reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna w ciąży

reklama
W DE bez problemu zakladaja spirale czy ma sie 1 dziecko, czy 2, czy wiecej;-)Na 3 lub 5 lat a pozniej mozna wyjac i dzialac dalej...:tak::tak:
 
anulka26 - no wlasnie ja bym skorzystala z takiej opcji ale nie wiem jak tutajk w Anglii, podobno to bardzo nie mile uczucie,boli jak sie zaklada , znam takich co mdleja przy zakaldaniu,zreszta nie u kazdego sie przyjmuje ta metoda niektorzy krwawia , wymiotuja goraczkuja nie zawsze organizm przyjmie!! ja bym sobie zalozyla na 5 lat akurat i potem bym rok zrobila przerwy i zaszla bym w ciaze tak jak planuje !!:-pmusze se dowiedziec jak to bedzie ....
 
anulka26 - no wlasnie ja bym skorzystala z takiej opcji ale nie wiem jak tutajk w Anglii, podobno to bardzo nie mile uczucie,boli jak sie zaklada , znam takich co mdleja przy zakaldaniu,zreszta nie u kazdego sie przyjmuje ta metoda niektorzy krwawia , wymiotuja goraczkuja nie zawsze organizm przyjmie!! ja bym sobie zalozyla na 5 lat akurat i potem bym rok zrobila przerwy i zaszla bym w ciaze tak jak planuje !!:-pmusze se dowiedziec jak to bedzie ....

poczytaj na czym polega antykoncepcja poprzez spiralkę
 
Też muszę porozmawiać z moim lekarzem na temat antykoncepcji po porodzie.
Co prawda zamierzam karmić ale nie ufam swojemu organizmowi na tyle żeby wierzyć, że sama laktacja mnie zabezpieczy :-D

Po drugie oboje nie lubimy gumek,szczególnie mnie drażni ich zapach a jeżeli już nie śmierdzą lateksem to i tak w gumce jakoś tak ...za sucho jest no i już dochodzi żel.

Po trzecie najbardziej skłaniałabym się do antykoncepcji hormonalnej ale hormony przenikają do mleka. Słyszałam,że są jakieś pigułki "bezpieczne"dla dziecka przy karmieniu ale właśnie o to muszę zapytać gina bo nie mam wiedzy na ten temat.

No i po czwarte zanim przestałam brać pigułki to przyjmowałam je 7 lat. Różne: Diane, Mikrogynon, Cilest...i libido mi spadło prawie do zera...więc co to za przyjemność, że możesz się kochać "bezpiecznie" jak nie masz na to ochoty?

A...i spiralka nie wchodzi w grę bo nie zamierzamy czekać z drugim dzieckiem dłużej niż 3 lata :-)
 
reklama
Kasiulec znam przypadek gdzie kobieta karmiła piersią i teraz w czerwcu urodziła drugie dziecko (rok różnicy) - czyli laktacja nie jest dobra antykoncepcją.
I na 100% są tabletki, które mogą używaż kobiety karmiące - niestety nie pamiętam ich nazwy, ale brałam je po pierwszym dziecku.
A co do różnicy wieku między dziećmi zgadzam sie z Tobą w 100%, ze dobra jest maksymalnie 3 lata :)

Ps. a co do ochoty na ... to od jakiegoś tygodnia/dwóch nie mam już wogóle .
 
Do góry