reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

reklama
byłam u lekarki, nic konkretnego się nie dowiedziałam, stwierdziła zealbo z pokarmu albo przez rozek wyprany w naszym proszku te krosteczki...dostalismy masc do smarowania robiona w aptece...no i trzeba to po prostu cierpliwie przeczekac...
a ja ze dzisiaj piatek to zjadlam sobie leniwe kluski..koniec z dieta skoro mlodemu i tak cos wyskakuje omimo tego ze ja scisla diete trzymalam
 
Klaudia011, mi też się wydaje że to z rożka :tak:Moja Mała dostała IDENTYCZNE krostki na czole i tylko jednym policzku (prawym) ponieważ z reguly nosimy ją na lewej ręce w rożku i tym policzkiem ociera się o niego. A ja byłam lepsza bo w ogóle go nie wyprałam :zawstydzona/y: ale teraz myjemy wodą i zasypujemy ziemniaczanką i jest poprawa :-) Co do diety - ja jem wszystko (oprócz "wzdymaczy" i czekolady) i Małej nic nie jest. A przecież alergia nie mogłaby wyskoczyć tylko z jednej strony? :-D

ItEPp1.png
 
Mój Hubuś też ma i jest to tzw. SSAWKA :tak: Od namiętnego ssania cucucha, butli, smoczka... I nic temu nie zaradzimy:no: :-)
 
Mój tez ma bąbelka:-), z początku to się wystraszyłam bo myślałam, że to opryszczka czy coś takiego. Dopiero mama mnie uświadomiła.
My tez borykamy się z uczuleniem, ciekawe co u nas lekarz powie. Do tego Nathanek ma taką szorstką skórę w tych miejscach gdzie uczulenie.
U Was tez tak jest?
 
My tez borykamy się z uczuleniem, ciekawe co u nas lekarz powie. Do tego Nathanek ma taką szorstką skórę w tych miejscach gdzie uczulenie.
U Was tez tak jest?


tak jak dotknę główki to jest nieprzyjemnie sucha i szorstka...i koło brwi to samo.
dzisiaj o 16 mam odebrac ta robiona masc, zobaczymy czy poskutkuje.
 
a mojej małej sie odparza pupcia:-( nie wiem czemu...w nocy nic nie robi nawet jak spi wiec ma suchutko...w dzien nie spi wogole wiec jak tylko cos zrobi to od razu zmieniam pampersa...
sudocrem jakos nie dziala...moze jest cos lepszego?
 
w takim razie u nas też bąbelek od czasu do czasu sie pokazuje, choć ostatnio od tygodnnia go nie widziałam.:-p
Dziewczyny ja kawę z mlekiem piję codziennie coprawda robię sobie inkę na wszelki wypadek i chyba z przyzwyczajenia bo w ciąży tez piłam :-p i nie widzę żadnej różnicy u malutkiej :-)
A co do uczulenia to my też się borykamy z wysypką i szorstką skórą w tych miejscach, ale podobnie jak wy zauważyłam że jak mała jest przyklejona do naszych ubrań (wypranych w normalnym proszku i wypłukanych w płynach) to jej te plamki znacznie szybicej czerwienieją. Więc coś z tymi chemikaliami może być nie tak skoro nasze pociechy tak reagują :dry: teraz kładę jej pieluszkę tetrową i jest znacznie lepiej
 
reklama
a mojej małej sie odparza pupcia:-( nie wiem czemu...w nocy nic nie robi nawet jak spi wiec ma suchutko...w dzien nie spi wogole wiec jak tylko cos zrobi to od razu zmieniam pampersa...
sudocrem jakos nie dziala...moze jest cos lepszego?

Jak masz mąkę ziemniaczaną w domu, to spróbuj zasypać jej pupkę mąką.
I najlepiej mieć ze 2-3 kremy i uzywać ich na zmianę, bo skóra przyzwyczaja się do kosmetyku i może słabiej na niego reagować.
 
Do góry