reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i higiena naszych maluchów.

witam!
mam problem,ktory nie daje mi spokoju.zauwazylam,ze moja corka(22 miesiace) wysuwa dolna szczeke do przodu i potrafi ja tak trzymac dosc dlugo.ma po osiem zebow na gorze i na dole,teraz zaczynaja wyrzynac sie 5-ki.boje sie,ze bedzie miala przez to krzywy zgryz(ja sama nie mam najlepszego,wiec moze bardziej sie takimi rzeczami przejmuje).w nocy zdarza sie,ze mala spi z otwarta buzia i pochrapuje.nie ma kataru,wiec skad ta otwarta buzia?ide jutro do lekarza po porade. czy ktoras z Was miala taki problem?bede wdzieczna za odpowiedz:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
to ja-bylam z mala u lekarza.powiedzial,ze nie widzi nic niepokojacego.co do chrapania,powiedzial,zebym ja obserwowala,czy to sie nasila czy nie.czasem jedyny sposob to operacja(chodzi o skrzywiona przegrode nosowa,ktora utrudnia odychanie).powiedzial tez,ze poniewaz Wiki ma juz 16 zebow powinnam isc juz z nia do dentysty.mam do niego wrocic za miesiac.
 
Moja Emi /2i pół/ też wysuwa dolną szczękę i przy myciu zębów też tak zagryza.Dentystka powiedziała ,że to jest normalne u małych dzieci.Kazała zwrócic uwagę na to jak zagryza :tak: przy jedzeniu.,jeśli je z wysunięta szczęką to należy udać się na konsultacje do ortodonty.
 
dzieki.musze poobserwowac jak mala bedzie jadla.mam isc z nia do dentysty i troche sie boje tej pierwszej wizyty.poza tym mieszkam w Londynie i ide z mala do angielskiego lekarza :( .
jakie masz wspomnienia z wizyty ze swoja corka?moja mala nie przepada za nowymi osobami-potrzebuje czasu zeby sie przyzwyczaic a wiadomo-jak jest z lekarzami-''nastepny prosze!'';-)
 
:-) Jest otwarta ,mimo wielu wizyt u lekarzy .Powiedziałam jej że pani zobaczy jej ząbki,nie bardzo dała zajrzeć do buzi ale jakoś się udało.Potem pochwaliłam ją że ma ząbki jak gwiazdeczki /bardzooo lubi gwiazdki/ dostała naklejkę i pochwałę że była bardzo dzielna od dentystki.Teraz wszystkim mówi że jest dzielna.
 
witam ponownie! bylam z mala u dentysty.w poczekalni byla wesola i juz nie mogla sie doczekac...czar prysl w gabinecie-Wiki zaczela plakac,wiec lekarz nie dal rady obejrzec dokladnie jej zebow.przytrzymalam tylko na chwile otwarta buzie i z daleka obejrzal jej zeby.nie chcielismy jej wystraszyc.pytalam o to wysuwanie szczeki.lekarz powiedzial,ze nie widzi nic niepokojacego,to po prostu takie zachowanie narmalne w tym wieku.teraz jestem spokojna.mala dostala naklejke i pochwalilam ja i mam nadzieje,ze nastepnym razem (za pol roku)bedzie lepiej.:-)
 
Witam,

niepokoi mnie jedna rzecz, mianowicie na skórze mojego malucha tj, na główce, łokciu dłoni i małego paluszka coś wyskoczyło, wygląda to jak bąbelek jak by z ropka, jest to zaczerwienione i chyba wczoraj bylo mniejsze, nie wiem czy coś go ugryzlo? czy moze to objaw jakiegoś uczulenia lub jakiejś choroby, czy ktos moze powiedzieć cos wiecej, postaram sie wkleic zdjecia o ile mały da to sfotografować:-(dodam tylko ze poki co nie mam mozliwosci pojsci do lekarza bo na pewno bym nie zwlekala!
 
dodaje zdjęcia
 

Załączniki

  • DSC04110.jpg
    DSC04110.jpg
    12,1 KB · Wyświetleń: 35
  • DSC04120.jpg
    DSC04120.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 26
  • DSC04122.jpg
    DSC04122.jpg
    11,4 KB · Wyświetleń: 30
Witajcie dziewczyny!!!Widze ze nie tylko ja mam problem z zabkowaniem:szok:Moja corcia za dwa tygodnie skonczy roczek i jak narazie to nie ma ani jednego zabka,wszyscy mowia zeby sie niemartwic ze wkoncu jej zabki wyjda!!!:sorry2:Ja obecnie jestem zagranica a tu opieke to mam fatalna:wściekła/y:ostatnio poszlam do lekarza z Nikolcia bo dostala ,moim zdaniem uczulenia na Danonka bo po podaniu jej go na drugi dzien dostala wysypki na brzuszku i teraz jest ju wysypana na pleckach i na policzkach,to powiedziano ni nierobiac zadnych badan i nawey nieobejrzawszy jej dokladnie ze to EGZEMA!!!Juz niewiem jak mam jej pomuc ,mija miesiac a ona nadal to ma!!!Prosze pomuzcie mi ,morze spodkalyscie sie zTakimi objawami ,i czy to mozliwe zeby byla to EGZEMA:szok::szok::szok::wściekła/y:
 
reklama
hej,
wątek dla mnie w sam raz...
lena ma 14,5 mca i żadnego ząbka:-( od jakichś 2 tyg ma bardzo spuchniete górne jedynki i dwójki ale ząbków wciąż brak.
Byłyśmy już u pedodonty, zrobiliśmy rtg górnych jedynek, dwójek i trójek i wiem że są, lekarz kazał cierpliwie czekać do 1,5 roku.
Mam nadzieję że w końcu coś ruszy bo bardzo mnie to już niepokoi i męczy...
 
Do góry