reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

hej dziewczęta mam do Was pytanie. jestem zatrudniona od jakiegos miesiaca u prywaciarza. I mam pytanie co musze wziac do lekarza żeby wystawil mi zwolnienie lekarskie?? Nie mam od pracodawcy zadnej ksiazeki ani nic ale wiem ze opłaca na 100% za mnie Zus...?? Pytanie numer dwa czy jesli przepracowalam tylko poltora miesiaca beda mi płacone swidczenia 100% z ZUS?? Czy nie mam na co liczyc???


Konieczny jest nr nip pracodawcy i to nie ma znaczenia czy idziesz prywatnie czy na kasę, natomiast jeżeli idziesz prywatnie to nie musisz okazywać ubezpieczenia w innym przypadku musisz mieć dowód ubezpieczenia. Jeżeli chodzi o zus to za pierwszy miesiąc zwolnienia płaci Ci wynagrodzenie pracodawca a kolejne zus- ale tak było u mojej koleżanki więc pewności 100% nie mam niestety musisz dopytać.
 
reklama
Kingolinka - nazwa firmy, regon, nip, swój dowód osobisty i teraz mają się zmienić druki i chyba ma być na nich nasz nip.

Jak długo masz zamiar być na zwolnieniu? Do końca ciąży? Przez pierwsze 30 dni płaci chyba pracodawca.
 
czyli nie potrzebuje książeczki ubezpieczen?? Moge wziac od pracodawcy nip regon itp?? To wlasnie wiem ze przez pierwsze 30 dni placi pracodawca ale nie wiem potem jak z Zusem tam potem zanosze zwolnienia?? Moj pracodawca tez ciemna masa w temacie;/
 
Zwolnienie dajesz pracodawcy :tak: tylko jeśli chcesz od teraz ciągnąć do porodu zwolnienie lekarskie to będziesz musiała stanąć na komisji w ZUSie bo max możesz mieć zwolnienie przez 182 dni a potem musisz się starać o świadczenie rehabilitacyjne.
 
Hej dziewczynki.

kingolka na pewno potrzeba do zwolnienia danych pracodawcy czyli nazwa firmy i nip, twoj nip lub pesel i tak jak dziewczyny pisaly ksiazeczke ubezpieczeniowa lub druk RMUA chociaz mi czasem wystarczaly paski z wyplaty. Z tego co wiem to w przypadku ciazy pracodawca nie placi nic tylko odrazu 100% placi zus.

czesc :) dawno nie pisałam ale brakuje mi czasu ;) Z moja dzidzią oki. Mój termin z usg różni sie o tydzień z OM ,ale tak wszystko dobrze. Troszkę schudłam miałam na wizycie 59kg. Mam nakaz przytycia. W pierwszej ciazy na poczatku tez schudłam :p Nastepna wizyte mam 5 kwietnia. Badania wyszły oki (krew,mocz). Toxo oby dwa negatywne.
Mam pytanie bo w pierwszej ciazy tez mialam dylemat. Mam super lekarza oprócz tego ,że jest przeciwny witaminą w ciaży ,jak wasi lekarze? Pytałam sie paru innych lekarzy i jest pół na pół. Jeden powiedział ,że brać, drugi że nie ,a trzeci że od drugiego trymestru i jak tu nie zgłupieć :p:)

Moj lekarz kazal mi tylko kwas foliowy brac. Mowil ze jak sie bierze witamin za duzo to dzieci potem strasznie duze sie rodza. Wystarczy miec zroznicowana diete i mysle ze takie witaminy sa duzo bardziej wartosciowe niz te z tabletek.


gosiane – znam ten ból też od początku w domu w leże, nie licząc epizodu z podtrzymaniem w szpitalu i mam nadzieje, jeszcze wrócić na jakis czas do pracy bo mnie te leżenie w domu dobija,

No tak zle i tak niedobrze :-) Dziewczyny co pracuja chcialyby lezec, my bysmy popracowaly hehe. No ja nie mam co liczyc na powrot do pracy bo mam taka ze nie moglabym jej wykonywac w ciazy :-(
 
reklama
kobiet w ciąży nie sprawdza zus....nie ma też Swiadczeń rehabilitacyjnych.....to są inne zasady...mamy 100% pensji i na L4 jest zaznaczone że się jest w ciąży.....to niby normalne zwolnienie ale ciężarnych nie sprawdzają....
 
Do góry