reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Byłam prywatnie ponieważ w luxmed nie mieli terminow rejestrowałem się ok 3 tygodni wcześniej i bez problemu dostałam się w terminie który podała mi lekarz prowadząca.

A jeśli można zapytać to ile płaciłeś? Mi w Invicta powiedzieli, że terminów na NFZ brak ale mogą mi prywatne zaproponować za 420 zł - tak działa nasza służba zdrowia niby masz za darmo ale jak co do czego to sorki radź sobie inaczej bo terminy się skończyły [emoji53]
 
reklama
No właśnie dlatego pytam, bo ja często miałam trochę podwyższone ketony, ale lekarka mówiła, że to nic takiego, też wytłumaczyła od czego to więc się tym jakoś nie przejmowałam.
W poprzedniej ciąży jak poszłam na pierwszą morfologię to sama z siebie zrobiłam jeszcze OB i jak dostałam wyniki to się przeraziłam, przyspieszyłam wizytę, a okazało się, że w ciąży to normalne, że jest wysokie :-) :)
Nadgorliwość w ciąży niewskazana :D
 
Witam się i ja, jestem Monika.
10t6d, termin wg OM 01.10
W listopadzie straciłam fasolkę jednak szybko udało się zajść w kolejną ciążę. Mam nadzieję że tym razem się uda ciążę donosić. Dziś usg genetyczne (trochę wcześnie jednak posłuchałam lekarza prowadzącego) i wg niego mała jest 5 dni starsza. Jestem z trójmiasta.
5 cm szczęścia. :)
Zobacz załącznik 950661
O rany już znasz płeć?? Ale czad [emoji7] gratulacje, witaj wśród nas :)
 
Dziewczyny mam pytanie techniczne w kwestii badań prenatalnych. Bo chyba jako jedyna na forum nie jestem zapisana na takie badania. Czy Wy dostałyście skierowanie od lekarza prowadzącego czy wszystko we własnym zakresie?
Ogólnie nie zależy mi na sprawdzaniu czy dziecko ma downa czy nie. Ale chciałabym się raz wybrać na prywatne dokładne usg, żebym mogła wziąć moich synków, żeby sobie pooglądali maluszka. No i żeby płeć poznać ;) myślę że w najbliższym miesiącu jest dobry czas na to.
 
Dziewczyny mam pytanie techniczne w kwestii badań prenatalnych. Bo chyba jako jedyna na forum nie jestem zapisana na takie badania. Czy Wy dostałyście skierowanie od lekarza prowadzącego czy wszystko we własnym zakresie?
Ogólnie nie zależy mi na sprawdzaniu czy dziecko ma downa czy nie. Ale chciałabym się raz wybrać na prywatne dokładne usg, żebym mogła wziąć moich synków, żeby sobie pooglądali maluszka. No i żeby płeć poznać ;) myślę że w najbliższym miesiącu jest dobry czas na to.
Ja dostałam skierowanie od mojego gin Mam na NFZ z racji podeszlego wieku[emoji39][emoji1787]
 
Dziewczyny mam pytanie techniczne w kwestii badań prenatalnych. Bo chyba jako jedyna na forum nie jestem zapisana na takie badania. Czy Wy dostałyście skierowanie od lekarza prowadzącego czy wszystko we własnym zakresie?
Ogólnie nie zależy mi na sprawdzaniu czy dziecko ma downa czy nie. Ale chciałabym się raz wybrać na prywatne dokładne usg, żebym mogła wziąć moich synków, żeby sobie pooglądali maluszka. No i żeby płeć poznać ;) myślę że w najbliższym miesiącu jest dobry czas na to.
Ja chodzę do ginekologa prywatnie, który mi tylko zasugerował i pokierowal gdzie mogę takie badania wykonać, ale z mężem doszliśmy do wniosku, że chcemy takie dokładne usg wykonać i zapisałam się prywatnie w sugerowanym przez mojego gina terminie.
 
