reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
Kobiety dwa dni mnie nie było i zaraz nadganiam zaległości. BYła u mnie w odwiedzinach moja psiapsióła z Kielc i nawet chwilki na kompa nie miałam. Ale naprawde odżyłam, bo juz taka zamulona byłam ze szok :-) I meega mi pomogła z dzidzią, ona z Szzymkiem latała po domu na rękach a my mielismy z mezem wolne hehe.
Elifit moj Babel tez zadko robi kupe kiedys to kilka na dzien a teraz... od 2 dni juz nie robi ehhh.. ale zycie teraz mamy od kupy do kupy :-D
Cytryna u mnie jest to samo "zaledwie" 5 pobudek... na poczatku jest super zasypia o 19.30 wstaje o 23, potem wstaje o 1(cyc), potem 2.30(cyc), potem 4.30(cyc) ---> tutaj zabieram go juz do lozka bo mam dosyc wstawania karmienia i odstawiania go, potem wstaje 6-7(cyc) i do 8 staram sie go "utrzymac" w lozku bo nie hcce mi sie po takiej nocce jeszcze wstawac i o 8 znowu cyc :-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki dziewczyny za wsparcie. Wyjatkowo dzis zmeczona bylam, mloda tez bo wczesniej wstala i tak mi utrula caly dzien ze az wybuchlam.
embarrassed.gif
Ja wiem ze nie powinnam byla krzyknac, teraz mnie sumienie zzera, laze z nia i ja przepraszam, ale nie powstrzymalam sie wczesniej..
no.gif
W weekend juz tak od trzech tygodni robimy ze odciagam mleko i na dwie-trzy godzinki wychodze, sama, bo nikogo tu nie mam, ale wychodze, niestety dzis nie dotrzymalam do weekendu..
embarrassed.gif
Udalo mi sie ja uspic o 16 i o 17 poszlam zdrzemnac sie i ja, i teraz juz lepiej na szczescie..
yes2.gif
 
asionek - masz racje z tymi cenami tzn stosunkiem cen do wyplat, nie bylma od poltorej roku w pl ,ale ludzie mowia ,ze ceny ida w gore ,ze hoho ,ale zarobki nie, wiec nieciekawie..
ja jak mam taki dzien jak dzis,ze ledwo co na oczy widze to kicham makeup, zazwyczaj rano jestem taka rozlazla, bo spacer to i tak nakladam czape na leb, a mi na mrozie zawsze z oczu sie leje, wiec nieraz juz wrocilam jakas rozmazana. Nie maluje sie za bardzo,ale jak nie naloze tuszu to sie czuje lyso:-) tez zamierzam jakas maske nalozyc zaraz poki maluch ma drzemke, a wieczorem pewnie peeleng z kawy i sauna , potem balsam i bede piekna:-)

ja bylam teraz w Pl i rzeczywiscie cny z kosmosu sa :(((
no ja sie czapka nie poratuje za cieplo :)
fajnie ci z ta sauna :)

C
I np taka buteleczka po jogurcie z zakretka napelniiona np ryzem .Zdecydpwanie stymuluje bardziej niz te drogie swiecace jazgocace zabawkiAlbo np ksiazeczka uszyta z roznokolorowych o roznej fakturze materialow.TZn kazda"strona"to inny material.
A i np. pozwolic dziecku jak jiz jest starsze np poogladac co jest w szufladach w kuchni.I to napewno wiecej radosci da niz drogie zabawki na 5 min.
Ja pamietam ze nasza Babcia nas zawsze przysuwala do takiej szuflady z lyzkami w krzselku i mysmy byly zajete ,az wszystko wyladowalo na podlodze:))

niezla akcja z tym haftowaniem przez barkierke hehe , brata nie obrzygal ?? :-D
co do zabawek to racja , ale jak dla mnie to juz przy takim wiekszym dziecku troche , bo teraz po szufladach to sobie nie pogrzebie hehe
u nas mata, karuzelka to hit od dawna i dzieki , ze ktos to ymyslil , bo maly sie sam pobawi , a ja chwile mam dla siebie , a tak to bym musiala non stop z nim siedziec i go bawic ...

