reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

reklama
Czy duphaston to progesteron? Nie wiem. Nigdy nie prowadziłam ciąży w Polsce. Ale lekarz mi mówił, że od brania właśnie progesteronu można się kiepsko czuć. Zawroty głowy, zmęczenie, otępienie. I tak mam. Ledwo egzystuję normalnie. Po najmniejszej linii oporu jadę, że tak powiem.
Już pisałam pod którymś postem, że mi lekarz kazał odstawić duphaston jeśli źle się po nim czuje.
 
@Marama trochę się zgadzam z tym progesteronem. U nas jest takie myślenie, że duphaston/luteina pomogą podtrzymać ciąże. A to wcale nieprawda, nie ma leków na podtrzymanie tak wczesnej ciąży. Sama biorę dupka ze względu na to, że zaszłam w pierwszym cyklu po łyżeczkowaniu, ale jeśli znów mam poronić, to dupek niestety nie pomoże.
 
Ooooo to mamy podobnie. Ja w tym roku kończę 37 lat, urodzilam 3 dzieci, mam 2 synów., ale Córeczka w zeszłym roku zmarła, miała Trisomie 18.
 
Witam po przerwie. Wróciłam do pracy i po prostu czasu na forum mi brakuje.
akrimjoch mój podobnie zareagował, że może za stary jest (40 lat) ale ogólnie się cieszy. Tzn ja nie inicjuje żadnych rozmów o dziecku , bo na razie to początki są.
ja miałam na początku jednodniowe plamienie i tez biorę duphaston 3 x dziennie.
 
@Marama trochę się zgadzam z tym progesteronem. U nas jest takie myślenie, że duphaston/luteina pomogą podtrzymać ciąże. A to wcale nieprawda, nie ma leków na podtrzymanie tak wczesnej ciąży. Sama biorę dupka ze względu na to, że zaszłam w pierwszym cyklu po łyżeczkowaniu, ale jeśli znów mam poronić, to dupek niestety nie pomoże.
Dokładnie a zwiększony progesteron ma też skutki uboczne, typu nasilenie objawów ciążowych czy może zwiększyć ryzyko zakrzepicy.
 
W końcu pora na śniadanko :)

Carenik i Październikowe_love no to piąteczka, ja 29 koncze w kwietniu :) za to mój ma 28,tak tak.. Jest młodszy.
IMG_20190309_112446.jpeg
 
Dwa tygodnie różnicy... Równo dwa...
Staram się nie martwić, leżę ile się da i czekam na wizytę
Mocno wierzę w to, że wszystko będzie dobrze

Ja tez mam dużo młodsza ciąże niż wyliczenia. Wynika to z długiego cyklu w którym zaszłam w ciąże. U mnie ponad dwa tygodnie różnicy. Nie martw się na zapas.

Ja byłam wczoraj u ginekologa i kazał mi duphaston odstawić jak się źle po nim czuje. A w poprzedniej ciąży gin mi mówił że badania w Stanach wykazały, że faszerowanie się progestoronem i tak nic nie daje, ale u nas w Polsce wszyscy przepisuja, nawet jak jest wszystko ok.

No właśnie widzę, ze dużo z was bierze luteinę lub ten dupek, a mi teraz ginekolog powiedział , ze już od dobrych paru lat są badania na ten temat, ze te leki nie mają wpływu na rozwój ciąży i jeśli ma się dobrze rozwijać to tak będzie a jeśli zle to niestety.

To jest stresujący czas... zwłaszcza jeśli ktoś doświadczył już straty. Dziś miałam silny ból podbrzusza, po nospie przeszedł, ale już myśle o najgorszym...
 
reklama
W końcu pora na śniadanko :)

Carenik i Październikowe_love no to piąteczka, ja 29 koncze w kwietniu :) za to mój ma 28,tak tak.. Jest młodszy. Zobacz załącznik 950030
O jakie piękne :D smacznego.

Co do wieku to ja miesiąc po narodzinach kruszynki będę obchodzić 30-tkę, a mój facet jest 2 lata młodszy :) Zawsze miałam związki ze starszymi a teraz jakoś tak wyszło ;)
W poprzednim związku byłam prawie 8 lat- od jego 26-34 i snułam plany, on potwierdzał - a nic za tym nie szło. więc poszłam w * :x i teraz po roku od moich życiowych zmian nadchodzą kolejne... rewolucja za rewolucją.
i co dziwne- mnie nachodzą czasem te wątpliwości bardziej niż "mojego"... więcej myślę czy to dobry moment [wiekowo lepszego nie będzie]... eh sama czasem ze sobą do ładu dojść nie mogę.
 
Do góry