reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - jak Wy sobie z tym radzicie/poradziłyście

Dziewczyny, wszystkiego najlepszego dla Was! Zdrowia, szczęścia, pomyślności!
[emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214][emoji214]
Żeby Wasze jajeczka i jajka Waszych partnerów zrobiły robotę! I żeby na drogę nie wchodzili Wam głupi i niekompetentni lekarze! [emoji8]


[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
reklama
Przy pcos sa nieregularne cykle. Pokrzywa wplywa tez na cykl tzn moze go wydluzyc.

Biore na dzien:
1 Wit D
1 cynk oeganiczny
1 selen organiczny
1 Olej z wiesiolka
1 kwas foliowy

No i teraz akurat mialam duphaston na wywolanie okresu

Chce podkrecic owulacje i obnizyc testosteron czyli pokrzywa i niepokalanek. Niepokalanek do picia czy w tabletkach?
 
Stokrotenka, a miałaś badania potwierdzające niedobory? Powiem Ci, że swego czasu wydałam kupę kasy na seleny, cynki, witaminy wszelkie, oczywiście te lepszej jakości, żeby wchłanialność była lepsza i nie były "zanieczyszczone", nic mi to nie dało. Miałam stwierdzony tylko duży niedobór witaminy d3 i ją suplementowałam i suplementuję. Czy dała mi ona cokolwiek, też nie jestem w stanie stwierdzić [emoji23]

Moim zdaniem witaminy nie uregulują cyklu, jeśli jest z nim coś więcej, niż to, że jest "długi", bo trwa 30 dni ;)

Ale może jest tu ktoś bardziej doświadczony z witaminami.

Ja niepokalnka brałam na pms, cykli mi nie wyregulował, ale miałam lżejszy pms. Brałam w tabletkach, castagnus.

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
Stokrotenka, a miałaś badania potwierdzające niedobory? Powiem Ci, że swego czasu wydałam kupę kasy na seleny, cynki, witaminy wszelkie, oczywiście te lepszej jakości, żeby wchłanialność była lepsza i nie były "zanieczyszczone", nic mi to nie dało. Miałam stwierdzony tylko duży niedobór witaminy d3 i ją suplementowałam i suplementuję. Czy dała mi ona cokolwiek, też nie jestem w stanie stwierdzić [emoji23]

Moim zdaniem witaminy nie uregulują cyklu, jeśli jest z nim coś więcej, niż to, że jest "długi", bo trwa 30 dni ;)

Ale może jest tu ktoś bardziej doświadczony z witaminami.

Ja niepokalnka brałam na pms, cykli mi nie wyregulował, ale miałam lżejszy pms. Brałam w tabletkach, castagnus.

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
Akurat cynk i selen dostalam i nie planuję zakupu ;)

Nie mialam robionych badan jesli chodzi o niedobory
 
Ostatnia edycja:
Akurat cynk i selen dostalam i nie planuję zakupu ;)

Nie mialam robionych badan jesli chodzi o niedobory
To tak w ciemno to ciężko dobrać sobie jakieś suple/zioła :) lekarz jak jest ogarnięty to powinien coś doradzić.

U mnie mąż brał cynex i androvit plus, a ja ovarin, metforminę, vit d3 i mój tarczycowy euthyrox :) to lekarz zalecił i tego się trzymałam. A i olej z wiesiołka, lekarz powiedział że bardzo dobrze, że go biorę, zresztą świetnie mi na śluz działał :)

Ale do każdego trzeba indywidualnie dopasować. Generalnie zdrowa dieta powinna w większości załatwić kwestię niedoborową ;)

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
To tak w ciemno to ciężko dobrać sobie jakieś suple/zioła :) lekarz jak jest ogarnięty to powinien coś doradzić.

U mnie mąż brał cynex i androvit plus, a ja ovarin, metforminę, vit d3 i mój tarczycowy euthyrox :) to lekarz zalecił i tego się trzymałam. A i olej z wiesiołka, lekarz powiedział że bardzo dobrze, że go biorę, zresztą świetnie mi na śluz działał :)

Ale do każdego trzeba indywidualnie dopasować. Generalnie zdrowa dieta powinna w większości załatwić kwestię niedoborową ;)

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
Ogolnie rzecz biorac dobrze sie odzywiam nigdy nie mialam niedoborów. Zaden lekarz do tej pory nie zalecil mi takich badan na niedobory... moze dlatego ze ja wyznaje ze jak place skladki to powinnam miec badania na nfz a tu są oszczednosci :/
 
Dziewczyny na zabicie testosteronu jest niepolakanek ?
Kochana na testosteron jest świetna mięta pieprzowa, dwie szklanki dziennie. Koniecznie pieprzowa (są przeprowadzone badania), u mnie się świetnie sprawdziła. Miałam masę wyprysków i szybko odrastające ciemne włoski, teraz jest znacznie lepiej. Wypryski raz na jakiś czas jeden czy dwa, a nie cały dekolt wysypany i plecy o twarzy nie wspomnę...

Jak chcesz to podam linka do filmu gdzie facet opowiada o PCO, bardzo cenne informacje i warto go posłuchać, tak uważam ;)


PS jest 36dc i pojawiły się ciemne plamienia, czyżby @???? :D w końcu sama się pojawiła? łaskawca normalnie. Niebawem się okaże :)
 
reklama
Kochana na testosteron jest świetna mięta pieprzowa, dwie szklanki dziennie. Koniecznie pieprzowa (są przeprowadzone badania), u mnie się świetnie sprawdziła. Miałam masę wyprysków i szybko odrastające ciemne włoski, teraz jest znacznie lepiej. Wypryski raz na jakiś czas jeden czy dwa, a nie cały dekolt wysypany i plecy o twarzy nie wspomnę...

Jak chcesz to podam linka do filmu gdzie facet opowiada o PCO, bardzo cenne informacje i warto go posłuchać, tak uważam ;)


PS jest 36dc i pojawiły się ciemne plamienia, czyżby @???? :D w końcu sama się pojawiła? łaskawca normalnie. Niebawem się okaże :)
Pewnie ze chce!

Wow! Samiuśka? Magic :D

Moja przyjdzie pewnie juz za chwile bo skonczylam brac duphaston ;)

Musze to wszystko sobie zamówić:D
 
Do góry