reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

Kitek czkawki są choć chyba już rzadziej

Chybra te ruchy niekontrolowane to tez norma

Mrowkaa to co nic nie zakładasz sobie w końcu? Kurcze no szkoda wywalić tysiacza i może się okazać, że dupa blada

So_happy i właśnie chyba się zdecyduje na tą bez hormonu, jak coś to sobie za jakiś czas zdejme i załoze z hormonami
Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować i ciąża mnie jakaś nie złapie, bo ja to z tych mocno płodnych haha zresztą tak jak ty :)
 
reklama
Witam porannie korzystając że młody śpi.

Od dwóch dni znowu nie chce spać w dzień i drzemie tylko po 30-40 min, też mu dokuczają pierdy i chyba to jest przyczyna niespania, jak mu się nie odbeknie spania nie ma. Powiem tak- w takie dni ratuje mnie chusta bo wtedy śpi jak aniołek, jest w pozycji pionowej i nawet na śpiąco jeszcze sobie pobeka. Bo jak mu nic nie dolega to jest najsłodsze dziecko na świecie. A nasz plan 3 godzinny legł w gruzach i znowu cyca co 2 godz.

Kitek mój Igor też ma czkawki kilka razy dziennie.

Zmykam robić tort dla taty, w piątek ma urodziny, więc jak dziś zacznę to się wyrobię do piątku:-D może.....

Pozdrawiam.
 
Hej mamuski :)
Czytam was w nocy ale na odpisanie czasu brakuje bo Tymcio juz konczy jedzenie :)

Dagapio my szybko zaczęliśmy wychodzic po półtora tygodnia sytuacja ogarniecia dwojki starszych nie pozwolila na inna opcję

Kate czy wkladke gin zakladal ci w czasie krwawienia? Bo czytalam gdzies ze robi sie to w trakcie okresu

Kitek czkawka u nas pare razy dziennie

Co do bąkow i stekania to mi ostatnio pediatra powiedziala ze to wcale nie dlatego ze dziecku ciężko a dlatego ze u takich maluszkow krtan jest wysoko i inaczej to slychac :) a pozatym krtan powiazana jest z odbytem spróbujcie kaszlnac ;) odbyt sie zaciska. A jak stekniecie to sie otwiera ;) dopóki nie ma placzu mam sie nie martwic

Chybra przy kazdym kolejnym dziecku jest łatwiej ;) ja przy pierwszym nie mialam czasem kiedy sie umyc a byl mega spokojny Maja dała nam popalic bo spala tylko czasrm po pare minut a ja mialam duzo czasu o dziwo :p a roznica miedzy nimi byla mala teraz to luz pomimo masy obowiazkow od zaprowadzenia dzieci na 8 do szkoly odrobienia lekci pozaworzenia na zajecia dodatkowe i wszystko to z mlodym bo nie mam nikogo do pomocy. I jeszcze musze wszystko podpozadkowac pod karmienia malego

Co do bolu brodawek to ja mialam pare dni ból okropny przy karmieniu a potem i nawet ciezko bylo sie umyc :/ brodawki lekko zarozowione aż przyszło olśnienie - cholerne plesniawki :/ mialam je z córką cholerny ból. I wcale nie sa to biale plamki jak na jezyku u dziecka przy aftach. Poprostu brodawki bola jakby ktos ggwoździe tam wbijal
 
Hejka Kitek moja w nocy tak samo wstaje mniej więcej. Na obolałe sutki super sprawdzają się nakładki najlepiej te z aventu. Moja tez ma czkawki szczególnie po odbiciu. Ja z dwójką to już czasu brak. W szczególności ze mąż to tylko zawozi młoda do przedszkola a potem sama sobie musze radzić. Czyli wszystko na mojej głowie. Ale na razie daje rade oby chorobska nas nie dopadlo to wszystko będzie git.
Buziaki
 
Co do bolu brodawek to ja mialam pare dni ból okropny przy karmieniu a potem i nawet ciezko bylo sie umyc :/ brodawki lekko zarozowione aż przyszło olśnienie - cholerne plesniawki :/ mialam je z córką cholerny ból. I wcale nie sa to biale plamki jak na jezyku u dziecka przy aftach. Poprostu brodawki bola jakby ktos ggwoździe tam wbijal
Ale gdzie te pleśniawki masz? Na piersi??
 
