reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Cyntia tez mi sie wydaje ze zlapalas to w szpitalu, pscolka ma racje uwazaj na toalety i najlepiej do wycierania pupy uzywaj oddzielnego recznika
 
reklama
hej :)
ale ja mam lenia dzisiaj, zawiozłam małego rano do przedszkola i ciągle leżę w łóżku, aż mam wyzuty sumienia, ale co tam, za kilka m-cy już na pewno takiej okazji nie będzie. Obiad z wczoraj jest więc luz. Wczoraj ugotowałam cały gar fasolki po bretońsku, mniam

Cyntia, ja jakiś czas temu miałam taki problem, kupiłam sobie te globulki lactovaginal czy jak to się tam pisze i jak ręką odjął wiec polecam. Całkiem możliwe że w szpitalu sie przyplątało. a jak sie teraz czujesz?

Kotulcia, co tam u Ciebie?

LaBlanca, witam, no pewnie że przyjmiemy :)
 
Od kilku dni mam taka kule pod pepkiem ze nie moge wytrzymac. Niby nie caly czas,czasem zaczne mnie bolec i pusci za chwilke ale wczoraj to juz nie moglam wysiedziec,rano wzielam nospe bo chyba bym sie wykonczyla.Tak mi sie od razu skojarzylo z tym co pisalyscie o stawianiu sie macicy...czy myslicie ze to moze byc to.
Tak wogole czy to jest niebezpieczne bo nawet nie wiem,a zaczynam sie martwic tymi bolami
 
LaBlanca - jasne, rozgość się:tak:
Madzia - a smarujesz tą oliwkę na wilgotną, czy wytartąskórę?
babina - tak "zdalnie" to ciężko powiedzieć, alejak nospa pomogła to dobrze:tak:
Ja dzisiaj pomimo lekkiego bólu głowy trochę pogotowałam , potrawkęz porów i równolegle młodą kapustę duszoną z ziemniakami, cebulą i kabanosami,tylko cholercia dużo za dużo pieprzu mi się sypnęło i zastanawiam się jak touratować? Chyba więcej ziemniaków dogotuję:baffled:

cyntia - tak jeszcze w tej Twojej kwestii, nawet bardziej od osobnego ręcznika do podcierania polecam kuchenne ręczniki jednorazowe, mi tak położna doradziła i to się sprawdza. A druga sprawa to żel do higieny intymnej, Sroczka na swoim blogu poleca ten
Pollena Ostrzeszów Biały Jeleń PRObiotic emulsja do higieny intymnej z probiotykiem opinie - bangla.pl
A trzecia sprawa to probiotyki, polecam wybrać jakieś do przyjmowania doustnego, żeby sobie na dole nie grzebać i nie roznosić grzybka. Ostatnio w książce o alergii przeczytałam, że dobrze łączyć probiotyk z prebiotykiem (czosnek, cebula, inulina, mniszek lekarski), którym się ten pierwszy żywi.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, czy Wam też tak siadlo na pamięć? Spadek inteligencji odnotowalam jakiś czas temu, ale nadrabialam pracowitoscia, a teraz to...w ciągu ostatnich dwóch dni zapomnialam o tylu ważnych rzeczach, ze aż mi wstyd. Od wczoraj, kiedy to sobie uswiadomilam, nie wypuszczam notesu z ręki i zapisuje WSZYSTKO co zaplanowalam zrobic, obiecalam itd. Testuje aplikacje do zarządzania zadaniami. Znacie jakieś dobre?
Jeszcze trochę i będę musiała iść na zwolnienie z powodu niesprawnego mózgu. Bo jeszcze kilka takich numerów i pożegnam sie z pracą albo z szacunkiem, jaki tu mam...
 
Cyntia - Pscółka ma rację probiotyki dają bardzo dużo. Ja od kilku lat stosuję Lacibios Femina i odpukać żadna infekcja mi się nie przytrafiła a wcześniej się zdarzały. A poza tym patent mam jeszcze taki, że jak tylko poczuję jakieś pierwsze swędzenie czy coś nie tak, to z marszu odstawiam wszystko co słodkie, zero cukru do kawy czy herbaty i piję jak najwięcej kefirów, jogurtów naturalnych itp. Po 2-3 dniach wszystko wraca do normy bez żadnych leków.

rjoanka - moja najlepsza aplikacja do zarządzania zadaniami to podręczny kalendarz :-D, bez którego nie wyobrażam sobie życia zwłaszcza teraz w ciąży. Ostatnio koleżanka prosiła mnie żebym pojechała z nią na jakąś prezentację sprzętu domowego, więc się zgodziłam, co mi tam, w końcu mam czas. Umówiłyśmy się na następny dzień, więc stwierdziłam, że nie będę zapisywać tego w kalendarzu bo to chyba oczywiste, że nie zapomnę. No i co? Następnego dnia siedzę sobie w domu, patrzę a ona dzwoni i pyta "jak tam jedziesz już, bo zostało tylko 30 min...." Dłuższą chwilę mi zajęło, żeby zakumać o co jej chodzi i co ona w ogóle ode mnie chce :eek: A na prezentację oczywiście nie zdążyłam... :baffled:
 
rjoanka - mi wystarcza notatnik, a w pracy to excel:tak: ale ja to generalnie konserwa jestem:-D taki dinozaur w 21 wieku:-D


czarna - lacibios jest ok, tylko mega drogi, polecam (tak jak wszystkie leki) kupować w aptekach internetowych, bo sporo taniej

Madzia - to masz odpowiedź:-D skóra musi być wilgotna, znalazłam taką notkę:
nakładam na lekko
wilgotną skórę. I tak powinno się robić bo w przeciwnym razie bardzo wysusza się skóra. A robię to tak - gdy się wykąpię delikatnie dotykam się ręcznikiem (nie wycieram) i kiedy mam na ciele pojedyńcze kropelki wody wtedy wcieram olejek.
 
reklama
Też stosuję żel do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Mam w diecie produkty probiotyczne, ale w szpitalu jest lipa z jedzeniem. P. przywiózł mi jogurt naturalny. Przyznaję się bez bicia, że jak nie jadałam słodyczy, tak od miesiąca prawie codziennie coś ;)

Wczoraj do 20 bylo ok - tak z 7 skurczy. Za to później coś brzuszek zaczął szaleć. Poszłam do położnej, aby mi tak po ludzku wytłumaczyła, bo już nic nie rozumiem i zaczynam panikować. Dostałam dodatkową no-spe. W sali się poryczałam i tyle. Teraz zagadałam do położnej, która mnie uspokoiła.

Babina - a czujesz ból przy tych skurczach? Może zadzwoń do swojego lekarza, niech on się wypowie. Na jakiś czas przestań macać brzuszek. I zwolnij tempo :tak: Będzie ok.
 
Do góry