reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2015

reklama
Melduję się ze szpitala. Rozwarcie na 2 palce, Szyjka się skrocila. Ale nie do konca. Doktor zrobił masaz szyjki. Czop nadal odchodZI i troszkę sączą sie wody. Na ktg zapisaly się 3 porzadne skurcze. Wieczorem dostane czopki na to by Szyjka dojrzała. Jutro usg i przeplywy. A jak nic dalej nie ruszy to w czwartek zaczną wywoływać.
Dziś pochodzę po schodach bo ten brzuch mi się stawia a mała pcha się na maxa. Może przyspieszę
Dzięki dziewcZyny za kciuki.
 
Doris starszak na kolejnym antybiotyku i katar jest ciągle, a malutki też ma katar i tez wlasbie tak mu furczy w nosie, nic mu nie leci, próbuję wyciągać, ale też niewiele tego jest :/

U mnie chyba wychodzi zmęczenie, po miesiącu czuje ze jestem niedospana. W nocy walczyłam z synkiem, żeby spał w kołysce, ale nie ma mowy nawet, po dwóch godzinach odkładania ho i płaczu co 5 minut zrezygnowałam i wzięłam go do siebie. Wydaje mi się ze takie maleństwo jeszcze nie potrafi wymuszac, wiec nie woem o co chodzi, ale chyba się też wkoplalam, odkąd położyłam go o 3 do siebie spał ekstra :/

Ladyk a jak u ciebie, chłopaki dalej śpią z wami?

Dolga Alex śpi ze mną od pierwszej nocy w domu. Odkładalam go aż doszłam do wniosku, że dwie spały i wyszły z łóżka to i trzecie wyjdzie kiedyś :p nie mam siły go co chwilę odkładać.

Katjana &&&&&
 
Najpierw odpisze kilku Mamusiom, a potem trochę o nas bedzie...

Hej Urodziłam o 7:24 waga 3220 53cm.
Porod był spoko przyjechałam o 1:30 miałam tylko 2 cm i skurcze co 5 min. Lekarz dał mi zastrzyk i powiedział ze albo przyspieszy albo zatrzyma. O 6 juz miałam 7 cm. D ledwo dojechał. I o 7:24 urodziłam
Gratulacje :)

Dream a jakie wymiary ma Twój Olus?
4240g i 56cm :) Wielki... Wygląda na dwa miesiące, postarał się foto wstawić potem.

Tam urodzilam Zuzke o 10:20 . SN waga 2820 i 52 cm . dostala 10pkt . obecnie lezy sobie dwa pietra wyzej obserwuja ;) . ale ' odpukac ' jest wszystko ok . na wlasnym oddechu , bez tlenow . juz zjadla butle , niestety nie moglam przystawic ale zaczynam walke w pokarmem . jest popodpinana do roznej aparatury , ale to dla jej bezpieczenstwa :* a porod no coz meega szybki S nie zajechal . sama bylam na.porodowce nie wiem czy 5 minut przed partymi , kolejne 5 i mala byla ze mna .
Gratulacje!!!

Nie miałam jak napisać. W każdym bądź razie urodziłam 15.10.2015 r. o godzinie 00:15. Synek ważył 3550 g i mierzył 56 cm. Urodzony siłami natury. Jak będę miała czas to postaram się nadrobić.Dzisiaj wyszliśmy ze szpitala.
Super, długi jak u nas Olek heh :) Gratulacje!

Zuzinka jest na IT. Nie wiem co pisalam a co nie . ;-) wiec waga 2820 i 52,cm 10 pkt . porod trwal caly porod trwal 4godz i 20 min. Poza tym S nie dojechal nie zdazyl , a ja sama ledwie dotarlam pietro wyzej na porodowke. 5 min dluzej bym zwlekala i urodzila bym na korytarzu . ;-) Zuza jest w dobrym stabilnym stanie nie wymaga zadnej pomocy , sama oddycha je , lezy tylko pod swiatelkiem w ciepelku i dostaje leki na serdusio . po porodzie byla super rozowiutka , pieknie spokojnie oddychala mialam ja 20 minut potem zabrana i juz.zostala na gorze . jestesmy dobrej mysli ... :* gratuluje kazdej z osobna i trzymam kciuki za kolejne porody.
Super, Ciekawe jak dalsze badania...

