reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

10+3
Uuu to jestem ciekawa tych prenatalnych waszych ! Ja jeszcze dwa tygodnie czekania.

W piątek robiłam znowu badania na tsh. I nadal wysoki wynik 3,5. Biore euthyrox juz od 3 tygodni (wtedy wynik byl 3,8) . Dawkę 25mg, na weekend 37,5 mg. Wczoraj zadzwoniłam do specjalistki i zaleciła brać dawkę 50mg.. ale powiedziala tez ze po wysluchaniu wynikow na ft4, anty tg, anty tfo to niby po porodzie nie bede musiala dalej faszerowac sie tabletkami. A wy jak? Macie problem z tarczycą w trakcie ciąży? Ja przed ciążą wszystko w normie miałam.
Ja mam ale w drugą stronę. Bardzo niskie TSH (poniżej normy dla ciężarnych w I trym.)i wysokie FT4 (przy górnej granicy) . Leków na razie nie biorę, bo wykluczyliśmy Basedowa i też nie mam anty-TPO, no i FT4 jednak nie przekracza oraz w usg czysto, a także nie mam objawów nadczynności. Lekarz twierdzi, że na 90% to wynik sprzężenia zwrotnego z hormonem hcg, bo mam go bardzo dużo, jakbym była w ciąży bliźniaczej, choć nie jestem [emoji1787] Stąd też były te masakrystyczne wymioty, to to paskudne hcg za nie odpowiada. W czwartek mam kolejny pomiar TSH i FT4 i zobaczmy. Jeśli teoria lekarza się sprawdzi, to w miarę spadania hcg hormony tarczycy powinny mi się normowac, a już koło 16 tygodnia wszystko powinno być ok.
 
reklama
11+5
Witam się i ja o 15 wkoncu wizyta już nie mogę się doczekac:D
@martamarta123 ja mam wysokie tsh wyszło dopiero teraz w drugiej ciąży i biorę letrox 50 w kwietniu mam wizyte kontrolna u endokrynologa zobaczymy czy spada
Ja prenatalne mam 25 więc już niedługo po cichu liczę że poznam lokatora z brzuszka i nie ukrywam że marzę o dziewczynce bo synka już mamy
 
11+6
Dzień dobry wszystkim :)
My (całe szczęście) noce przesypiamy, siusiu tylko raz ale i tak nie zawsze. Potem śpię jak kamień. Ale tez jestem wiecznym śpiochem, wiec coś za coś :)

Zbieram się właśnie na basen. No i odliczam (3 dni!) do ważnego badania. Tez mam nadzieje ze w pt poznam moją kruszynkę pod katem płci ;)
 
Dziewczyny czy Wy tez po przytulankach z facetami macie jakiekolwiek znaki krwi? Nie mowie ze jakos mocno, ale mi czasem albo podbarwi mi sie delikaaaaatnie sluz do jasnej kawy z mlekiem a nieraz mam slad wielkosci glowki pd szpilki od jakiejs plamki. Potem juz nic tylko te pierwsze siuski po ew nad ranem.
 
Dziewczyny czy Wy tez po przytulankach z facetami macie jakiekolwiek znaki krwi? Nie mowie ze jakos mocno, ale mi czasem albo podbarwi mi sie delikaaaaatnie sluz do jasnej kawy z mlekiem a nieraz mam slad wielkosci glowki pd szpilki od jakiejs plamki. Potem juz nic tylko te pierwsze siuski po ew nad ranem.
Nie u mnie nic takiego nie ma, a lekarzowi wspominałaś o tym?
 
Dziewczyny a jak tam z Waszymi brzuszkami? Do najszczuplejszych nie należałam przed tą ciążą ale mam wrażenie że już wyraźnie mi się zaokrąglił. A to dopiero 11+5....
 
reklama
Witam się i ja :)
Dzisiaj pichcę. Zupa turecka z soczewicą i pomidorami. I przygotowuję składniki na sushi bo dziś wpadają znajomi i mamy zrobić.
Problemów z tarczycą nie mam.

@Carenik no ja jeszcze nie sprawdzałam po ostatniej przygodzie z plamieniem, ale u mnie to nadżerka. Przerzuciliśmy się na razie na inny seks ;) myślę że po następnej wizycie spróbujemy.

@25_pixels choroba dziecka tuż przed wyjazdem, czyli klasyka gatunku :) oby się nic z tego nie rozwineło.
 
Do góry