Rany ja od 4 mam ciężką przeprawę z młodym :-( Co chwilę się drze i oczywiście razem z bąkami i skręcaniem. Teraz jest chwila spokoju, bo opatuliłam go w naszym łóżku i trzymam mu moją rękę na głowie i jedną ręką piszę. Nie wiem czy to już znak aby zadzwonić do lekarza? Zastanawiam się czy to może mieć związek z kropelkami Esputicon. Jak zaczęłam je podawać młodemu po jednej rano i wieczorem to na początku była ogromna poprawa, ale zmieniło się to odkąd dokładnie skończył miesiąc. Chyba je dzisiaj odstawię i zobaczę co się będzie działo. Kurde, przerażona jestem, przez to też męża wyzwałam jak wychodził do roboty. Ehhh
 
Drem na beodawkach :/ polozna przywiozla nystacyne w zawiesinie i pomoglo :) niestety skutek rzeki mleka i ciagle mokrych wkladek laktacyjnych

Chybra duzo cierpliwości dzieci czuja ta i wtedy dra sie jeszcze bardziej.
A moze mleko mu nie odpowiada ty chyba mm dajesz? Moze jakieś inne zobacz
 
reklama
No dobra, trochę nadrobiłam więc na szybko odpiszę bo mam robotę (a kiedy w sumie nie mam???).
Mrowkaa uwielbiam Cię! ;-)

Odnośnie czkawek to mój ma nawet i po 5 dziennie, tak jak w brzuchu. Co drugie odbicie jest czkawka. I też łapami macha jak szalony a jak mu sab podaję to mi nie jeden raz wytrącił łyżeczkę z ręki.
Poza tym mały beka jak po kuflu piwa i pierdzi jak jego ojciec czyli standardowo - jak wszystkie niemowlaki.

Piszecie, że przy drugim łatwiej. No to teraz uwaga: wszystko zależy od dziecka! To jest moja trzecia pociecha i jest mi najtrudniej. W sumie jest jak przy pierwszej, czyli jak przy Zuzi, z tą różnicą, że wiem jak się obsługuje niemowlaka i to mi już snu z powiek nie spędza. Aktualnie czekam na chustę bo niewiele jestem w stanie zrobić. Po mega wymagającej Zuzi trafiła mi się spokojna, śpiąca i niemarudząca Weronika i TEŻ miałam wszytsko zrobione i powtarzałam w kołko, że organizacja jest lepsza przy dwójce. Guzik prawda! Teraz mam trzecie - ukraiński panicz, jeszcze lepszy od tatusia. Jak nie śpi (czyli stale) to trzeba go na rękach nosić - i to na pionowo! Tak, żeby wszystko było widać. W leżaczku jak ma dobry humor to 10 minut polezy, nawet jak robię z siebie największego głupa. Po prostu drze się i tyle! Wyciągaj go i już. To samo pod karuzelą. Śpi jak zając pod miedzą, pół godziny i to też po 15 minutach trzeba przychodzić i mu smoczek wkładać. Wku.wia mnie to bo nic w domu nie zrobione a ja lubię mieć wszystko tak jak zaplanuję. Wolałabym już, żeby nie spał 3 godziny a potem 3 spał niż tak, że w sumie przez cały dzień walczymy - chce spać ale się budzi a po 15 minutach znowu beczy, że chce spać. Jak mnie uraczy tym swoim snem to latam po domu jak pierdzielnięta - bo tyle się nauczyłam przy pierwszym dziecku - że nie można ani minuty z tego jakże cennego czasu zmarnować :-D :-D starsze dzieci to się same wychowują!! Lekcje w pośpiechu odrabiane i najczęściej siedzę wtedy z małym przy cycu! O wspólnych wyjścia czy zabawach to nie ma mowy. Dobrze, że starsza ma prawie 11 lat to chociaż sama sobie czas organizuje. Gorzej z 6 latka bo ta wiecznie nie wie co ma robić! To inaczej niż ja bo ja wiem tylko kuzwa nie mam czasu. No to podsumowując przy trzecim dziecku jest łatwiej bo juz wszystko wiadomo co nie oznacza, że człowiek lepiej funkcjonuje. Co to to nie! powodzenie w robocie zależy tylko i wyłącznie od egzemplarza, który nam się trafi. Teraz na przykład mogę do Was napisać bo siostra (przyjechała z DE na 2 tygodnie) wyszła z księciem na spacer. A ja próbuje pisać akty, bo mi się trafiła możliwość zarobienia pieniędzy. Odnośnie zabezpieczenia to ja już pisałam, że wkładam normalna wkładkę i muszę to zrobić czym prędzej bo libido mam dwa razy większe niż zwykle. V juz mowi, że się mnie boi :-D Masakra!! A czwarte dziecko by mnie wykończyło!!!

Do sutkow tez polecam Purelan!
 
Do góry