reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

Witam :-)
Jestem juz po gukozie mialam 75 i powiem wam ze wcale tak zle nie bylo:-) moze dlatego ze sobie cytryne dalam.

Jesli chodzi o golenie to i ja mam z tym problem, robie jakies wygibasy ale jeszcze bez lusterka :p

Body chce miec kilka bez renkawkow z krotkim i dlugim tak pod pajacyki:-)

Dziewczyny powodzenia na wizytach:-)
 
reklama
garmelka ja właśnie kilka dni temu zrobiłam sobie pediciure bo zbliżała się wizyta u gina a miałam tragiczne. Ale tak się omęczyłam że stwierdziłam że to ostatni raz! W lipcu wybiorę się już do kosmetyczki. Nigdy nie słyszałam o tym żeby pomalowane paznokcie na porodówce były nie mile widziane :happy2:

Po dwóch nocach podkładania jakichś jaśków pod brzuch złamałam się i właśnie zamówiłam kojec do spania. A maty nie kupuję, zostawię coś dla rodziny żeby miała mniejszy kłopot z prezentem :-p

U mnie dziś ładna pogoda, ponad 25 stopni jest i słoneczko pięknie świeci :happy2:
 
Czarna - o paznokciach piszą na stronie szpitala i ogólnie słyszłam że mają być niepomalowane ale moje koleżanki rodziły nawet z tipsami hehe:))

Syla - fajna mata - a od kiedy można na nią kłaść dzidkę? Ja chyba tak jak Czarna nie będe jej kupować żeby rodzina miała co :)
 
Czarna no powiem Ci że ja z tym leżeniem jestem przerażona, dopiero od 6 dni jestem na L4 a już dostaję kota....A tu jeszcze cholerka 3 miesiące bo mam ogromną nadzieję że urodzę mimo wszystko w 37 tc a nie w 40 tc. A tu powinnam jeździć po marketach budowlanych bo mamy już klucze do nowego mieszkania i powinniśmy coś w nim robić żeby w grudniu już się wprowadzić. No i nie bardzo....Nie mam ciuszków dla małej, w ogóle niewiele mam. Muszę zadzwonić do koleżanki żeby mi przywiozła te które jej pożyczyłam ale właśnie problem polega na tym że ja rodziłam pierwszą córę na wiosnę a teraz na jesień:eek: I tak nie obędzie się bez wydatków na kombinezoniki i takie tam...
Co do golenia to ja np nie wyobrażam sobie żeby golił mnie mąż - dla mnie to jakaś taka intymna sprawa;-) Próbuję z lusterkiem:D A nie mam aż takiego dużego problemu bo zanim zaszłam w ciążę to zdążyłam zaliczyć depilację laserową i żałuję że nie zdążyłam jej powtórzyć bo teraz być może nie musiałabym się już praktycznie w ogóle golić.

Moja druga córa szaleje prawie cały czas a najbardziej rano jak wstanę z łóżka i wieczorem zanim pójdę spać. Kiedy to dziecko śpi??:-)

Coś mnie tknęło dzisiaj żeby dać jej na imię po mojej zmarłej teściowej - Basia. W końcu jest moim wymodlonym cudem a ja nie raz prosiłam teściową o wstawiennictwo tam na górze i tak sobie pomyślałam że teściowa bardzo lubiła dziewczynki i teraz byłaby szczęśliwa że miałaby kolejną wnuczkę. Mała miałaby na imię Basia Wiktoria:-D

Powodzenia na wizytach!!!
 
Ostatnia edycja:
Czarna bardzo dobry pomysł z zostawieniem luki prezentowej dla rodziny. Na szczęście wiele osób pyta się co jest jeszcze potrzebne:tak:
Garmelka wydaję mi się, że od ok 3 m-ca dziecko będzie zainteresowane matą.

Enya świetny pomysł z imieniem:tak:
 
Wróciłam.
Bedziemy miec kolejną córke;-)
Małą ma 719gram,a ułozona wogule nie jest bo dryguje gdzie chce.
A tak to wszystko ok.

Znajoma mi sprzedałą komplet poscieli:
-kołdra wypełnienia
-2 poszwy na kołdre
-2 poszwy na poduszke
-przescieradło z falbaną
-ochraniacz
-organizer
-baldachim
-rozek
Kołderka jedna ciut sprana i rozek tez ale za 40zł wiec chyba było warto.
POŚCIEL DZIECIĘCA 6 ELEM+poszewka WIĘCEJ WZORÓW (4325962907) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Wzór jak na tej aukcji safari.Mysle ze sie opłącało mimo ze uzywana.
 
enya - współczuje leżenia, ale czego się nie zrobi dla maluszka, a o wyprawkę się nie martw, wszystko można przez net zamówić, w sumie z rzeczy budowlanych też. Jak tak w pierwszej ciąży zrobiłam, bo za oknem ślizgawica była. Basia, bardzo ładnie i fajnie że to imię dla Was będzie znaczyło coś więcej. My na drugie dajemy po dziadku i poniekąd spełni się też ostatnia prośba mojej babci, która majaczyła przed śmiercią i chciała ochrzcić Stasia. Więc będzie Mateusz Stanisław.

