reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków:)

reklama
uszek nie powinno sie moczyc tylko dlatego,żeby po kąpieli nie nawialo dziecku np gdzieś z przeciągu i żeby nie przeziębic uszek,przeciez nawet jeśli w brzuszku dzidzia sobie pływała,to nie była narazona na przewiew ;) poza tym,na zdrowy rozum,jak się dobrze wszystko osuszy to przeciez nie może byc źle,poza tym nikt nie naraża dziecka specjalnie w domu na przeciągi...ale tak mówią,że uszka nad wodą trzymamy przy kąpieli.
 
Ja juz zglupialam z tym,i smoczkami
Kupilam dwa: z aventu lateksowy okragly i chyba anatomiczny silikonowy z nuka
ale ten co widzialam w tVN Style 'Mamo juz jestem' wygladalam jakos inaczej, tak jak kawalek malego palca, tez silikonowy
Tylko nie wiem z jakiej byl firmy...taki calkiem prosty...
 
Ania, ja kupiłam smoczki avent silikonowe ortodontyczne, jak dla mnie to one właśnie przypominają kształtem kawałek palca. Mam też smoczek lateksowy canpola, jest troszkę mniejszy i ma inny kształt, myślałam że ten będzie bardziej pasował do maleńkiej buźki, ale Martusia nim pluje, a avent jej jak najbardziej odpowiada.
Jeśli chodzi o kąpiel, to ja już nie przejmuję się tym, co się powinno, tylko robię tak, jak dziecku pasuje. Mówiono mi, żeby kąpać ok. godzinę po karmieniu, i ok. godzinę po kąpieli odczekać i dopiero karmić, tylko to się zupełnie nie sprawdziło. W kąpieli to jeszcze Marta leżała spokojnie, ale przy wycieraniu, smarowaniu i ubieraniu zwykle dostawała białej gorączki i darła się jak opętana, gdyby nie smoczek, to zrobienie tego wszystkiego graniczyłoby z cudem. Dzisiaj jak szykowaliśmy kąpiel (godzinę po karmieniu) to obudziła sie głodna, więc ją nakarmiłam ile chciała, wykąpaliśmy ją, wszystkie czynności zostały wykonane bez pośpiechu, Martusia była spokojna i zrelakosowana, po ubraniu chciała jeść, więc zawisła na cycusiu na godzinkę, i gdyby nie to, że dziś przez cały dzień były małe problemy z brzuszkiem, to pewnie od razu by słodko zasnęła, a tak to trzeba ja było trochę dłużej poprzytulać i ponosić. I teraz już codziennie zamierzam robić tak jak dzisiaj.
 
A ja mam pytanie z innej beczki w czym śpią wasze dzieci no i czym je przykrywacie.W co ubieracie dzieci na spacer w tak upalne dni jakie są teraz i czy macie zapięte wózki czy odpięte chodzi mi o ten głęboki wkład.Bo ja już głupieje niewiem czy jak Martyna ma 11 dni czy może już być odsłonięta czy nie ???Pozdrawiam gorąco
 
Dziewczyny mam pytanko czy macie może jakiś patent na zakraplanie kropli do oczek maluchowi, bo Kubas dostał w szpitalu antybiotyk na ropiejące oczka, ale zakropienie 1 kropelki to dla mnie 15 min. walka, a mamy to robić 6 razy dziennie :( Kubas tak zaciska oczka że nawet we dwoje z mężem nie możemy się do niego dobrać :(
 
Sumka, my też dostaliśmy kropelki i nie mamy problemów z zakrapianiem. Wkraplamy jak Mikołaj ma otwarte slepka - nie ma problemu. A wcześniej, jak jeszcze ładnie nie otwierał, to zakrapialiśmy jak spał - mąż delikatnie rozchylał mu powieki.
 
Mamusia moja Oleńka śpi albo w samym kaftaniku takim bawełnianym albo w body, ale jest zapakpwana w rożek - wyczailiśmy, że tak jej jest najlepiej. A na spacerki tak samo, tylko jak jest chłodniejszy dzień to zakładamy śpioszki. Gondolki nie zapinam, a przykrywam ją też w zależności od temperatury w kocyk taki polarowy albo samą pieluchą i pilnuję, żeby słońce po niej nie świeciło za mocno.
 
dziewczynki ma kilka pytan Moj maluszek chyba nie lubi sie koąpac płacze a pytanko moje jest takie słyszłam ze nie mozna karmic dzieci przed kąpielą bo bedzie im sie ulewac wiec tak robie czy wy tez o tym słyszałyście ja do smarowania uzywam sudokremu i nie nazekam rożek mi sie nie przydał bo mlauch go nie lubi moze jest za sztywny do kapieli tez uzywam Oilatum poleciła mi ja siostra męza bo jej córa gubiła skóre ja jaszczurka ;) ;) ja mam tylko problemy z karmieniem bo mam za chyba za chude mleczko pępuszek Kacprowi odpadł po 8 dniach i jest bialutki i ładnie sie zagoił tak to chyba nie mamy wiekrzych problemów a i jeszcze jedno co ile wam sie maluchy budza w nocy do karmienia i co robic zeby je obudzic zeby zjadły bo ja musze budzic Kacperka co 2 odz
 
reklama
My wykapalismy jakos pol godziny po jedzeniu i bylo super :) :) :) :) :)
Mateuszek nie cierpi przewijania, o jak sie buntuje, za to kapiel mu sie spodobala...
 
Do góry