to poćwiczy raczkowanie:D chyba lubi w nocy się uczyć:D Pośpiewa czasami.
Ostatnio zauważyłam, że jak mu na dobranoc śpiewam i go tulę, to on też wydaje dźwięki, przyczepiłabym się że śpiewa ze mną:D
A w ogóle od dzisiaj mamy od nowa atopowe zapalenie pełną gębą...skorupa na skórze, wczoraj tylko łokcie dzisiaj już nogi, brzuszek, rączki...Ch*** mnie strzela:eek: Lecimy na syropie, sterydach...
 
Witam wieczorową porą dziewczyny:D Powiedźcie mi czy, żeby nadać Zuzce tatusia nazwisko potrzebuję papier z Urzędu Miasta o ojcostwie czy po prostu podaję jego nazwisko w szpitalu??
 
Ainhoa w szpitalu zazwyczaj wpisują takie nazwisko jakie ma matka. Jeżeli jest w małżeństwie, to zazwyczaj dziecko automatycznie ma rodziców nazwisko.
U mnie w szpitalu z racji tego, że nie jesteśmy małżeństwem pisało "Syn-i nazwisko moje". Dopiero po wyjściu ze szpitala jedziecie do usc i nadajecie ojcostwo i że dziecko będzie nosiło ojca nazwisko.
Chyba, że to już załatwiliście przed porodem uznanie ojcostwa. Ale w szpitalu to mało istotne kogo nazwisko napiszą na karcie dziecku.
 
Justys współczuję cholerstwa. U nas noc paskudna. Nina zębów nie ma, myślałam, że całą noc ją to męczy ale nic nie widać w jej paszczy. A całą noc ćwiczyła moją cierpliwość stękają, piszcząc i popłakując przez sen a także wiercąc się niemiłosiernie!
Zapomniałam napisać, że wczoraj byliśmy u psychologa i Nina dostała 6. Rozwinięta jest celująco, umie więcej niż powinna jak na jej wiek i rozumie, niestety tylko taka ciamajda z niej jeśli chodzi o raczkowanie itd...
 
reklama
Ojj tam ciamajda;p Każde dziecko w swoim czasie;) Może Ninie idą ząbki. Mama mi mówiła, że dziecko może już marudzić nawet 3 mies. przed ząbkami. U Szymona też nic nie widać, ślini się mało,tylko paluszki dziąsłami przegryza. Jak były opuchnięte tak teraz nic...
I też do siadania tylko główkę podnosi próbuje, denerwuje się, raczkować się uczy z głową na macie :-) nie podnosi jej a kuperek w górze. I dzisiaj zauważyłam i zaczęłam się martwić, że on nie obraca się z brzuszka na plecy, wsadzi gdzieś rączkę pod plecy i leży czeka aż mu pomogę.
 
Do góry