Cześć
My dzisiaj byliśmy ostatni raz bioderka zbadać i wszystko w porządku :).
No i dopadł mnie mój koszmar nocny. Włosy wypadają mi na potęgę. Codziennie rano po myciu i czesaniu w łazience leży pełno moich kłaków. Już się nawet zastanawiałam czy przypadkiem jakieś zwierzę długowłose nie zamieszkuje po kryjomu naszego mieszkania. No więc linia włosów przesunęła mi się o centymetr w tył i mam baaardzo wysokie czoło a coś czuję, że to nie koniec grrrgrgrgrgrrgrrr..........
.

super , ze bioderka ok :)
o wlosach nic nie mow , dramat !! wyciagam cale garscie , w domu wszedzie klaki :( idzie sie zachlastac , niedlugo lysa bede jak nic :(

Cześć

Wczoraj nam o 21 wyłączyli prąd ale nudy...... i się z mężem zastanawialiśmy co kiedyś ludzie robili jak prądu nie było a mąż do mnie no dzieci robili i z hasłem idziemy?
No to z tych nudów nalaliśmy sobie pełną wannę wody zapaliliśmy świeczkę i moczyliśmy dupy przez godzinę hahah no i dalej nie było prądu nakarmiliśmy małą i poszliśmy spać.:-)

My śpimy w śpiworku mała nie lubi rożka woli swobodę. Faktycznie te kołderki w cholerę wielkie są i jakieś sztywne to więc jak mała wyrośnie ze śpiworka to nie wiem w co ją zapakuję ona lubi się rozkopywać więc kołdra odpada.

przynajmniej romantycznie bylo :)
a jak spiworek za maly bedzie kupisz nastepny :) ja juz mam nastepny rozmiar do 6 miesiecy na zapas hehe

Laski, a macie chwile i ochote na seks z Waszymi facetami?
Ja na teges szmeges w ogole nie mam weny i czasu...To sie kiedys zmieni? Bo poki co moje zycie seksualne strasznie kuleje:-D

Nie mam jeszcze maty edukacyjnej, a jak pokazuje Kubie zabawke probuje wyciagac lapki, ale jeszcze nieporadnie. Wasze dzieciaki juz sie bawia na macie?
y!

moze jednak skok ?? oby szybko przeszlo ! co do maty to moj juz od kiedy ma 2 miesiace sie bawi i sprawdza sie super :) takze polecam !
a z sexem u nas tak samo ... lipa na maksa :/



Jakie macie maty edukacyjne? jesteście z nich zadowolone? Możecie mi coś podpowiedzieć bo chcę małej jakąś kupić.

ja mam ta i u nas sie super sprawdza :) najlepsza malpa hehe maly tylko ja widzi i sie chichra do niej :) normalnie wlieka milosc od pierwszego wejrzenia :)
KOLOROWA MATA EDUKACYJNA FISHER PRICE CHRZCINY (2056116891) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mialyscie kiedykolwiek chwile zalamania z waszymi dziecmi? Takie momenty kiedy brak snu, zmeczenie, brak czasu na cokolwiek i ryk dziecka powodowaly ze mialyscie dosc wszystkiego? Ja wlasnie dzis mam taki dzien i to nie pierwszy... Juz zdazylam sie wydrzec na to biedne dziecko, zostawic je zeby plakalo i wyszlam plakac i ja do drugiego pokoju.. Ja chyba w koncu sie zalamie na amen.. Nie mam juz mocy, jak dla mnie to chyba za wiele byc matka.. :no:

ja nie mialam i oby tak zostalo ...
w kazdym razie jak juz dziewczyny napisaly zdarza sie i pewnie jeszcze nie raz sie zdarzy i nie mozesz myslec , ze na mame sie nie nadajesz !! w koncu ze stali nie jestesmy nie ? :) bedzie lepiej z czasem zobaczysz !!

macie cos na poproawe humoru :) ta mala przy zielonym stoliku jest rewelka ,ale najlepsze to male na niebieskim rogalu :)))) chyba z 3 razy wlaczalam hehe wymiekam :)))
Top 10 Funny Baby Videos! - YouTube
 
