reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pępek noworodka

Rose.mart

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Sierpień 2018
Postów
324
Jak powinien wyglądać pępek po odpadnieciu kikuta?
U mojego maleństwa położna na wizycie podwazyla kikut i ku mojemu przerazeniu okazalo sie ze ten pępek nie jest zagojiny tylko jakby pokryty taką jasną mazią/wydzieliną. Czy tak powinno byc?
Jak teraz pielęgnowac to miejsce?
 
reklama
Pępek to moja zmora zarowno przy pierwszym jak i drugim dziecku. Przy mlodszym polozna wlasnie dosc radykalnie go przemywala i ktoregos dnia odpadl mimo ze nie byl do konca wygojony tzn byl taki ziejacy brzydki moim zdaniem. Kazala zachowywac w suchosci i czystosci i po tygodniu wszystko sie ladnie zagoilo i teraz ma piekny pępuszek. Wazne zeby sie z niego nic nie sâczylo czy tez brzydko pachnialo bo to juz wymaga interwencji lekarskiej.
 
A ile ma maleństwo? Ja po 3tyg dostałam od pediatry specjalna maść po której w ciągu dwóch dni kikut odpadł i ładnie się wszystko zasuszylo, bo wcześniej był ciągle jakby mokry i pokryty wydzielina. Tak zalecają octanisept, ja tego cholerstwa już nigdy do ręki nie wezmę. Okazuje się że dużo dzieciaczkow ma z tym problem po nim, jednak stare metody były najlepsze.
 
Jak powinien wyglądać pępek po odpadnieciu kikuta?
U mojego maleństwa położna na wizycie podwazyla kikut i ku mojemu przerazeniu okazalo sie ze ten pępek nie jest zagojiny tylko jakby pokryty taką jasną mazią/wydzieliną. Czy tak powinno byc?
Jak teraz pielęgnowac to miejsce?
Kiedyś przemywano spirytusem i to jest najlepsza metoda. Znajoma właśnie miała problem teraz z pępkiem synka, octanisept wciąż zalecany ,.wychwalany okazał się zmorą! Mama kazała przemyć jak dawniej spirytusem i po sprawie , po kilku dniach wszystko się zagoiło.
 
W szpitalu robiło octiseptem ja po powrocie do domciu również. Odpadł sam, bez nikogo pomocy i już wtedy był ładnie zagojony. Potem jeszcze jakiś czas spryskiwałam i pampers musi być tak zapięty aby nie drażnił pępka (poprostu zawijać przód) - zalecenie położnej.
 
Jak powinien wyglądać pępek po odpadnieciu kikuta?
U mojego maleństwa położna na wizycie podwazyla kikut i ku mojemu przerazeniu okazalo sie ze ten pępek nie jest zagojiny tylko jakby pokryty taką jasną mazią/wydzieliną. Czy tak powinno byc?
Jak teraz pielęgnowac to miejsce?
tak to wygląda, ja dalej na sucho. Może byc nawet kropelka krwi. Wszystko jest ok, jak nie ma brzydkiego zapachu. Mam awaryjnie spirytus ale nie było potrzeby, póki co.
 
A ile ma maleństwo? Ja po 3tyg dostałam od pediatry specjalna maść po której w ciągu dwóch dni kikut odpadł i ładnie się wszystko zasuszylo, bo wcześniej był ciągle jakby mokry i pokryty wydzielina. Tak zalecają octanisept, ja tego cholerstwa już nigdy do ręki nie wezmę. Okazuje się że dużo dzieciaczkow ma z tym problem po nim, jednak stare metody były najlepsze.

Pamiętasz może jaka to maść? Synek ma już 3 tygodnie i 4 dni a pępek dalej mokry :/
 
reklama
reklama
Do góry