reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

A korzystałaś z darmowych usług przysługujących w ciazy? Ja właśnie pierwszy raz będę szła do tego dentysty (z polecenia koleżanki) i również na NFZ, i chcę się dowiedzieć czy muszę przedstawić papiery,że jestem w ciazy I czy będę miała te darmowe usługi, by później nie okazało się,że przy wyjściu będę musiała zapłacić.
Ja akurat od dobrych 20 lat chodzę do mojej Pani doktor na NFZ, która moje zęby zna na wylot :)
 
reklama
Wiesz co u mnie jest tak, że moje wizyty zawsze są darmowe, one mnie z automatu po prostu zapisują na następne i nic im nie musiałam przedstawiać, żadnych zaświadczeń itd :) pewnie dlatego, że znają mnie od małego, a jak to ogólnie powinno być to szczerze mówiąc nie wiem :)
 
Witam wszystkie nowe mamy.
Ja na wizyty chodzę z mężem, mąż od razu wchodzi za mną do gabinetu co prawda nie wiem czy odpowiada to doktorkowi bo nie pytałam go o zdanie ale jest bardzo uprzejmy i zawsze podaje rękę mężowi na powitanie i do widzenia, to chyba nie ma nic przeciwko.
Do dentysty chodzę w ciąży i chodziłam przed bo męczyłem kanałowo zęba i niestety nie skończyłam teraz będę miała 3wizyte kontrolną. Chodze na nfz teraz nie place za wizyty jednak za kanalowe musoalam placic. Nie wiem nic o darmowych uslugach przyslugujacych w ciazy.
 
Witam wszystkie nowe mamy.
Ja na wizyty chodzę z mężem, mąż od razu wchodzi za mną do gabinetu co prawda nie wiem czy odpowiada to doktorkowi bo nie pytałam go o zdanie ale jest bardzo uprzejmy i zawsze podaje rękę mężowi na powitanie i do widzenia, to chyba nie ma nic przeciwko.
Do dentysty chodzę w ciąży i chodziłam przed bo męczyłem kanałowo zęba i niestety nie skończyłam teraz będę miała 3wizyte kontrolną. Chodze na nfz teraz nie place za wizyty jednak za kanalowe musoalam placic. Nie wiem nic o darmowych uslugach przyslugujacych w ciazy.
Właśnie z tego co wiem leczenie kanałowe jest bezpłatne dla kobiet w ciąży, zaraz podeślę link do usług. Nie każdy dentysta się tego trzyma.
 
To może żeby mieć pewność, przedzwon tam gdzie się wybierasz do dentysty i powinni Ci udzielić takiej informacji :)
 
Właśnie z tego co wiem leczenie kanałowe jest bezpłatne dla kobiet w ciąży, zaraz podeślę link do usług. Nie każdy dentysta się tego trzyma.
Mogła mi dokończyć tylko nie zrobiłaby mi przeswietlenia i zaproponowała poczekać do porodu tym bardziej że to klanowe to dla mnie stres i chyba wolę narazie go unikać. Została mi jedna wizyta do dokończenia nie boli to wytrzymam do porodu.
 
Mogła mi dokończyć tylko nie zrobiłaby mi przeswietlenia i zaproponowała poczekać do porodu tym bardziej że to klanowe to dla mnie stres i chyba wolę narazie go unikać. Została mi jedna wizyta do dokończenia nie boli to wytrzymam do porodu.
Mi moja Pani ginekolog powiedziała,że prześwietlenie zęba jeśli chodzi o niebezpieczeństwo jest bliskie zera,a lepsze leczenie kanałowe niż stan zapalny,ale jasne jeśli dasz radę i póki co nic poważniejszego się nie dzieje to warto poczekać.
 
Ja nie chcę cię straszyć w żaden sposób ale ja przeczekalam kanałowe i musiałam wyrwać zęba. Bo nie dało się kanału uratować. Za każdym razem nic w nim niby nie było, było czysto a po zamknięciu zęba ból przeogromny i buzowanie . A co do zdjęć. Nie wiedziałam że jestem w ciszy i były to początki. Robiłam 3razy rtg i leczylam kanalowo zęba. I z dzieckiem wszystko ok.
Mogła mi dokończyć tylko nie zrobiłaby mi przeswietlenia i zaproponowała poczekać do porodu tym bardziej że to klanowe to dla mnie stres i chyba wolę narazie go unikać. Została mi jedna wizyta do dokończenia nie boli to wytrzymam do porodu.
 
reklama
Dziewczyny u mnie obecnie 18 tydzień (17+2) i na następną wizytę 3 czerwca mam do zrobienia: mocz analiza ogólna i morfologie + płytki. Jestem ciekawa co Wy na tym etapie macie do zrobienia, jakie badania :)
Ps. Chyba któraś z Was pisała, że ma miesniaka macicy - też mam tego stwora, na całe szczęście jest tak umiejscowiony, że w żaden sposób nie przeszkadza w rozwoju Maluszka ❤
 
Do góry