kacha - ja raczej kupuję 62, bo jak za duże to nie problem, można podwinąć, a jak za małe to krępuje ruchy maluszka

wawka - ja podobnie bez makijażu, najczęściej tylko nakładam krem, a czasem na wyjście tusz i kredkę do brwi, a pomadka to co dziennie, ale taka ochronna, żeby usta nie wysychały. Nawet w szpitalu ją miałam i się przydała. A my dalej używamy spacerówki od 3 w 1, bo Szymek drzemie w wózku i ma mega wygodnie. Niania mówi, że nawet na boczku sobie śpi, tak jak w łóżeczku, w parasolce byłoby to niemożliwe, a potrafi nawet 3 godziny spać, więc zmiana boczków to konieczna sprawa.

lucus - możesz smarować sutki Maltanem, on daje ukojenie i uelastycznia skórę (ja smarowałam w ostatnim trymestrze), także po porodzie, a raczej zwłaszcza po mi się przydał, bo strasznie swędziały, ale na szczęście nie popękały.

babina - ja mam już obcykane toalety na mieście:-D. Zawsze znajdzie się jakieś CH, restauracja, czy przychodnia do której w razie czego mogę się udać. Zdarzało mi się oczywiście zakładać body z krótkim rękawem, a na to kaftanik. Poza tym jak zasikał z długim rękawem, to te z krótkim były jako rezerwowe.

kotulcia - u mnie podobnie było, Szymek miał co prawda tylko 53 cm, ale grubasek był i miał nieproporcjonalnie długi tułów, więc bodziaki to praktycznie od razu 62 były. Każde dziecko inne.

cyntia - słyszeć, słyszałam o takiej firmie, ale konkretnych opinii nie pamiętam:no:

Madzia - ja jak wybierałam matę to zwracałam uwagę, żeby dużo dziurek do wieszania zabawek było. W końcu kupiliśmy używaną taką
http://archiwum.allegro.pl/oferta/tiny-love-mata-kick-play-discover-i2683390550.html
i te zabawki z kompletu były naprawdę fajne (wyprałam je w pralce), bo już przy delikatnym dotknięciu dzwoniły, a tym panelem grającym do dzisiaj się bawi. Kładłam Szymka od 7 tygodnia, kilka dodatkowych zabawek z dzwoneczkami dokupiłam/dostałam.

gnagna - ale spirytus paruje, więc to też w sumie pielęgnacja na sucho:-D. My przez 20 dni traktowaliśmy pępek octaniseptem, ale jak to nie pomogło to przeszliśmy na spirytus 70% i po tygodniu w końcu odpadł.

wawka - Michalinka głową w dół? :-D a tak na serio, zdecydowaliście się już na jakieś imię?

ania- moja ginka ustawiła połówkowe po skończonym 22 tygodniu, chyba nie za późno, bo ona specjalistka od usg, więc chyba wie co robi

garmelka - dobrze jakbyś paznokcie u rąk miała niepomalowane, bo odcień skóry pod nimi wskazuje bodajże na dotlenienie, poza tym jeśli będą Ci musieli z jakiś względów założyć to urządzenie na palec, którego nazwy nie pamiętam to lakier utrudnia jego funkcjonowanie. Ja na matę dukacyjną kładłam od 7 tygodnia, ale tylko dlatego, że wcześniej nie miałam:-D
 
Mam strasznie dobry humor:) Raz że pisałam że odszukałam tą oszustkę na Allegro - znalazłam jej ogłoszenie na Sprzedajemy.pl gdzie był numer telefonu, więc napisałam do Allegro że Pani ta mnie oszukała i sprawa jest zgłoszona na policji (zablokowali jej konto od razu po moim zgłoszeniu), więc napisałam jej sms że w piątek byłam na policji i dlatego konto ma zablokowane:) Dzisiaj rano napisała mi sms że była na wakacjach (taa a moja wiadomość na all czy to ze logowała się i wystawiała aukcje to co?) a to jej siostra zajmowała się sprawą wózka (i siostra pewnie konto usunęła na olx.pl) i że to nieporozumienie z tą policją i allegro. A w ogóle znalazłam po jej nicku i adresie e-mail że pisała na jakimś portalu pożyczkowym że szuka pożyczkodawcy na 15tys. złotych. Koniec końców nie uwierzyłam w bajeczkę bo gdyby nie moja zawziętość i wyszukanie info o niej gdzie się tylko dało to pewnie by mnie miała w d...:) Kasę już dostałam, musiałam iść na policję odwołać zeznania. Ale na drugi raz będę ostrożniejsza:)

