reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2014

reklama
Jak już jesteśmy przy smarowidlach, to może mi ktoras poradzi jak uzywac oleju kokosowego. Nie wiem czy smarowac na sucha skórę czy jak oliwka, na mokro. Wczoraj prawie zabiłam nim męża, bo po posmarowaniu sie stwierdziłam, ze jestem zbyt tlusta i weszlam pod prysznic spolkac go. No a zanim doszlam do pokoju, to zapomniałelam go uprzedzić ze nie umyłam wanny i moze być ślisko....
 
pscółka żyję ale ciężki weekend w szkole miałam to wpadałam tylko Was nadrobić z czytaniem:)

Przeżyłam dzisiaj glukozę:D

anecznik szczepienie na ospę nie gwarantuje że nie zachorujesz - ewentualnie złagodzi przebieg choroby. Moja koleżanka mimo szczepienia była chora a ponadto ostatnio jak jej syn miał ospę (też szczepiony) to jeszcze przyplątał jej się półpasiec...

Dlatego ja nie będę szczepić, gdyż żadne szczepienie nie daje gwarancji a powikłania poszczepienne mogą być poważniejsze niż choroba sama w sobie. Zresztą już pisałam jak seria szczepionki na WZW mojego syna została na jakiś czas wycofana jako "zagrażająca życiu i zdrowiu". Ja dziękuję za takie nerwy.
 
Anecznik szczepionka przeciwko wiatrowce nie jest i pewnie nie byla obowiazkowa, wiec jesli mama nie pamieta dokladnie, to roznie to moze byc. Prawda jest tez, ze mozesz teoretycznie zachorowac na polpasiec. Moja mama jako pediatra bedac ze mna w ciazy przeszla go chyba w 5-6 miesiacu.

Kotulcia, szanuje twoje zdanie, ale ja nie wyobrazam sobie nie zaszczepic dziecka przeciwko wzw typu b. Mialam dwie kolezanki z ta powszechnie wystepujaca choroba. Problemy z watroba, pobyty w szpitalu. Do szpitala nie przyjma cie na zaden planowy zabieg bez tej szczepionki. Nie ukrywam, ze osobiscie krzyczalam juz na porodowce przy zerowym rozwarciu, ze mam wlasna szczepionke na wzw i nie chce tej na nfz, ale jednak...
 
Wydrukowalam sobie liste potrzebnych rzeczy dla maluszka i dla mnie i tak sobie myslalam ze moze co nieco zamowie na allegro ale wogole nie wiem jak sie do tego zabrac.
Niby pisze podpaski,podklady,majtki wielorazowe i inne ale skad wiedziec ile tego wszystkiego ma byc. Czy moze zamowic po pare sztuk na probe,juz sama nie wiem...
...a lista dluga i szeroka :no:
 
gnagna ok, dziecko będzie bezpieczne i nie zachoruje na WZW ale powikłaniem może być (1 na 10 000) np. stwardnienie rozsiane... Nie ma róży bez kolców... Zresztą przebieg WZW już po zachorowaniu może być też łagodny i do wyleczenia... Każdy robi jak uważa:) Jak pisałam, ja już raz stres przeżyłam i po co mi to:)

Poza tym zaszczepisz na typ B a zachoruje na typ A. Tak jak ze szczepieniami na grypę - bez sensu...
 
Ostatnia edycja:
Kotulcia jak masz wirusa, to juz do konca zycia. Szansa, ze sie zarazisz u dentysty czy fryzjera jest znacznie, znacznie wieksza niz 1 do 10000. A o tym stwardnieniu rozsianym to wiesz z ulotki czy internetu? Wiem, ze byly kiedys takie plotki we Francji. Oczywiscie, ze kazdy robi jak uwaza. Tylko, ze to jest Twoja decyzja, a nie Twojego dziecka. Jego nie pytasz, czy chce ryzykowac zapalenie watroby i nie przedstawiasz mu statystyk dotyczacych powiklan. Szkoda dzieciaka i tyle.
 
gnagna wiem to z ulotki że oprócz zapalenia mózgu i paraliżu jest także stwardnienie rozsiane. Co do plotek we Francji - we Włoszech osobom które winiły szczepionki za autyzm przyznano rację (a to już ciężko żeby coś takiego udowodnić i żeby poparł to sąd)... Nie bez powodu także minister zdrowia wydał rozporządzenie o NOP (wklejam na dole). Ale oczywiście nawet jeśli dziecko ma NOP to albo lekarz zaprzeczy albo żaden rodzić nie powiąże tego ze szczepionką...

Szczegółowe rodzaje i kryteria niepożądanych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru
epidemiologicznego
1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG:
a) obrzęk,
b) powiększenie węzłów chłonnych,
c) ropień w miejscu wstrzyknięcia;
2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
a) encefalopatia,
b) drgawki gorączkowe,
c) drgawki niegorączkowe,
d) porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym,
e) zapalenie mózgu,
f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
g) zespół Guillaina-Barrégo;
3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:
a) bóle stawowe,
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,
c) gorączka powyżej 39°C,
d) małopłytkowość,
e) nieutulony ciągły płacz,
f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,
g) reakcja anafilaktyczna,
h) reakcje alergiczne,
i) uogólnione zakażenie BCG,
j) wstrząs anafilaktyczny,
k) zapalenie jąder,
l) zapalenie ślinianek,
m) porażenie splotu barkowego,
n) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.


Szczepionki kalectwa (Wzw B/Hep B) « Monitor Polski
 
Ostatnia edycja:
reklama
babina kup po paczce,potem na bierząco dokupisz.
Ja np zuzyłąm 3 szt majtek jednorazowych,w domu chodziłąm w zwykłych,podkładów poporodowych zuzyłąm 2 op,potem uzywałam podpaski z Belli te długasne,no a wkładek laktacyjnych to zuzyłąm tone.
 
Do góry