reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październik 2014

reklama
Witam,
ja też w obliczu zamkniętego wątku chciałabym do Was dołączyć:)
Czytam od początku ponieważ jestem mamą Hani ur. 17.10, a wstydziłam się trochę ujawnić ponieważ jestem po 40 i mam już dwoje dzieci - 16 i 12 lat. Moja Hania to też "początek klimakterium" tak jak chyba pisała jedna z Was. Na szczęście moja pani doktor szybko się zorientowała bo klimakterium to ja sobie wymyśliłam...:)Powiem tylko że macierzyństwo sprzed 16 lat i teraz to dwie przeciwległe bieguny, co nie zmienia faktu, że jest cudowne. Pozdrawiam zatem wszystkie mamy i proszę o dołączenie mnie do wątku ukrytego:)
 
Dziewczyny jeśli chodzi o cyca to mój w dzień toleruje ale tylko prawego a z lewego sciagam ręcznie i już normalnie tak mnie boli że szok. Jest czasem tak że walczy o butle bo mu sie nie chce ciągnąć.
 
Magda: a próbowałaś czopek glicerolowy? JA kupuję ten dla dzieci i kroję wzdłuż tak by otrzymać jedną czwartą całości i taki wkładam do pupci. I po kilkunastu minutach kupa jak ta lala :tak: Aha. Wkładam przed karmieniem bo karmienie dodatkowo pobudza jelita i kupa jest. Wiadomo, że mała trochę musi poprzeć ale kupa wychodzi. Robię też lewatywki za pomocą najmniejszej dostępnej gruszki. Wyparzam taką gruszkę i przegotowaną wodą w temperaturze ciała robię wlew do odbytu. Też pomaga :tak: Wkładam do odbytu i wlewam wodę. Mniej więcej objętość takiej malutkiej gruszki. Uważam, by powietrza nie wtłoczyć :tak: Windi też pomaga ale trzeba kilka razy powtarzać wkładanie patyczka by zadziałało więc staram się tego nie robić, bo boję się, że dupcię podrażnię. Ja będę inicjować, aż do rozszerzenia diety, ponieważ moja starsza nie robiła po kilkanaście dni i sama nie mogła robić kupy. Byłam kilka razy na IP i tam robili lewatywy i wypuszczali do domu. Więc sama zaczęłam inicjować. Kilka miesięcy jej inicjowałam i córka się nie uzależniła. Teraz robi sama pięknie kupy :tak:
 
Moja ogólnie to mało problemowy model. Je ładnie, kupki ładne, noce przesypia chociaż czasem idzie spac dość późno bo 23-24 ale za to spi do 9, brzuszek tez moze ze 3-4 razy bolał . Cieszy mnie to tylko ze jak cos sie dzieje to zle to znoszę.
Faktycznie przybyło nam sporo nowych mam. Ostatnio zastanawialiśmy sie gdzie znikła nam czesc mam a tu teraz wysyp nowych :)
 
Monia090 dzieci sie przyzwyczajają latwiej do butli bo lżej leci. W nocy może zaspana i ciągnie cyca. Ja bym chyba przestala dawać butle bo przybiera dobrze. Nic sie jej nie stanie jeśli jednego dnia zje troszkę mniej a może zapomni o butli i zje z piersi.
Xjennyx no nie powiem teściowa zaszalala z tą bransoletką. Choć mała będzie miała fajną pamiątkę to też byl niemowlakowi nie zakladala na codzień. Moglają kupić trochę wiekszą, taką na potem.

magda6m Nikusiowi też ropieje oczko juz od urodzenia. Dlugo dawałam biodacyne. Teraz trafilam na nowego pediatre, ktory kazal masować i jeśli za 2 tyg nie przejdzie to kazał skonsultować to z okulistą. Strasznie boje się przepychania kanalika.:(

B-tka ja będę wprowadzać stałe pokarmy po 6 m-cach tak jak zaleca WHO. Nie ukrywam, że kp jest wygodne. Starszej tak samo zrobiłam. A że obiadki przygotowywałam sama i przygotowywać będę wiec do pół roku mam spokój.

Judy moj Nikoś jest tak samo bezproblemowy poza tym że zaczyna ssać kciuk i mnie to bardzo martwi:( śpi w skarpecie na prawej łapce bo tylko ta go interesuje. Czy ktoraś z Was też ma ten problem?
 
Ostatnia edycja:
Ze tak powiem, czuje sie jak na nowym forum. Witam wszystkie nowe mamy. A stare mamy, tesknie juz za Wami!!!!

Wawka no niewiem jakbym takie niedzielne niespodziewane wizyt wytrzymywala;)
 
Wawka, u mnie czopki maja skutecznosc 50 na 50.Tylko, zawsze dawalam po karmieniu...Wiec pora to zmienic. Niusiusia nam biotacyna nic nie pomogla. Teraz dostalismy Tobrex- tez krople i zobaczymy.Tez panikuje na mysl o przepychaniu.Umowilam nas do okulisty z polecenia na 24.02 i mam nadzieje, ze nie karze przepychac.
 
Moja całą pieść wkłada do buzi i ogólnie liże sobie ręce. To taki etap ze dzieci to uspokaja i nie mam zamiaru z tym walczyć. Jak jednak martwi cię ten kciuk to moze spróbuj go zastąpić smokiem ;)

Renisus faktycznie jak nowe forum. A nasze stare forumowiczki juz po przenosinach?
 
reklama
Hanamag super ,że dołączyłaś -nie będę sama po 40-tce[44].

Magda6m mój młody aż się trzęsie jak dajemy mu raz dziennie kieliszek soczku tego od 4-m-ca,i 2 godziny z zegarkiem w ręku jest po soczku kupa
 
Ostatnia edycja:
Do góry