reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pazdziernik 2016

reklama
Dziewczyny viol ma 37tc czyli ciaza donoszona . Ja w nd wyszłam ze szpitala i lekarz mi powiedziała jak bede miała skonczony 36tc to spokojnie moge juz rodzic - bo dostałam steryd na płuca i w takim tyg dziecko jest juz dorośniete .
Takze nie ma co panikowac tylko grzwcznie czekac.
Powodzenia
 
Dziewczyny viol ma 37tc czyli ciaza donoszona . Ja w nd wyszłam ze szpitala i lekarz mi powiedziała jak bede miała skonczony 36tc to spokojnie moge juz rodzic - bo dostałam steryd na płuca i w takim tyg dziecko jest juz dorośniete .
Takze nie ma co panikowac tylko grzwcznie czekac.
Powodzenia

donoszona może i tak ale czy maluszek nie miał zbyt malej wagi, ja w moim przypadku boje się tylko tego, narazie wazy tylko 2 kg, fakt łatwiej wyjdzie taki maluch na świat- ja będę miała łatwiej ale czy on będzie miał az tyle sil aby pokonać swoja drogę do wyjścia
 
Wiol powodzenia... noooo dobrze moja lekarka mówi, że na tym etapie to nie znamy dnia ani godziny. Mi dzis 37 tydzień wskakuje, więc też już stres, nawet mąż wczoraj wieczorem piwo bezalkoholowe pił :)

Dzidzianapokladzie trzymaj się i nie denerwuj (łatwo powiedzięc) bo nerwy też wpływają na tętno dziecka. Oby lekarz ci wszystko wyjaśnił.

A ja się przeziębiłam i córka też rano kaszlała, dziś mamy wizytę u alergologa, zobaczymy co powie... akurat teraz infekcje eh...
 
donoszona może i tak ale czy maluszek nie miał zbyt malej wagi, ja w moim przypadku boje się tylko tego, narazie wazy tylko 2 kg, fakt łatwiej wyjdzie taki maluch na świat- ja będę miała łatwiej ale czy on będzie miał az tyle sil aby pokonać swoja drogę do wyjścia
Ja nie wiem ile jej dziecko wazy ale w 37tc dzieci raczej wiecej waza niz 2kg
 
w 37tyg dziecko już kolo 3kg waży. ..
zresztą każde przybiera pod koniec juz w swoim tempie. mam znajomą która urodziła w terminie córcie 2.600 wiec tu nie ma reguły.
lekarze przynajmniej u mnie zaznaczają że najbezpieczniej jak dziecko waży powyżej 2kg :)
ja mam jutro wizytę nadprogramowa u nie swojej gin tylko prywatnie u lekarza pracującego w szpitalu. on mi wystawi wszystkie papiery potrzebne do umówienia terminu cc.
mam nadzieje ze w czwartek załatwię wszystko i będę mogła już odetchnąć w tym temacie przynajmniej...

Napisane na SM-G355HN w aplikacji Forum BabyBoom
 
z tym kiedy jest bezpiecznie to bywa różnie, na prawdę nie ma się co stresować, znam wiele dzieci, które ważyły tylko odrobinę więcej niż 2 kg a były zupełnie zdrowe, oddychały samodzielnie i były wypisywane po kilkudniowej obserwacji. A 37 tydzień to faktycznie już bliżej 3 kg, ja tydzień temu miałam wg usg ponad 2900..
 
No wydaje mi sie ze jak komus dziecko wazy 2kg w 37tc to powinien byc w szpitalu i to monitorowac.
Ja lezałam w tamtym tyg z dziewczyna była w 37-38 tc i dziecko wazyło przypuszczalnie 2500g-2700g i dla nich to była mała waga. a co dopiero 2000g jak u Patrish.
 
reklama
ja mam nadzieje ze mój mały bedzie przybierac bo niestety w odstępie jednego miesiąca 7 - 8 od wizyty do wizyty nie przybrał kilograma tylko 700 gram
 
Do góry