reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2019

Witam się z wszystkimi już w 8+0 [emoji7]
u mnie nie jest dobrze :( beta wzrosla dzisiaj tylko minimalnie :( z 91 na 109 a juz ostatnio nie rosla jakos super + to plamienie dzisiaj
raczej nic z tego nie bedzie :( :(
Trzymajcie sie dziewczyny zycze bezproblemowych ciaz i wspanialych dzidziusiow :)
z sentymentu pewnie bede do was jeszcze zagladac i patrzec jak pieknie rosniecie :)
Bardzo mi przykro [emoji17] Trzymaj się tam jakoś. [emoji8] Wiem, że nic co napiszemy i tak Cię nie pocieszy, ale bądź dzielna.
Tak, morfologia, tarczyca, cukier i hcv.
Ja jeszcze miałam mocz, grupę krwi, toksoplazmozę i różyczkę, za to HCV nie miałam. Może po następnej wizycie zleci mi zrobić. Zastanawiam się też nad cytologią. Wydawało mi się, że robi się ją na pierwszej wizycie, ale na razie cisza. Ostatnią miałam robioną niecały rok temu, ale nawet nie zapytał o to.
Za to pytał: o wagi dzieci z poprzednich porodów, a ja zupełnie nie pamiętam. Muszę teraz w ich książeczkach podpatrzeć [emoji1787]
Chodzi mi o to że z om 5+6 czyli ciąża młodsza jest z usg
Ja mam młodszą z usg o 1 dzień, w stosunku do om. Jest dobrze [emoji3526]
Cześć dziewczyny. Bardzo nieśmiało dołączam :) test w 26dc po południu przy cyklach 28 dni. według kalkulatora termin na 31.10.2019, więc jeszcze się łapie :) Zobacz załącznik 944182
Witamy, piękne kreseczki [emoji16] Mi z om wyszedł termin na ostatni września, ale usg pokierowało mnie do tej grupy, tak że kto wie, gdzie Cię rzuci los [emoji16]
Hmm podobno teraz macica ma wielkość śliwki [emoji16] w 8 tygodniu wielkość cytryny ;)
Ja doczytalam, że u mnie już wielkości pomarańczy. W każdym razie dziwnie mi spać na brzuchu, bo czuję taką kulę. Podświadomie śpię na boku.
 
reklama
Życzę powodzenia i 3mam kciuki [emoji6]

Mam do was pytanie, czy na tak wczesnym etapie ciąży, juz czujecie spuchnięte podbrzusze ? I jak leżycie na brzuchu to macica jest duża i ogólnie macie już większy brzuch,? Ja widze ròżnice już. Szkoda, myślałam że to później nastąpi.

Brzuch? ... a tak mam wystający. Ale to na bank nie od ciąży [emoji23][emoji12] nadwagę mam. I jeszcze na usg mi powiedziano, że mam dużo gazów [emoji28]
ja: o to pewnie przez frytki, smażone cebulki i popcorn w kinie.
Pani od usg: nie. Często również jesteśmy pełne gazów, bo nałykamy się powietrza kiedy mówimy.
Ja: heh... świetnie, teraz jeszcze okazuje się, że za dużo gadam [emoji23][emoji12][emoji12] hahahaha
 
Ostatnia edycja:
Ja mam wrażenie spuchniętego brzuszka już ze 2 tygodnie. Ale od wczoraj za to czuję się prawie normalnie więc nie wiem czy wszystko ok... a do wizyty przeklęte 8 dni...

Ja tam lubię duże odstępy od wizyt. W pierwszej ciąży byłam standardowo. W drugiej raz w tygodniu przez prawie cała ciążę. Nawet czasami dwa razy w tygodniu. I wtedy mi się wydawało, że to dużo [emoji20] Teraz mam co dwa dni i tylko stres. A bo to plamienie, podejrzenie ciąży pozamacicznej, złe wyniki, brak ciąży przy wysokiej becie, problem ze znalezieniem na usg. Wiecznie coś.
 
@aerdgi witaj!
@patkapateczka coś luźnego ubierz. I jak naleją ci winka np weź, nie odmawiaj, bo zaraz się zacznie wypytywanie. Udaj że zamaczasz usta, a twój mąż/partner cichaczem wymienia wino na sok bądź coś innego [emoji12] jak nikt nie patrzy hehehe i nikt mi się nigdy nie zorientował. W pierwszej ciąży do siódmego miesiąca. W drugiej do szóstego. Ciekawe ile teraz nam się uda uchować wiadomość w tajemnicy? [emoji23][emoji12]
 
Plamienie nie wiem czym było spowodowane. Nam narazie wyglada to w miarę dobrze. Beta ładnie przyrasta jest ponad 9000. Najgorsze, że na usg nie można się za wiele dopatrzeć. Nawet przy ich super sprzęcie. Z aplikacji wynika mi 6 tydzień. Z usg 5+3 i raczej tego się będę trzymać. Nie mogę dźwigać, nic ciężkiego robić, nawet odśnieżanie śniegoplujem odpada (sąsiad mnie dziś zaskoczył i wpadł z maszyną). Młody oficjalnie strajkował jak zobaczył jaka u was pogoda i wyciągnął quada z garażu. Tokyo drift normalnie [emoji57] [emoji108]tak się po śniegu i zaspach jeździ [emoji108]
 
Witam się z pierwszego dnia L4 :D
Dziewczyny tak pisze że nawet nie umiem wytłumaczyć o co mi chodzi :D nie martwi mnie to że ciąża młodsza wypada z synem też tak było i wiem że takie różnice normalne są tylko ja po prostu chyba sama się nakrecilam że zobaczę coś więcej a potem rozczarowanie choć wiem że na tym etapie rzadko się zdarza żeby było coś więcej no ale człowiek zawsze liczy na więcej :D
@Amica20 ja dziś pojechałam do pracy o tej co zawsze Ale już się nie przebieralam tylko poszłam powiedzieć jaka sprawa pewnie tam teraz temat wrze Ale i tak by się zaraz rozeszlo to co będę ściemniać. No właśnie u mnie ta praca była jednym z dwóch głównych powodów tak wczesnej wizyty
 
@Amica20 na twoim miejscu poprosiłbym rodzinnego o zwolnienie. Albo faktycznie ginekologa ale nic w pracy nie mówić. Nie ma nic gorszego gdyby coś nie poszło eh..
 
Właśnie zauważyłam brązowe plamienie u siebie. Dziś kolejna wizyta. Stres już mega.
Mnie lekarz mówił że lekkie plamienie lub brązowawe nie ma tragedii jedynie jak jest krwisto czerwone to w tedy mam od razu jechać do niego a tak zawsze mogę się konsultować.
Trzymam kciuki na pewno będzie dobrze! :)
 
reklama
Hej! I ja witam z 8+0 wg USG :) @25_pixels
Odpaliłam kompa żeby się powitać i zmykam do pracy :D ciężko mi mówić ciągle, że mnie coś nerka boli i podnosić nie mogę... <hihi> no ale do zmiany stanowiska zostały niecałe 2 tygodnie [pewnie będzie afera no ale cóż- każdy ma prawo do fasolki, a pracuję tam ponad 5 lat więc powinni się z tym liczyć...] , przy czym tydzień do wizyty u gin. więc wszystko jakoś się musi ułożyć...
 
Do góry