reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Czyli musiałabym napisać wniosek o skrócenie wychowawczego, że chce wrócić do pracy i tego samego dnia kiedy miałabym zacząć miałabym przynieść L4? To tak kiepsko trochę chyba
Dokladnie tak. Żeby wrócić wcześniej (w sensie przerwać) z wychowawczego trzeba złożyć wniosek o wcześniejszy powrót do pracy Trzeba to złożyć 30 dni przed powrotem. Chyba że chce się wrócić wcześniej przed tymi 30 dniami wtedy pracodawca może się zgodzić lecz jest to tylko jego dobra wola. No i wtedy w pierwszym dniu powrotu do pracy L4. Najlepiej ustalić to z pracodawcą Ja tak zrobiłam Porozmawialam szczerze i tyle.
 
reklama
Z tym zwolnieniem to dlatego się zastanawiam, bo skoro jestem na wychowawczym, nawet jak go skrócę to muszę tak jakby wrócić, ale skoro nie mam co z dzieckiem zrobić, to nie mogę nawet jednego dnia przepracować więc musiałabym to L4 mieć w dniu rozpoczęcia pracy więc na jakiej podstawie miałabym mieć wypłacane chorobowe? O to mi chodzi, któraś z Was wie jak to dokładnie jest?
 
2 trymestr chyba od 14 tc, czyli po skończonym 13 tc. Czyli zaczynając od 13+1 ;)

@kasik90 podziwiam za dobrą pamięć :) u nas na razie papierologia w toku. Teraz trzyma nas oczekiwanie na projekt. Wykonawców mamy wstępnie nagranych, ale wiadomo, póki nie będzie umowy to ciężko ufać tak na gębę :) planujecie się wprowadzić w tym roku?

@Klaudia555 też się szykuję, szczególnie na te leginsy :)
Raczej wątpię, że tak szybko nam to pójdzie, myślimy raczej o przyszłym roku. :) z mężem ustalaliśmy, że najpóźniej do mojej 30stki chce się wyprowadzić, ale nie wiem czy to wypali, bo czas się diametralnie skraca :D
 
Z tym zwolnieniem to dlatego się zastanawiam, bo skoro jestem na wychowawczym, nawet jak go skrócę to muszę tak jakby wrócić, ale skoro nie mam co z dzieckiem zrobić, to nie mogę nawet jednego dnia przepracować więc musiałabym to L4 mieć w dniu rozpoczęcia pracy więc na jakiej podstawie miałabym mieć wypłacane chorobowe? O to mi chodzi, któraś z Was wie jak to dokładnie jest?
No to ja Ci pisze jak dokładnie jest. Zapytaj lekarza prowadzącego ciąże czy wystawi Ci zwolnienie Jeśli tak napisz podanie o powrot do pracy i w dniu powrotu L4. Będziesz miała placone 100 % no w ciązy tak jest. Na wychowawczym nie dostajesz nic więc jeśli nie masz co z dzieckiem zrobić to jest najlepsze rozwiązanie.
 
Z tym zwolnieniem to dlatego się zastanawiam, bo skoro jestem na wychowawczym, nawet jak go skrócę to muszę tak jakby wrócić, ale skoro nie mam co z dzieckiem zrobić, to nie mogę nawet jednego dnia przepracować więc musiałabym to L4 mieć w dniu rozpoczęcia pracy więc na jakiej podstawie miałabym mieć wypłacane chorobowe? O to mi chodzi, któraś z Was wie jak to dokładnie jest?
Będziesz miała placone chorobowe na podstawie zwolnienia na ciąże Tak jakbyś pracowała i była na L4 Wiem to na pewno bo jestem w identycznej sytuacji i już mam załatwione.
 
Będziesz miała placone chorobowe na podstawie zwolnienia na ciąże Tak jakbyś pracowała i była na L4 Wiem to na pewno bo jestem w identycznej sytuacji i już mam załatwione.
Ok, dziękuję Ci za informację :)
Zwolnienie na pewno dostanę, bo mam tego krwiaka dalej, a poza tym lekarka od razu sama chciała wystawić.
 
Witam :)
Ja jestem trochę zła na moją doktor, bo nie tak chciałabym by wyglądały moje wizyty :/ ogólnie ok ale ona moim zdaniem ma za słaby sprzęt. Usg dla mnie za szybko, zła jakość itd. Zdecydowałam że szukam innego lekarza.
Na jajniki mam torbiel wielkości 2,65cm, powiedziała że to samo się wchłonie.
Mam bardzo źle wyniki moczu i tu znowu problem bo pani doktor nic z tym nie robi i o taka oto zła dzisiaj jestem :(

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty :)
 
Z tym zwolnieniem to dlatego się zastanawiam, bo skoro jestem na wychowawczym, nawet jak go skrócę to muszę tak jakby wrócić, ale skoro nie mam co z dzieckiem zrobić, to nie mogę nawet jednego dnia przepracować więc musiałabym to L4 mieć w dniu rozpoczęcia pracy więc na jakiej podstawie miałabym mieć wypłacane chorobowe? O to mi chodzi, któraś z Was wie jak to dokładnie jest?
Składasz wniosek do pracodawcy o skrócenie wychowawczego np. do 30 kwietnia (żeby był pełen miesiąc). To jest tak jak z wypowiedzeniem, że liczą się pełne miesiące. Jak założysz 31 marca to wypowiedzenie ustanie pracy jest od 1 maja (przy miesięcznym wypowiedzeniu), ale jak już założysz 1 kwietnia, to ustanie pracy jest dopiero 1 czerwca.
No ale wracając. Składasz ten wniosek i masz skrócony wychowawczy do 30 kwietnia. Nie idziesz fizycznie 2 maja do pracy z tylko załatwisz sobie zwolnienie od 1 maja u lekarza i dochodzi ono elektronicznie do pracodawcy, a Ty tam tylko przedzwonisz, że będzie. Przez pierwsze 33 dni tego zwolnienia płaci za nie pracodawca, więc zachwycony nie będzie. Więc jak to tam sobie załatwisz z nim, to Twoja sprawa. Jeśli chodzi o wysokość świadczenia to jest 100% ale od czego skoro byłaś przez długo czas na wychowawczym i nie przepracowalaś ani jednego dnia po nim. Ano albo z treści umowy, jaką masz z pracodawcą, albo przy wynagrodzeniu zmiennym, ma być to średnia dla pracownika na takim stanowisku.
 
reklama
Do góry