reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pazdziernik 2016

Świstak, ja też się zdecydowałam na 5w1, bo dodatkowo to jest szczepionka, która jest dłużej na rynku i jest lepiej przebadana. Problem w tym, że podobno teraz ciężko ją dostać i u nas w przychodni nie mieli (mimo, że jak się umawiałam to zaznaczałam jaką chcę), o czym dowiedziałam się podczas wizyty szczepiennej :/
My na rotawirusy nie szczepimy po konsultacji z naszym pediatrą a pneumokoki mamy refundowane z powodu wcześniactwa.

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mała przybiera książkowo a nawet lepiej. Będę walczyć o kp. A co do szczepień to my bedziemy mieć pierwszą jak mała skończy 2 miesiące i jest to 6 w1 plus pneumokoki, rotawirus i MenB czyli przeciwko zapaleniu opon mózgowych. Tutaj mam te szczepionki za darmo.
 
My teraz w następnym tygodniu (7) idziemy na szczepienie. Nie ma u nas też 5w1 więc decydujemy się na refundowane. Nie chcę małej dawać tego 6w1. Rotawirusy koło 11 tygodnia, pneumokoki to dużo później.

Napisane na XT1072 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas w przychodni też niema tej 5w1 ale my szczepimy tymi podstawowymi plus pneumokoki w odstępie 2 tygodni od pierwszego szczepienia :)
Moja dziewczynka chyba wchodzi w faze 2-go skoku, jak pierwszy był raczej niezauważalny tak od wczoraj marudzi, nic jej się nie podoba ani bujaczek, ani ramiona mamy, ani leżenie na brzuszku... Masakra, pomagają jedynie spacery, wtedy mam godzinę, dwie oddechu... Dzisiaj po szczepieniu idziemy na weekend do dziadków, skreślam dni w kalendarzu do powrotu męża... A ile już Wasze maluszki ważą? Moja we wtorek już 4,9 na plusie dziś to już chyba z 5 kilo będzie :)
 
My dziś kończymy 5 tygodni i we wtorek waga była 5500.

Niestety zmagamy się z okropnym katarem :( bardzo mnie to stresuje, bo córka jako takie maleństwo nie chorowała mi wcale.

Jeśli chodzi o szczepienia to my szczepimy 5w1 a potem rota i w jakiś odstępach inne jeszcze nie ustaliłam w jakich, bo to i tak zależy od naszego stanu zdrowia, więc nie ma co planować... Jeśli chodzi o dostępność szczepionek to mamy już wykupione dwie dawki 5w1 bo faktycznie jest kiepsko z dostępnością.. ponoć to zagranie firm, żeby te 6w1 lepiej schodziły...
 
reklama
Mała przybiera książkowo a nawet lepiej. Będę walczyć o kp. A co do szczepień to my bedziemy mieć pierwszą jak mała skończy 2 miesiące i jest to 6 w1 plus pneumokoki, rotawirus i MenB czyli przeciwko zapaleniu opon mózgowych. Tutaj mam te szczepionki za darmo.
Patka skoro przybiera na wadze to jaki argument ma mąż??
Nasz synek w tydzień przybrał na kp pół kgB-) szok!!
Na brzuszek podaje Bobtic i zrezygnowałam z Wit k i dajemy sama D.
Dziś wylądować musieliśmy u lekarza bo mu tak oczko spuchło i tak nagle całe zaropiało, że masakra!!! Taki brzydki kolor tej ropki. Dostaliśmy krople na tydzień. Aż żal patrzeć na takie oczko...



Napisane na C6603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry