reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

piękna i zadbana w ciąży :)

Czy macie dobre techniki golenia w ciąży?

  • Tak, mam bardzo ciekawy pomysł na to.

    Głosów: 9 50,0%
  • Nie, nie umiem sobie z tym poradzić.

    Głosów: 9 50,0%

  • Wszystkich głosujących
    18
a gdzie takie cudo można kupić? I za ile?

wbrew pozorom to żadne cudo!! pralka Indesit, za jakieś 1000zł rok temu... nie zwracałam uwagi na dodatkowe programy (ma jakieś jeszcze typu "sport", że do sportowych ciuchów, butów itp nie mam pojęcia co to po co to:eek:), najważniejsze dla mnie były obroty (1000), pranie normalne, delikatne i szybkie (w 30 min), po jakimś czasie sprawdziłam sobie to "żelazko" i faktycznie widać różnicę, a myślałam, że to będzie taki wiesz, nic nie wnoszący "dodatek":tak:

Dziewczynki moje, powiedzcie Wy mi, jak odczuwacie ruchy Dzidzi?? Bo ja czuję takie jakies bulgotanie.... Jak to u Was jest?

ojjjj różnie, bulgotki też są, Lady dobrze opisała, ja mam podobnie:tak:
 
reklama
Już słyszałam o tej Soni że z psem się wielu kojarzy....:eek: a ja nigdy nie słyszałam o takim psie akurat hehehe U nas na osiedlu inne imiona dla piesków były modne- np. Kubus, których teraz sporo...heheh
Właśnie szkoda też że tyle małych Antosi jest...gdyby nie to pewnie już byśmy to imie wybrali...
Dam znać napewno jak coś wybierzemy ....w końcu napewno wybierzemy no nie?! :-):-):-)

moja koleżanka ma psa Sonię, nota bene słodki kundelek:eek::-D
a z tymi Kubusiami to nieźle, nie dość, że najpopularniejsze imię męskie to jeszcze pieskie:-D
a antosia mi się kojarzy z Na wspólnej:tak::-D
a wybrać będziecie musieli, urząd stanu cywilnego Was zmusi:-D
a w ogóle czmeu ja każde zdanie zaczynam od "a" ??:eek:
 
Już słyszałam o tej Soni że z psem się wielu kojarzy....:eek: a ja nigdy nie słyszałam o takim psie akurat hehehe U nas na osiedlu inne imiona dla piesków były modne- np. Kubus, których teraz sporo...heheh
Właśnie szkoda też że tyle małych Antosi jest...gdyby nie to pewnie już byśmy to imie wybrali...
Dam znać napewno jak coś wybierzemy ....w końcu napewno wybierzemy no nie?! :-):-):-)

ja tez o Antoninie myślałam, ale przyjaciel mojego artura miesiąc temu nazwał tak swoją malutką. Ale wiem ze nastepna bedzie miała Michalinka :) teraz do tej mówie Miśka i jakoś mi sie tak udzieliło :):):)
 
chyba tu zamieszcze to:-)
No więc tak od położnej otrzymałam taką listę:
*do szpitala dla nas torba nr 1:
-3 koszule i szlafrok
- skarpetki bawełniane(nie za grube)
-zegarek z sekundnikiem do dokładnego pomiaru częstotliwości skurczów
-talerzyk, kubeczek i swoje sztućce,
- klapki pod prysznic
- pantofle
-2 ręczniki mniejsze
-szare mydło w dozowniku
-ręcznik papierowy najlepiej velvet
-duże podpaski ze 3 opakowania lub jedno a potem mąż może dowieźć
-ubranie na wyjście ale może być to samo w którym zgłosimy się do szpitala byle było wygodne


*do szpitala dla maluszka torba nr.2:
-3 komplety ubranek w osobnych reklamóweczkach( przyspieszy to dawanie pielęgniarkom ubranek wg mnie super pomysł:tak:)
-czapeczka i niedrapki po 1szt
-chusteczki do pupy w miękkim opakowaniu sztywne wygodniejsze w domu,
-krem na odpaprzenia
-opakowanie pampersów rozmiar 0 lub 1

Niezbędne w domu po porodzie:
-szaszetki Leko
-patyczki do uszu(cieniutkie)
-2% fiolet na spirytusie
-2 pieluchy flanelowe dobre przy kąpieli
-min. 10 sztuk tetrowych
-szczoteczka do włosków
-termometr do kąpieli
-biała wata (nie kosmetyczna)
-sól fizjologiczna w ampułkach
-krem przeciwodparzeniom, oliwka, mydło( najlepiej nie johnson bo dużo dzieci uczula i najlepiej wszytskie 3 jednej firmy żeby potem nie szukać ewentualnego sprawcy uczulenia)

a reszta wg własnych uznań:tak::biggrin2:
 
Ja podobną listę zamieściłam na wątku o szkole rodzenia.
Też nie ma tego dużo.
Zachęcam do poczytania, bo szpitale są różne i mogą być inne rzeczy wymagane :-)
 
U nas będzie Majka chociaż mężowi bardziej podoba się Diana i jest mały spór , ale mam nadzieję, że jak zobaczy jak się będę przy porodzie znowu męczyć to mi ulegnie, chociaż wszystkim z dumą powtarza, że to on będzie rejestrował i ostatnie słowo do niego należy:no:
 
Zasady:
- W tym miejscu nie dopisujemy komentarzy. Gratulacje można składać w wątku Gratulacje Dla Rozpakowanych Mamuś i Ich Śnieżynek:o)
- Listę będę uzupełniać w miarę moich możliwości na bieżąco - wszelkie informacje na temat rozpakowanych nowych lutowych mamuś mile widziane
- W tym wątku będą pojawiały się informacje o narodzinach naszych Śnieżynek i szczegóły z nimi związanymi
- Wszelkie uwagi, sugestie i pomoc - mile widziana - proszę o wiadomość na priva

Statystyki:
Mamy: 84 rozpakowane Śnieżynko-Lodóweczek:-D
Urodziło się: 48 dziewczynek i 39 chłopczyków
Mieliśmy 25 CC i 56 SN (3 niewiadome)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry