reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe Mamy 2010

reklama
Witam się z Wami wieczornie. Ja zaraz zbieram się do spania. Mam nadzieję że się wyśpię tej nocy, bo i okno otwarte i chłodem wieje. Jutro idę do lekarza znowu i mam nadzieję że coś poradzi na to moje pieczenie i swędzenie.
Eh ciężko mi z tym brzuchem już. Czuję się taka bezużyteczna.

a tak a propos to co z Dawidowe? Bo dziś nie za dobrze się czuła i chyba od tamtej pory się nie odezwała?

Śpijcie dobrze i niech wszystkie dotrwają w dwupakach do rana:-).
 
ja uciekam juz spac, troche poczytam co by nie zglupiec, ale kregoslup dostal dzisiaj ladnie w kosc

o kurcze chyba przegapilam, pana wrozka buuu

Kolorowych snuff
 
Ja tez idę juz do łóżeczka ..... licząc na przespana noc. Oby , oby.....

A dawidowe - moze zaraz z rana napisze ,ze jest juz ok :-) Bądzmy dobrej mysli.

Milej i przespanej nocy życzę wam też.
Do juterka.
 
czesc ja dopiero wrociłam ze szpitala. o 14 poszłam spac ale jak sie obudziłam o 18 to mslałam ze mi głowa peknie mimo ze wziełam paracetamol. Wiec juz bałam sie jeszcze jeden tylko sie umyłam pozamykałam cały dom ubrałam i zamowiłam taxi. Zrbili mi KTG naszczescie jak to powiedziała pani doktor nie ma sie do czego przyczepic, badanie ginekoloiczne ok. ALe cisnienie miałam 160/80 wiec doszli do wniosku ze jak by drugie podeszło po 100 to bym koniecznie musiała zostac a tak dali mi dopegyt na obnizenie cisnienia. Własnie dlatego mnie głowa tak bolała. Juz wziełam jedna jakas godzien temu i przyznam szczerze ze głowa mnie boli coraz mniej. Zaraz ide spac weszłam tylko napisac dwa zdania ze jestem w domu.
 
Onesmile zestaw kupilam wiec juz po ptokach.....powiem ze po wstepnych ogledzinach wydaje sie ok. Termometr ma miekka koncowke na co liczylam, nozyczek nie zamierzam uzywac bo ja preferuje te male obcinaczki. A szczoteczka i grzebyczek hmmmmm ujda. Najbardziej podoba mi sie to opakowanie ten futeralik:)))))
Co do ksiazki JEZYK NIEMOWLAT ..........to moja biblia. Bardzo zaluje ze nie wpadla w moje rece kiedy bylam w ciazy z Jackiem. Polecam goraco ta ksiazke.

Mam jeszcze kilka ksiazek ,ktore odkrylam dopiero teraz i zaczytuje sie nimi.

Annette Kast-Zahn ,Hartmut Morgenroth KAZDE DZIECKO MOZE SIE NAUCZYC SPAC
Annette Kast-Zahn ,Hartmut Morgenroth KAZDE DZIECKO MOZE JESC WLASCIWIE

po lektorze pierwszej nauczylam Jacka zasypic samemu w swoim lozeczku bez lulania na rekacz czy w wozku (do czego sama przylozylam reke bo wydawalo mi sie ze tak powinno byc) w ciagu 3 dni. Ciezko bylo ale dlatego ze lulalam go na raczkach 8 miesiecy.
Druga natomiast ...... mam ale jeszcze nie zaczelam czytac. Zostala mi polecona bo moj Jacek to strasznie wybrzydza przy jedzeniu nie chce jesc warzyw, surowek po prostu miesozerna bestia.
Dowiedzilam sie ze dziecko do roku powinno sprobowac wszystkiego a zeby polubilo dana potrawe MUSI JA ZJESC PONAD 11 RAZY ja kapitulowalam po kilku i tu byl blad....zobaczymy jak bedzie orzy kolejnym dziecku.

Dziewczyny nie pomyslcie sobie ze jestem jakims nawiedzonym molem ksiazkowym i bede scisle sie stosowac do zalecen. Po prostu chce nie powielic bledow ktore juz raz popelnilam. A pozniej meczyc sie lub oduczac.

Co do powrotu miesiaczkowania powiem tyle.
Mam kolezanke ktora jest oredowniczka NATURALNEGO PLANOWANIA RODZINY czyli metoda termiczna,badanie sluzu itd

Powiedzila mi ze aby wydluzyc okres poporodowej nieplodnosc nalezy :
* karmic efektywnie czyli dziecko odpowiednio dlugo i prawidlow sie karmi( przybiera dobrze na wadze)
* karmic przynakmniej 6 razy na doba a przerwy miedzy karmieniami nie powinny byc dluzsze NIZ 6 GODZIN

To jej rady i jak twierdzi okres dostawala zwykle po 6 -8 miesiacach po porodzie

Dawidowe ciesze sei ze ci juz lepiel idz spac odpocznij :****

I jeszcze jedno pisalyscie na jakims watki o smaczkach czy dawac czy nie. Wyczytalam z mojej bibli:)))) ze dziecko ma OGROMNA POTRZEBE SSANIA do 3 miesiaca zycia i po tym czasie warto pozbyc sie smoczka bo dzieci nie zdaza sie od niego UZALEZNIC. Ciekawe jak to sie ma w praktyce ja Jacka odzwyczajalam jak mial ponad 2 lata i powiem ze ciezko bylo. Ciekawa jestem co bedzie jak teraz zabiore jak bedzie mialo ponad 3 miesiaca jak oczywiscie go podam. Na razie jeszcze nie kupilam zadnego ...szukam NUK-a a tu sa same TT i Aventu.
 
Ostatnia edycja:
dawidowe - bardzo się cieszę na dobre wieści!
monimoni - ja tez bardzo prosze o zaproszenie do tej grupy z danymi kontaktowymi

dobrej nocki :-*
 
reklama
masakra normalnie - taka byłam głodna że aż się obudziłam, a przecież kolacja była całkiem, całkiem. ja nie wiem co ta mała w moim brzuchu robi że tak szybko to spala - do maratonu trenuje czy co..wypiłam jogurt i czekam aż się uspokoi to może jeszcze trochę pośpię...ehhh...
 
Do góry