reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Chciałabym córkę :) ciekawostka z wczoraj. Kiedy jajka Ci przypominają że jesteś 2w1- z 3 jajek 5 żółtek :D kumulacja :))
 

Załączniki

  • IMG_20190314_160224.jpg
    IMG_20190314_160224.jpg
    918,6 KB · Wyświetleń: 63
reklama
Xinak ja chciałam syna do pary (mam córę) no i teściu byłby szczęśliwy bo ma 3 wnuczki a wnuka brak ale z drugiej strony jak będzie dziewczynka to tez dobrze bo ciuszki mam i to spora ilość. Także najważniejsze zdrowie
 
@Amica20 super ze maluszek rośnie i mogłaś go znów podglądać.
A mnie głowa pęka. Zakupy zrobione czekają na rozpakowanie ale chyba najpierw spróbuje się przespać- może ból minie.
 
Ja oczywiście chciałabym córeczkę z racji tego że mam dwóch chłopców :) staram się nie nastawiać, ale często łapię się na tym że myślę o brzuszku jako dziewczynce... ;)
 
Ja zawsze chciałsm mieć córkę, ale ostatnio coraz częściej mam przeczucie, że to chłopiec [emoji16] Wierzycie w jakieś wcześniejsze znaki/przesądy co do płci?
 
Ponoć wtedy badanie później nie ma sensu, ale myślę że jeżeli to jest kwestia 2-3 dni, to nie ma to takiego znaczenia.
"Jest to pierwsze szczegółowe i według wielu źródeł, najważniejsze USG w ciąży. Może być wykonane dokładnie pomiędzy 11 tygodniem i 1 dniem, a 14 tygodniem i 1 dniem.



Ponieważ wiadomo, że w pierwszym trymestrze zarodki rosną w takim samym tempie, to 11+1 odpowiada CRL (crown rump lenght – długość ciemieniowo-siedzeniowa) 45mm,a 14+1 CRL 84mm – jest to o tyle ważne, że często kobiety mają niezgodność wieku ciąży obliczonego według ostatniej miesiączki, a tym co widać w USG i może być tak, że zgłosicie się za wcześnie na to USG – tzn. jeżeli CRL jest mniejszy niż 45mm – nie jest to wtedy duży problem, przelicza się wiek ciąży oraz umawia odpowiedni termin, lub za późno jeżeli CRL jest większe niż 84 mm- co już jest dużo większym problemem klinicznym ponieważ nie można tego badania wtedy już wykonać. To nie jest tak, że lekarz nie chce… po prostu nie jest to możliwe po tym terminie.

Idealnym momentem na wykonanie tego badania jest okres pomiędzy 12-13 tygodniem. Ponieważ w 11 tygodniu dziecko jest jeszcze małe i niektórych narządów np. serca nie da się jeszcze szczegółowo ocenić, choć nie jest to obowiązkowy element tego badania, natomiast po 13 tygodniu dziecko zaczyna preferować pozycję „wyprostną” – czyli wygina główkę do tyłu – jakby się rozciągało i trudno jest wtedy prawidłowo zmierzyć zarówno CRL jak i przezierność karku (NT nuchal translucency) – badanie trwa wtedy często dłużej."
Tekst z bloga mamy ginekolog.
Dzieki Czaata. Chyba zadzwonie tam i zapytam czy maja wczesniejszy termin.
A tak wogole to czesc dziewczyny.
Jakis mnie znow dopadl wisielczy humor.
 
9+0
Witam się i ja:) co prawda od rana męczą mnie mdłości a u mnie to rzadkość... I nie chce mi się jeść a przez ostatnie tygodnie byłam wiecznie głodna przez co mam już 2.5kg na plusie. Masakra. A brzuch wieczorami wygląda jak w 5 miesiącu.. A Wy dziewczyny macie już jakieś dodatkowe kg?
 
reklama
Czaata dziękuję za dopisanie☺️
Ja dziś mam.ochote na makaron z serem białym więc obiad taki dla latwiejszych
 
Do góry