Olusia urodziła się sn o 4:30. Waży 3480 g i ma 57 cm. Wystarczyły dwa skurcze parte. Niestety zostałam nacięta a lekarz który szyl był bardzo niedelikatny. .. ale grunt ze po wszystkim :-)
Dzidzia jest cudna... Druga Kinia:-)
Gratulacje!!!

:) o 7:48 przyszedl na świat sn Maluszek 50cm i 3kg faceta :)
Poród szybki ale chyba najbardziej bolesny. Pękła mi warga mam pare szwów ide zaraz pod prysznic. I glodna jestem niesamowicie :p
Udalo urodzic sie z M :) jestem mega szczesliwa
Brawo!!!

Moja Zuzka wlasnie pojechala na kardiologie do prokocimia . trzymajcie kciuki .
Pisz jak wyniki.

Urodzilam dzisiaj o 13.15 sn Sara 2900g i 49cm porod nawet ok 8-13.15 trwal
Gratulacje!

Dwojka dzieci, dom, obiadki, zmeczenie, brak zrozumienia ze strony męża w ogole zamiast nas narodzny drugiego dziecks zbliżyć to nas chyba odsunelo od siebie doprowadza mnie do codziennego placzu, to nie tak mialo wygladac.
Hmm niefajnie. Co Twój mąż takiego robi? W sensie - nie cieszy się??

Melduje sie w dwupaku! Choć powiem że dałam dziś po robocie i może coś się w końcu rozkręci... Od paru dni boli mnie brzuch tak jak na okres i mi twardnieje... Mam nadzieje że to już co raz bliżej..2 dni do terminu :)
Ach, normalnie czuje jakby mój poród byl dwa tygodnie temu... Twój też się zaraz zacznie. :)

Dolga Alex śpi ze mną od pierwszej nocy w domu. Odkładalam go aż doszłam do wniosku, że dwie spały i wyszły z łóżka to i trzecie wyjdzie kiedyś :p nie mam siły go co chwilę odkładać.

Katjana &&&&&
Też tak zrobiłam w pierwszą noc...
 
So happy prywatnie idziemy w końcu. Mamy skierowanie od pediatry ale nawet nie próbowałam umawiać na NFZ.
dolga wizyta będzie w 3 tygodniu życia, tak mamy napisane na wypisie ze szpitala że kontrolna wizyta u ortopedy w 3 tyg. życia. Pierwszą wizytę u pediatry mamy za tydzień, ale położna kazała przyjść jeszcze przed wizytą po skierowanie do ortopedy.

Yustyna trzymaj się, wiem że ciężko, też miałam taką niemoc w zeszłym tygodniu, chodziłam i płakałam że nie daję rady a mąż który na urlopie miał pomagać tylko wkur.wia. Na pierwszy spacer wyszliśmy w niedzielę, jak Mały miał tydzień i 5 dni.

Dolga furaginu nie można bo przenika do pokarmu, sama myślałam żeby łykać bo coś piecze mnie przy sikaniu. Ale chyba zacznę pić urinal lub urosept jak piszecie że można.

doris oby to nie katar, mojemu też coś furczy w nosie a kataru raczej nie ma i nikt w domu też nie ma. Zakraplam mu sól do noska i staram się te glutki wyciągać, najbardziej furczy jak doi cyca.

Używacie smoczków uspokajaczy??? Ja trochę używam mimo że smoka raczej się nie dopomina, a nawet bym powiedziała że nim pluje. Woli cyca na uspokojenie ale ile można wisieć przy cycu. Smoka daję jak idziemy na spacer i wtedy ładnie zasypia. I dziś dałam mu żeby sobie possał do snu zamiast cyca i o dziwo jak już zakumał że to do ssania ( nie bardzo wiedział jak go użyć) to ładnie sobie usnął i cyc nie był potrzebny. Nie wiem czy dobrze robię. A jak u WAs z zasypianiem.
 
katjana trzymam kciuki :)

Ja po wizycie.Rozwarcie nadal na palec.Nie udało się uniknąć masażu szyjki.Przyznaję,że bolało..teraz trochę krwawię,ale mam się nie przejmować. Jak nie urodzę do jutra to ktg o 10:30 później ewentualny drugi masaż..Zmęczenie daje się we znaki,toczę się jak kulka i nie wiem co ze sobą zrobić..Jeszcze pogoda taka do dupy,deszcz pada..Zmartwiłam się bo w szpitalu w którym chcę rodzić przepełnienie,zostały miejsca na korytarzu..mam nadzieje,że jak już nadejdzie moja kolej to mnie przyjmą..najgorsza ta końcówka,chyba wszystkie mamy nierozpakowane mają dosyć..
 
Używacie smoczków uspokajaczy??? Ja trochę używam mimo że smoka raczej się nie dopomina, a nawet bym powiedziała że nim pluje. Woli cyca na uspokojenie ale ile można wisieć przy cycu. Smoka daję jak idziemy na spacer i wtedy ładnie zasypia. I dziś dałam mu żeby sobie possał do snu zamiast cyca i o dziwo jak już zakumał że to do ssania ( nie bardzo wiedział jak go użyć) to ładnie sobie usnął i cyc nie był potrzebny. Nie wiem czy dobrze robię. A jak u WAs z zasypianiem.

Mój Alex tez nie zawsze chce ale mu wciskam. To znaczy jak śpi i zaczyna stekac albo po kąpieli. A zasypiać to jednak chce przy cycu. Ze smoczkiem rzadko kiedy daje radę.

Zmartwiłam się bo w szpitalu w którym chcę rodzić przepełnienie,zostały miejsca na korytarzu..mam nadzieje,że jak już nadejdzie moja kolej to mnie przyjmą..najgorsza ta końcówka,chyba wszystkie mamy nierozpakowane mają dosyć..

Mam wrażenie, że tak jest w popularnych szpitalach bo jak ja trafilam na Solec, gdzie bardzo nie chciałam to było pusto. A na Żelaznej przepełnienie...
 
Evvula ja używam smoczka ale nie zawsze mała chce, ale gdy grymasi albo się przebudza to ją uspokaja :-) no ale najlepszy cyc... Dzisiaj bije rekordy, tyle godzin jeszcze na nim nie wisiała

Doris moja też zasypia przy cycu, ale do dzisiaj wystarczyło poczekać trochę i wystarczyło ja przełożyć do łóżeczka i spala dalej a dzisiaj nie dość że chce na nim wisieć cały dzień to jak już mocno zaśnie i się ją przełoży to koniec, od razu się budzi i chce znowu do cyca.. I nie idzie ponegocjowac, cyc i koniec
 
Evvula ja używam smoczka ale nie zawsze mała chce, ale gdy grymasi albo się przebudza to ją uspokaja :-) no ale najlepszy cyc... Dzisiaj bije rekordy, tyle godzin jeszcze na nim nie wisiała

Doris moja też zasypia przy cycu, ale do dzisiaj wystarczyło poczekać trochę i wystarczyło ja przełożyć do łóżeczka i spala dalej a dzisiaj nie dość że chce na nim wisieć cały dzień to jak już mocno zaśnie i się ją przełoży to koniec, od razu się budzi i chce znowu do cyca.. I nie idzie ponegocjowac, cyc i koniec

Malinka to może coś jest w powietrzu bo ja do 16 miałam to samo!! Raz się uwolniłam na godzinę jak położyłam Alexa w leżaczku i włączyłam suszarkę no i teraz bo wyszłam z nim na spacer po 16, wróciliśmy po 17 i śpi do teraz. Ja tez próbuję się przespać ale węzeł chłonny tak mnie na.ieprza, że nie idzie wytrzymać :-/
 
reklama
Zuzia jest karniona sonda , ulewala noskiem i zalega pokarm w brzuszku. Stan stabilny . jade w koncu do domu , na wlasne lozko odpoczac . w miare mozliwosci bede dawac znac . poki co jestem wykonczona tym wszystkim ;/ postaram sie dodac wam zdjecie

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka
 
Do góry