reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

@Czoperka powinnaś zrobić takie badania, bo nawet jeśli totalnie nie ma dla Ciebie znaczenia, czy dziecko będzie miało ZD lub jakiś inny zespół, czy niepełnosprawność, to ma to znaczenie dla lekarzy przyjmujących poród takiego dziecka. Muszą się odpowiednio przygotować na przyjście na świat dzieciaczka z jakąś wadą, żeby zapewnić mu jak najlepszą opiekę.
Mi lekarz prowadzący i Pani doktor, u której będę miała usg genetyczne powiedzieli, że badanie w 1 trymestrze określa tylko ryzyko wystąpienia wad. Nie potwierdza ich, ani nie wyklucza. W ciągu trwania całej ciąży jeszcze będzie mnóstwo czasu, żeby wychwycić zespół Downa. Prenatalne w 1 trymestrze nie są jedynym takim badaniem. Są właściwie potrzebne tylko dla osób, które zdecydowałyby się przerwać ciążę ze względu na duże ryzyko wad (potwierdzone amniopinkcją). Ja wiem, że na amniopunkcję nigdy bym się nie zdecydowała, jakiekolwiek nie byłyby wyniki badań. Więc nie mam parcia na test podwójny, a usg genetyczne robię by dojrzeć ewentualne wady, które da się leczyć jeszcze w życiu płodowym (np. niektóre wady serca) i żeby podejrzeć maluszka i poznać płeć [emoji16]
 
reklama
A jeśli można zapytać to ile płaciłeś? Mi w Invicta powiedzieli, że terminów na NFZ brak ale mogą mi prywatne zaproponować za 420 zł - tak działa nasza służba zdrowia niby masz za darmo ale jak co do czego to sorki radź sobie inaczej bo terminy się skończyły [emoji53]
Tez tam robię,, dzwoniłam przed chwilą i na 25.03
 
@Nanya no właśnie mam takie samo podejście. Wiedza że jest jakieś tam ryzyko zespołu downa czy innego jest mi zbyteczna, bo nie potrzebuje takich stresów. To częste przypadki kiedy rodzice dostają info że dziecko może mieć zd, płacz i stres przez resztę ciąży, a dziecko rodzi się zdrowe. I przy tych schorzeniach nie trzeba specjalistycznej aparatury przy porodzie, więc też nie jest to dla mnie argument. Bardziej już wady serca itp które można leczyć w ciąży lub rzeczywiście przy porodzie ma znaczenie przygotowanie sprzętów. Ale to już wychodzi na połówkowym.
Tak czy inaczej w poprzednich ciążach nie robiłam ani genetycznego ani połówkowego (tzn to drugie jest chyba w ramach zwykłej wizyty, ale wiecie ile ono trwa na nfz ;)). Teraz też się "nie kwalifikuje" bo lat mam 30, żadnego poronienia i żadnych wad w rodzinie. Zapytam jeszcze dziś lekarza co mi sugeruje.
 
Mi lekarz powiedział że na tych teraz w 12 tyg to raczej płci nie powie Pamiętam w ostatniej ciąży mówił że raczej na dziewczynę a wyszedł chłopak hehe Zawsze na 50% szans że trafi Plec to jak dziecko pokaże to tak raczej w okolicy 16 tyg Choć nie mówię oczywiście że wcześniej nie można ale wtedy raczej większą pewność
Mi dr powiedziała, że na 90% chłopak i się sprawdziło. Byłam po skończonym 12 tyg, ale podobno chłopaka łatwiej się da rozpoznać na tym etapie.
 
Witajcie :) dzisiaj mam wolne, więc odpoczywam (umyłam już lodówkę, posprzatalam ;);)). Dziś albo jutro, prawdopodobnie pójdę do lekarza, więc dam znać. Mój szef się przejął i zaczął mi szukać jakiejś położnej ;) . Normalnie szef-anioł :D.

Dzisiaj już niestety nie tak dobrze jak wczoraj. Od samego rana mnie mdli. Jednak na wymioty jeszcze mnie nie ciągnie.

Zobaczymy co to dzisiaj ze mną będzie.

Trzymajcie się ciepło, chociaż pogoda nie dopisuje :D
 
10+5
Hej
Ja właściwie też nie umowiona. Tzn jutro albo w czwartek mam wizyte na nfz - nie pamiętam [emoji1787] i ma mi dac skierowanie ale ciekawe czy znajde termin. Generalnie nie zamierzam do tej kobietki chodzic, chcialam tylko skierowania na krew. Wiec i usg jutro czy pojutrze nie bedzie.
U swojego lekarza prywatnie mam wizytę 26. Juz z usg. Mysle ze on mi zrobi takie dokładniejsze i tyle. Ale jak bedzie sie okaże
 
Właśnie zadzwoniła do mnie położona środowiskowa z przychodni w której prowadzę ciążę i zasugerowala siebie do opieki nad maluszkiem. Generalnie miałam wybrać położną z przychodni do której chodzimy z dziećmi (bo to inna przychodnia) ale teraz nie wiem. Skoro sama zadzwoniła i taka miła była to może ją wybiorę :D
 
Ja usg genetyczne robię 27.03, pappa też (krew mam oddać tego samego dnia). Mam to za darmo w pakiecie Medicover (na usg nie trzeba skierowania, wystarczy zadzwonić i się umówić, na pappa już trzeba skierowanie od lekarza z Medicover). Ja robię oba, wierzę, że wyjdą OK, a jak nie to zrobię to rozszerzone badanie z krwii, wiem, że jest strasznie drogie, ale chcialabym, żeby lekarze mogli jak najwcześniej wdrożyć leczenie. Ale póki co odganiam czarne myśli, na pewno bedzie dobrze!
 
reklama
Ja usg genetyczne robię 27.03, pappa też (krew mam oddać tego samego dnia). Mam to za darmo w pakiecie Medicover (na usg nie trzeba skierowania, wystarczy zadzwonić i się umówić, na pappa już trzeba skierowanie od lekarza z Medicover). Ja robię oba, wierzę, że wyjdą OK, a jak nie to zrobię to rozszerzone badanie z krwii, wiem, że jest strasznie drogie, ale chcialabym, żeby lekarze mogli jak najwcześniej wdrożyć leczenie. Ale póki co odganiam czarne myśli, na pewno bedzie dobrze!
A jakie dokładnie schorzenia można leczyć na tym etapie ciąży?
 
Do góry