Asionek my mamy taką samą matę i.. mój Nataniel tak samo najbardziej uwielbia małpkę, leży głaszcze ją rączką, uśmiecha się i gada do niej coś po swojemu :) też jestem zdania że maty, karuzele,leżaczki bujaczki to genialne wynalazki :) nie wiem jak kiedyś kobiety robiły cokolwiek w domu.
kurczę tak piszecie o śpworach, rożkach, mój mały by się nie dał tak zawinąć, poza tym było by mu za gorąco, on zdecydowanie woli chłodek. Śpi pod kołderką, ale przykryty jest tylko do pasa i się nie rozkopuje.
A co do spania. Czytałyście ksiązkę Język niemowląt. Ja od samego początku bardzo się stosowałam do rad w niej zawartych i pomimo strasznych kolek moje dziecko do 1 miesiąca życia zasypia bezproblemowo. Na początku cyckał co chwilę, nie dawał się odłozyć do łózeczka spał mi na rękach. Spaliśmy czesto razem i to tak że musiał mnie czuć, więc dotykałam nosem do jego noska głaskałam po policzku i spaliśmy. Jak zaczął jeść w miarę regularnie, to zaczęłam odkładać do łóżeczka po kąpieli i cycku czyli mniej więcej koło 20 - no i zalezy jak bardzo zmęczony to zasypia od razu, jak mniej to posłucha melodii z karuzelki popatrzy się na nią i zasypia. Później pobudka 3-4 na cycka zasypia i tak 6-7 znowu i najchętniej już by sie bawił ale że mama do śpiochó nalezy to biorę go dosiebie potulę trochę, i spimy do 9-10. Za to w dzień nie śpi prawie w ogóle ale ja wolę taki układ bo przynajmniej nie chodzę jak zombie :)
 
reklama
Asionek my mamy taką samą matę i.. mój Nataniel tak samo najbardziej uwielbia małpkę, leży głaszcze ją rączką, uśmiecha się i gada do niej coś po swojemu :) też jestem zdania że maty, karuzele,leżaczki bujaczki to genialne wynalazki :) nie wiem jak kiedyś kobiety robiły cokolwiek w domu.
kurczę tak piszecie o śpworach, rożkach, mój mały by się nie dał tak zawinąć, poza tym było by mu za gorąco, on zdecydowanie woli chłodek. Śpi pod kołderką, ale przykryty jest tylko do pasa i się nie rozkopuje.
A co do spania. Czytałyście ksiązkę Język niemowląt. Ja od samego początku bardzo się stosowałam do rad w niej zawartych i pomimo strasznych kolek moje dziecko do 1 miesiąca życia zasypia bezproblemowo. Na początku cyckał co chwilę, nie dawał się odłozyć do łózeczka spał mi na rękach. Spaliśmy czesto razem i to tak że musiał mnie czuć, więc dotykałam nosem do jego noska głaskałam po policzku i spaliśmy. Jak zaczął jeść w miarę regularnie, to zaczęłam odkładać do łóżeczka po kąpieli i cycku czyli mniej więcej koło 20 - no i zalezy jak bardzo zmęczony to zasypia od razu, jak mniej to posłucha melodii z karuzelki popatrzy się na nią i zasypia. Później pobudka 3-4 na cycka zasypia i tak 6-7 znowu i najchętniej już by sie bawił ale że mama do śpiochó nalezy to biorę go dosiebie potulę trochę, i spimy do 9-10. Za to w dzień nie śpi prawie w ogóle ale ja wolę taki układ bo przynajmniej nie chodzę jak zombie :)


ja czytalam ta ksiazke, ale zapomnialam wiekszosc co wyczytalam a nie chcialo mi sie juz do niej zagladac.
Od samego poczatku kladlam Mlodego najpierw w koszyku a od 2 miesiaca juz w duzym lozeczku. Zasypia sam (przewaznie), czasem zdazy mi sie przeoczyc 2 ziewniecie :-) i wtedy juz jest tak zmeczony ze nie moze sam zasnac to go chwilke polulam i spi. albo przykladam dlon do twarzy to po 5 sekundach spi, a jak chrapie :tak:
Co drugi dzien robimy masaz, kapiel potem cyc i do lozeczka. Zapuszczam mu star light show Tomy Starlight Dreamshow: Amazon.co.uk: Baby i spi :)
 
Do góry