reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

My jesteśmy w 5 tygodniu calyczas kp waga 3,650 (Urodzeniowa 2.8) wiec rośniemy. Zapisałam małego na wizytę u lekarza aby sprawdzić bioderka a 29 idziemy na szczepienie chciałam 5 on 1 ale pielęgniarka mówiła ze u nas chyba nie ma wiec będę musiała poszukac. Dziewczyny a na szczepionkę trzeba mieć recepte?
 
reklama
Wiktorka haha ;) ja się nie obrażam ;)
Teoretycznie kolki nie są z tego co je mama, bo gazy nie dostają się do mleka. Ale alergeny już tak i na białka mleka krowiego dziecko może reagować problemami ze strony układu pokarmowego. Nie pomogę Ci za wiele z tym nabiałem , bo nie miałam takiego problemu. Siostra moja 2 lata była na diecie bezmlecznej z 1 córą i teraz jest 8 miesięcy już z drugą. I jedynie tyle wiem , że ona nawet składy wędlin czyta. Ale jej córki mocno reagują na śladowe ilości mleka. No i ona nie może jagnięciny też (mieszka na wsi , to tam jedzą takie rzeczy [emoji14] ). Pamiętam jeszcze tylko , że mówiła , że typową reakcją na mleko jest u niej sucha skóra za płatkami uszu, sprawdź sobie czy Twoje dziecko ma. Więcej nie pomogę. Ale jak chcesz całkiem odstawić nabiał , to musisz go wylemininować zewsząd. Później się robi próby , ale to jak z każdym alergenem.
A z tym mm chodziło mi o to , że często dokarmianie nasila kolki z uwagi na potocznie mówiąc mieszanie dziecku w jelitach.
Ja Ci tego nie pisałam po złości . Tylko to jest straszne , że lekarz powie odstawić nabiał , ale jak to zrobić by było dobrze już nie powie :/

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Brawo Julka ;)
Wiktorka a Byłaś u tego neurologa? Bo czekam na relację, bo moja juz w 2 tygodniu życia tak mocno trzymała główkę, a teraz już podnosi się na rękach razem z nogami a skończyła dopiero 6 tygodni...
U mnie noc spoko, ale cały wieczór bylo takie naruszenie i płacz. W ogóle jak w dzień młoda nie śpi to wieczorem ciężko jej usunąć chociaż już widać że jest zmęczona.

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dzięki Aria za radę, spróbuje może coś pomoże.
Moja Klarcia spała 7,5 godziny ;)i spała by dłużej gdybym jej nie obudziła na jedzenie. Za to w dzień nie śpimy prawie w ogóle.
 
Brawo Julka ;)
Wiktorka a Byłaś u tego neurologa? Bo czekam na relację, bo moja juz w 2 tygodniu życia tak mocno trzymała główkę, a teraz już podnosi się na rękach razem z nogami a skończyła dopiero 6 tygodni...
U mnie noc spoko, ale cały wieczór bylo takie naruszenie i płacz. W ogóle jak w dzień młoda nie śpi to wieczorem ciężko jej usunąć chociaż już widać że jest zmęczona.

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
Jurczuk prawdopozdobnie twoje maleństwo jest za silne rąk ci powie LEKARZ i prawdopodobnie wyślę na rehabilitacje ale nie wiem na 100 procent jak będzie u ciebie .bo u nas u kuzyna tak było chłopczyk ma ponad rok i reż tak wcześnie wSzyszko umiał podnosić się i inne w wieku a 8 miesięcy juz chodził i musieli jeździć na rehabilitację tylko dla mnie to trochę smieszne bo jak pomóc wzmocnić dziecko to rozumie ale zwolnić jego proces rozwijania to już nie może teraz wszystko tak ładnie robi ale potem w późniejszym etapie moze trochę zwolni i rówieśnicy go dogonia z rozwojem
 
na pewno chodzi o zmniejszenie napięcia mięśniowego, my z córką byliśmy na instruktażu i chodziliśmy na basen jak miała 5 miesięcy, bardzo jej pomogło, szkoda, że nie ma już tych zajęć, bo to były zajęcia w malutkim basenie przy szpitalu, zdecydowanie mniejszy "przemiał" ludzi, bo na taki zwykły basen z maluszkiem to trochę strach ze względu na bakterie w wodzie :/
 
Wiec tak, nabial wyeliminowalam lecz nasza azctak nie reaguje na sladowe ilosci wiec czytam sklady lecz nie przesadzam. Platki nie są szorstkie tylko normalne i delikatne i odpukac kolek nie ma i problemow brzuszkowych tez. Ja chce butle calkiem wyeliminowac na razie podajemy jedną kolo 17.
U neurologa na razie nie bylismy tylko u rehabilitantki. Ta stwierdziła, że mała a wzmożone napięcie na razie dała nam tylko ćwiczenia bo jeszcze wszystko jest w normie jesli te nie zadzialaja to porrzebna bedzie rehabilitacja. Faktycznie takie podnoszenie główki w naszym przypadku jest spowodowane tym napięciem w szyi zwlaszcza po prawej stronie i jakby przez to młoda ma słabe mięśnie brzucha. Teraz idziemy 23 i zobaczymy czy cwiczenia dają rezultaty. Później 2-tyg przerwy bo po szczepieniu nie wolno sie rehabilitowac
 
reklama
Do góry