reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

reklama
Cześć, miło mi, że mogę do Was dołączyć :) Termin mam na 22.10, też będzie dziewczynka (dziewczynki górą!), strasznie się cieszę, to moja pierwsza ciąża, póki co żadnych problemów, no może trochę szybko się męczę, zwłaszcza przy tej pogodzie :( ale nie narzekam ;)
Dzień dobry Wrocław :)
Mam do Wrocławia ok 40km, także bliziutko :)
 
Hejka. Ja też będę teraz przechodzić test glukozy. Idę w niedzielę 7 lipca, mam nadzieje, ze wyjdzie dobrze;). Byłam dzisiaj na sprawdzeniu szyjki ( w związku ze skurczami). W przeciągu dwóch tygodni z 37mm zmniejszyła sie do 36mm, więc niewiele. Niestety lekarz stwierdził, że nieznacznie jest zwiększona ilość wód płodowych, ale nie jest to wielowodzie. Kolejna wizyta za dwa tygodnie..
 
Hejka. Ja też będę teraz przechodzić test glukozy. Idę w niedzielę 7 lipca, mam nadzieje, ze wyjdzie dobrze;). Byłam dzisiaj na sprawdzeniu szyjki ( w związku ze skurczami). W przeciągu dwóch tygodni z 37mm zmniejszyła sie do 36mm, więc niewiele. Niestety lekarz stwierdził, że nieznacznie jest zwiększona ilość wód płodowych, ale nie jest to wielowodzie. Kolejna wizyta za dwa tygodnie..
Glukoza nie taka zła;) a miałaś usg 4D polowkowe?
 
Tak miałam w 22 tygodniu. Wszystko wyszło dobrze. Wymiary w normie, tętno 140, wtedy wody płodowe były w normie. Jednak trochę się martwię bo mam taki ten brzuch nabrzmiały jak chodzę , jak leżę to jest normalny. No i Gabrysia ostatnio jakaś nad aktywna. 15 lipca mam wizytę, jednak to prawie 2 tygodnie. Kiedy 2 lata temu straciłam córeczkę w 33 tygodniu, 26 kwietnia tez miałam trochę podniesiony poziom wód płodowych, a trzy dni później w szpitalu KTG wykazało brak czynności serca, stąd mój niepokój. Poczytałam trochę i tak naprawdę za bardzo nie mam wpływu na to jak zbić ich nadmiar.
 
Tak miałam w 22 tygodniu. Wszystko wyszło dobrze. Wymiary w normie, tętno 140, wtedy wody płodowe były w normie. Jednak trochę się martwię bo mam taki ten brzuch nabrzmiały jak chodzę , jak leżę to jest normalny. No i Gabrysia ostatnio jakaś nad aktywna. 15 lipca mam wizytę, jednak to prawie 2 tygodnie. Kiedy 2 lata temu straciłam córeczkę w 33 tygodniu, 26 kwietnia tez miałam trochę podniesiony poziom wód płodowych, a trzy dni później w szpitalu KTG wykazało brak czynności serca, stąd mój niepokój. Poczytałam trochę i tak naprawdę za bardzo nie mam wpływu na to jak zbić ich nadmiar.
Nie denerwuj się i nie czytaj tego co w Internecie. Jest jeden objaw i 100 przyczyn z czego my przyswajamy tylko te najgorsze. Strach zawsze będzie nam towarzyszył szczególnie kiedy coś przeżyliśmy ja też straciłam ciążę dużo wcześniej ale to nie zmienia faktu że każdy objaw mnie paraliżuje przed kolejną strata. Wszystko się ułoży bądź dobrej myśli:* ja stale sobie powtarzalam że nic dwa razy się nie zdarzy, że tym razem musi być dobrze ;)
 
Tak miałam w 22 tygodniu. Wszystko wyszło dobrze. Wymiary w normie, tętno 140, wtedy wody płodowe były w normie. Jednak trochę się martwię bo mam taki ten brzuch nabrzmiały jak chodzę , jak leżę to jest normalny. No i Gabrysia ostatnio jakaś nad aktywna. 15 lipca mam wizytę, jednak to prawie 2 tygodnie. Kiedy 2 lata temu straciłam córeczkę w 33 tygodniu...

Wiesz co? Mam tak samo jak ty obecnie. Glukoza już robiona i wyszła w normie. Tez mam brzuch jak księżyc. O wiele większy niż na tym samym etapie w pierwszej ciazy. Potrzebuje prywatnego dźwigu żeby się podnieść. ;)
Mój chłopak tez jest tak aktywny, ze ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Czy jest możliwe żeby dziecko w brzuchu było nadaktywne? Serio pytam. Ktoś wie?
Swoją droga to ciężarnym nie dogodzisz. Jak nie czujemy ruchów dziecka to pędzimy do szpitala i sprawdzamy czy wszystko w porządku. A jak już nie czujemy żeber od nadmiaru kopniaków to zaklinamy dziecko na wszystkie świętości żeby już przestało. :)
Tez w pierwszej ciazy miałam więcej wód niż ustawa przewiduje ale obyło się bez problemów. Teraz czuje, ze jest podobnie. Mam tyle wody co Ocean Spokojny.
I tez mam córkę, Gabrysię. :)
 
reklama
Wiesz co? Mam tak samo jak ty obecnie. Glukoza już robiona i wyszła w normie. Tez mam brzuch jak księżyc. O wiele większy niż na tym samym etapie w pierwszej ciazy. Potrzebuje prywatnego dźwigu żeby się podnieść. ;)
Mój chłopak tez jest tak aktywny, ze ja już sama nie wiem co o tym myśleć. Czy jest możliwe żeby dziecko w brzuchu było nadaktywne? Serio pytam. Ktoś wie?
Swoją droga to ciężarnym nie dogodzisz. Jak nie czujemy ruchów dziecka to pędzimy do szpitala i sprawdzamy czy wszystko w porządku. A jak już nie czujemy żeber od nadmiaru kopniaków to zaklinamy dziecko na wszystkie świętości żeby już przestało. :)
Tez w pierwszej ciazy miałam więcej wód niż ustawa przewiduje ale obyło się bez problemów. Teraz czuje, ze jest podobnie. Mam tyle wody co Ocean Spokojny.
I tez mam córkę, Gabrysię. :)
Wczoraj o tym kopaniu myślałam. Od południa do wieczora tak mnie kopał pod rzebrami że aż mnie rozbolaly. Ale dziś to samo od 2h. Jak do południa nie kopał to myśli czemu nie kopie a teraz kiedy odpuści moim rzebrom :D
 
Do góry