I dzisiaj kupiłam nowy wózek - tym razem znalazłam 35km od nas więc pojechaliśmy bo zakochałam się w tym modelu - hehe nawet przymiarkę mojemu młodemu zrobiłam i szczupły 5-latek się mieści w spacerówce na spokojnie i nawet luz ma (oczywiście ciut za długi jest:p), tapicerkę od gondolki muszę odświeżyć (środek wyprać) bo spacerówka nieużywana - super materiał taki gruby jakby len:) Lekko spaw chyba puszcza przy stelażu bo Pani przyznała że synka jak miał kolki to bujała ciągle w wózku:) Ale co najlepsze zapłaciliśmy 500zł a jest 1,5 roku jeszcze na gwarancji:) Więc chyba przed urodzeniem się młodej oddam stelaż na gwarancję - a wtedy firma wymienia cały stelaż:) Ma takie amortyzatory i duże pompowane koła że aż się chce pobujać:) Jeszcze fotelik dokupimy ale dzięki adapterowi można zamontować Maxi Cosi City:)

Taki o:

wozlu1.jpgwozlu3.jpg

i filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Wxa3jtDCnUA
 

Załączniki

  • 9ac83a247fd5f350f23c9552b3e74665.jpg
    9ac83a247fd5f350f23c9552b3e74665.jpg
    30,2 KB · Wyświetleń: 42
  • wozlu1.jpg
    wozlu1.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 59
  • wozlu3.jpg
    wozlu3.jpg
    16,9 KB · Wyświetleń: 51
Ostatnia edycja:
Mam strasznie dobry humor:) Raz że pisałam że odszukałam tą oszustkę na Allegro - znalazłam jej ogłoszenie na Sprzedajemy.pl gdzie był numer telefonu, więc napisałam do Allegro że Pani ta mnie oszukała i sprawa jest zgłoszona na policji (zablokowali jej konto od razu po moim zgłoszeniu), więc napisałam jej sms że w piątek byłam na policji i dlatego konto ma zablokowane:) Dzisiaj rano napisała mi sms że była na wakacjach (taa a moja wiadomość na all czy to ze logowała się i wystawiała aukcje to co?) a to jej siostra zajmowała się sprawą wózka (i siostra pewnie konto usunęła na olx.pl) i że to nieporozumienie z tą policją i allegro. A w ogóle znalazłam po jej nicku i adresie e-mail że pisała na jakimś portalu pożyczkowym że szuka pożyczkodawcy na 15tys. złotych. Koniec końców nie uwierzyłam w bajeczkę bo gdyby nie moja zawziętość i wyszukanie info o niej gdzie się tylko dało to pewnie by mnie miała w d...:) Kasę już dostałam, musiałam iść na policję odwołać zeznania. Ale na drugi raz będę ostrożniejsza:)

I dzisiaj kupiłam nowy wózek - tym razem znalazłam 35km od nas więc pojechaliśmy bo zakochałam się w tym modelu - hehe nawet przymiarkę mojemu młodemu zrobiłam i szczupły 5-latek się mieści w spacerówce na spokojnie i nawet luz ma (oczywiście ciut za długi jest:p), tapicerkę od gondolki muszę odświeżyć (środek wyprać) bo spacerówka nieużywana - super materiał taki gruby jakby len:) Lekko spaw chyba puszcza przy stelażu bo Pani przyznała że synka jak miał kolki to bujała ciągle w wózku:) Ale co najlepsze zapłaciliśmy 500zł a jest 1,5 roku jeszcze na gwarancji:) Więc chyba przed urodzeniem się młodej oddam stelaż na gwarancję - a wtedy firma wymienia cały stelaż:) Ma takie amortyzatory i duże pompowane koła że aż się chce pobujać:) Jeszcze fotelik dokupimy ale dzięki adapterowi można zamontować Maxi Cosi City:)

Taki o:

Zobacz załącznik 630392Zobacz załącznik 630393

i filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Wxa3jtDCnUA

Super,że się sprawa wyjaśniła a co najważniejsze odzyskałaś pieniądze :)
A wózek,super!

Ja to nie wiem kiedy będę kupować wózek,bo jaki chce to już wiem..

A i zapewne do miesiąca zakupię też łóżeczko i komodę,bo już powoli nie mam gdzie mieścić rzeczy maleństwa :)
 
reklama
Super,że się sprawa wyjaśniła a co najważniejsze odzyskałaś pieniądze :)
A wózek,super!

Ja to nie wiem kiedy będę kupować wózek,bo jaki chce to już wiem..

A i zapewne do miesiąca zakupię też łóżeczko i komodę,bo już powoli nie mam gdzie mieścić rzeczy maleństwa :)

Super,że się sprawa wyjaśniła,a co najważniejsze odzyskałaś pieniądze :)
Wózek super!

Ja nie wiem kiedy ja będę kupować wózek,wybrany już mamy teraz tylko kupić.

A no i do miesiąca jakoś będę kupować łóżeczko i komodę,bo już powoli nie mam gdzie pomieścić rzeczy maleństwa ;)
 
Do góry