reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Przy wypisie powiedzieli mi ze K i D odd 3ciego tygodnia. Przyjedzie pediatra za tydzien to zobaczymy... Przy Michasiu D dawalismy ale K to nie pamietam...
 
reklama
My podajemy Hani i vigantol i wit.c, a oprócz tego kwas foliowy i wit. b6. Wit. k już odstawiłam bo Malutka je praktycznie tylko mleko modyfikowane a one jest już w tą wit. wzbogacone.
Poza tym w środę mamy mieć powtórkę z wzw a później reszta szczepień.
W związku z tym moje pytanie jakie macie zdanie o szczepionce na pneumokoki? Nasza pani doktor zasugerowała, że ma to sens w momencie gdy w domu są jeszcze dzieci, które przebywają w dużych grupach rówieśników i wtedy mogą przynieść do domu jakieś świństwo... Ale sama już nie wiem:szok: Czy nie jest to jakaś sztuczna nagonka tak jak z tymi rotawirusami? Z drugiej jednak strony jeśli można się przed czymś uchronić... Mam wodę z mózgu:baffled:
 
Ja czyszczę delikatnie nosek, ale dlatego, że mój syn jak się przyssie a już nie jest głodny to puszcza mleko nosem :-/. Muszę delikatnie czyścic fridką jak jest zatkany. a oczka czyszczę solą fizjologiczną, ale Wituś ma zapalenie spojówek i antybiotyk (który nic nie daje, na dniach zciągnę pediatrę chyba :wściekła/y:).

Kikutek odpada a ja panikuje, słabo mi sie robi i wogóle, chyba odbija mi... No ale dla mnie to tak nienaturalnie i za wczesnie, w porównaniu z bratem.
 
Ja na pneumokoki bede szczepic bo Michas chodzi do przedszkola i moze przyniesc. Michas zaszczepiony i na meningo tez bo sepsa to tak naprawde meningokoki.
Oczka przemywam sola fizjologiczna od zewnatrz do srodka. Nosek tez czyszcze frida jak widze ze cos sie pasie w srodku bo inaczej sie wkurza przy karmieniu jak musi nosem oddychac...
 
Dziewczyny prośba o przypomnienie.... jak kąpać maluszka z niezagojonym pępuszkiem.
Przy synku pomagała mi mama- teraz będziemy musieli sami z mężem sobie poradzić. Ja już zaczynam naprawdę panikować a niby powinnam mieć już doświadczenie:szok:
 
Poletka nie panikuj najważniejsze żebyście uważali na pępek i go nie zamaczali podczas kąpieli :-)
ale spokojnie nawet jak się zamoczy to nic wielkiego się nie stanie - osuszysz go dobrze ręcznikiem przemyjesz bardzo dokładnie spirytkiem i tez bedzie ok. :-)

My z mężem przy perwszej kąpieli byliśmy tak zestresowani i skupieni na trzymaniu małej że zapomnielismy o pępku - żeby go nie zamoczyć - i pępek wylądował całkowicie pod wodą :sorry: aż zrobił się zielony
wtedy dopiero zaczeliśmy panikować ale przemyliśmy go spirytkiem i osuszyliśmy dokładnie i nic się nie stało :cool: także spoko dacie radę :tak:
 
reklama
Do góry