Dziewczyny mam pytanie techniczne w kwestii badań prenatalnych. Bo chyba jako jedyna na forum nie jestem zapisana na takie badania. Czy Wy dostałyście skierowanie od lekarza prowadzącego czy wszystko we własnym zakresie?
Ogólnie nie zależy mi na sprawdzaniu czy dziecko ma downa czy nie. Ale chciałabym się raz wybrać na prywatne dokładne usg, żebym mogła wziąć moich synków, żeby sobie pooglądali maluszka. No i żeby płeć poznać ;) myślę że w najbliższym miesiącu jest dobry czas na to.
Badania możesz wykonać od 11t do 13t6d. Kwestia jest taka, że później to nie ma sensu. Dopiero później jest połówkowe.
Ja się zapisywałam już 2 tygodnie temu.
 
@Czoperka powinnaś zrobić takie badania, bo nawet jeśli totalnie nie ma dla Ciebie znaczenia, czy dziecko będzie miało ZD lub jakiś inny zespół, czy niepełnosprawność, to ma to znaczenie dla lekarzy przyjmujących poród takiego dziecka. Muszą się odpowiednio przygotować na przyjście na świat dzieciaczka z jakąś wadą, żeby zapewnić mu jak najlepszą opiekę.
 
A jeśli można zapytać to ile płaciłeś? Mi w Invicta powiedzieli, że terminów na NFZ brak ale mogą mi prywatne zaproponować za 420 zł - tak działa nasza służba zdrowia niby masz za darmo ale jak co do czego to sorki radź sobie inaczej bo terminy się skończyły [emoji53]
Ja w Allmedica (na Podhalu) płacę za usg genetyczne 350 zł, jeśli robię osobno test podwójny z krwi (pappa-a +wolne bhcg) to jeszcze 200 zł. Jak w pakiecie to wszystko razem 450 zł.
Dziewczyny mam pytanie techniczne w kwestii badań prenatalnych. Bo chyba jako jedyna na forum nie jestem zapisana na takie badania. Czy Wy dostałyście skierowanie od lekarza prowadzącego czy wszystko we własnym zakresie?
Ogólnie nie zależy mi na sprawdzaniu czy dziecko ma downa czy nie. Ale chciałabym się raz wybrać na prywatne dokładne usg, żebym mogła wziąć moich synków, żeby sobie pooglądali maluszka. No i żeby płeć poznać ;) myślę że w najbliższym miesiącu jest dobry czas na to.
Jak chodzisz na NFZ to ginekolog prowadzący wystawia Ci skierowanie, ale muszą być przesłanki: np. w 2019 r. musisz mieć co najmniej 35 lat, wcześniejsze poronienia, wady genetyczne u poprzednich dzieci lub w bliskiej rodzinie, itp. Jeśli chodzisz prywatnie, to może Ci wskazać, że powinnaś iść, może też napisać "skierowanie", ale i bez niego zapiszesz się prywatnie na usg genetyczne.
U nas za to jest taka procedura, że test podwójny jest na wskazanie lekarza, nie można sobie z ulicy przyjść i go zrobić, nawet odpłatnie. Więc ja najpierw mam usg, a później Pani doktor, która mi go robi, decyduje czy dać skierowanie na test z krwi, czy nie jest to koniecznie. Wcale nie musi być on zrobiony w tym samym dniu, byle w bliskim czasie. Chciałam go zrobić wcześniej i mieć już na usg, ale muszę mieć od niej skierowanie, więc koło się zamyka. To doktor z certyfikatem, wierzę, że jak uzna test za niepotrzebny, to tak właśnie będzie. Poza tym on tylko określa ryzyko wystąpienia wad, a nie daje pewności, że taka wada wystąpi. Chyba sama z siebie bym nie chciała się tak stresować i obliczać, czy tyle procent to już zespół Downa, czy nie. Wiedza czasem jest dużym obarczeniem.
 
reklama
Do góry