reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październik 2011

reklama
Witam się i ja przy kawusi :-)
No to czekamy na wieści od Justyś, już się nie mogę doczekać kolejnego maluszka :-D
Lena ,Monysia współczuję Wam na koniec takich atrakcji :tak:
Dziś sobie uświadomiłam ,że do terminu zostało mi tylko 11 dni :szok::-D Przytulanko było znowu ale noc spokojna bez żadnych atrakcji typu fałszywy alarm:-D
 
Witam serdecznie,
od rana czytam Was i czytam, bo ciężko za Wami nadązyć, ale udało sie w końcu.

CAły czas myślę jak tam Justyś. Pewnie teraz już ma Maluszka przy sobie.
Nie mogę sie doczekać na jakieś wieści od niej.
jagmar a no z dziećmi tak już jest że trzeba oczy dookoła głowy.. dobrze że nic się nie stało :tak:

Ewa ja zawsze siedzę jak prasuję, deskę na najniższy poziom i jazda :-)
mi na siedząco jakoś nie idzie ;) dlatego muszę być twarda i dawać radę na stojąco - z przerwami oczywiście ;)

Hejka
Cały dzień na nogach i jestem padnięta. Miałam dzień pełen emocji. Prawie połamałam własne dziecko. Tak się tym zestresowałam, że brzuch mnie do teraz kuje i cały czas mnie mdli. Byłam u teściów i gotowałam na szybko obiad. Zosia była już zmęczona a skubana nie chce drzemać poza domem. Cały czas marudziła, że chce wejść na blat w kuchni bo tam jest okno i widać samochody. W końcu ją na tym blacie postawiłam i oglądamy sobie auta a tu mi kipi obiad. Obróciłam się dosłownie na moment w stronę kuchenki żeby skręcić gaz (nawet nie wykonałam całego obrotu) i widzę kontem oka jak mała leci z tego blatu na ziemię. Nie wiem jak to zrobiłąm ale złapała ją w locie zanim uderzyła o podłogę. Myślałam, że z wrażenie urodzę. Z niej jest niezły klocek waży już 12 kilo. Na szczęście nic jej się nie stało. Oczywiście wyobraziłam sobie krwawe sceny i mózg na ścianie i długo potem ręce mi się trzęsły. Na szczęście lot nie zrobił na niej większego wrażenia. Płakała chwilę bo smoka zgubiła !!!. Mam cholerną nauczkę, żeby dziecka nawet na ułamek sekundy nie spuścić z oka w takiej sytuacji. Niewiele brakowało...

.
ładnie musiałaś się przestraszyc, ale kurcze tak to jest z dzieciaczkami, że setna sekundy im wystarczy zeby sobie krzywdę zrobić. Także gratuluję refleksu!
Bo tiramisu robi sie z surowych jaj a jak wiadomo surowe jaja to ryzyko salmonelli.. Wiem bo tu tiramisu to popularne slodkosci i gdziekolwiek nie pojde do restauracji, jak tylko spojrze na tiramisu to wszyscy mi zabraniaja lacznie z kelnerami :-( Obiecalam sobie ze po porodzie zjem taaaaaaaka miche tiramisu ze az mi uszami wyjdzie :-)
tak, tak dokłądnie o jaja mi chodziło

A ja wczoraj zrobiłam karpatkę z podwójną ilością kremu - istne obżarstwo
witam się :)


kiniutka
Autko super, tlyko radio musimy kupić jakieś fajne bo mamy jakiś szajs na kasety i nawet nie wszystkie stacje łapie. Poza tym super i też sie ciesze że urzędy mam za sobą;/
co do tv przymierzamy sie do kupna własnie w okolicach końcówki roku bo zazwyczaj wtedy są większe wyprzedaże i fajne ceny, a my zdecydowani jesteśmy na plazmę panasonica 42 cale ( oni chyba nawet mniejszych nie robią). Bo Panasonic od paru lat specjalizuje sie głónie w plazmach i mają bardzo dobre tv także stąd nasz wybor. A w tej chwili w sklepach internetowych cena takiej plazmy to ok 1400-1500 zł, więc może pod koniec roku spadnie do 1200 :D

!
super, że autko się udało :) My też chyba pomyślimy nad plazmą, tylko na razie te z lg oglądaliśmy, ale skoro polecach panasonica to się im przyjrzę lepiej
Hej kobiety!

Aaa bylismy z mlodym na wazeniu i ladnie przybiera na wadze, odrobil juz straty poporodowe i tak mi lzej na duszy ze jednak to jego dokarmianie ma sens i nawet pozwalamy sobie czasem na dluzsze przerwy w karmieniu nocnym, wiec tym sposobem moge sobie juz pospac po 4; 4,5 godz jednym ciagiem:D

Ciagle trzymam kciuki za nastepne mamusie do rozpakowania, widze ze wiele znakow wskazuje na to ze mozna sie tego juz w krotce spodziewac:), A juz sama sie nie moge doczekac na nasze kolejne forumowe malenstwa:)
super, że Maxiu ładnie rośnie, no i że uda Ci się pospać w nocy. Oby tak dalej :)
Mąż miał dziś wolne, mieliśmy się wylegiwać cały dzień i nic nie robić,
pojechaliśmy tylko na zakupy do biedronki, wychodząc z samochodu
już pod garażem spowrotem z zakupów przycięłam sobie pierwszy palec u lewej ręki
nie wiem jak to zrobiłam ale pieprzłam całą siłą, paznokieć połamany- cała płytka,
paluch siny i napuchnięty, Milena zobaczyła dużo krwi i się przestraszyła
a Mąż mnie zawiózł do lekarza- ja bym nigdzie nie jechała ale ten się uparł ...
opatrzyli palucha i jechaliśmy do chirurga do szpitala, prześwietlenia nie mogę mieć,
popatrzał, pomacał i powiedział że jak po porodzie będzie bolało to zrobić zdjęcie
żadnego zakażenia nie widział i kość paliczkowa raczej cała ...
jak narazie boli jak squr... i z paluchem owiniętym nic nie da się zrobić :wściekła/y:
pewnie paznokieć zejdzie ...
no to ładnie się załatwiłas. Mam nadzieję, ze nie bedzie bardzo bolało i szybko się zagoi

przeczytalam ze WCIAGNELAS druga blache szarlotki:huh: zastanawialam sie chwile gdzie to zmiescilas a teraz mysle tylko o szarlotce

Asionek jakiego smaka zrobilas mi na nalesniki ze szpinakiem i serem
a jakie serki dajesz?

a to tak nie pisało wciągnęłam? :-D bo ja tez tak przeczytałam. :-D i aż się zdziwiłam jaki to może głód ciężarnej doskwierać :)

a ja nigdy w życiu nie jadłam szpinaku...

Kurcze nie wiem co z tym pęcherzem,robie siku z krwią,chyba to większe zapalenie.Strasznie boli mnie podbrzusze,i to ciągłe bolesne parcie na siku,w polskiej aptece pani dała mi urosept,Boże jak ja przeżyje noc???Pewnie będę spała w wannie.Do tego Mały mało aktywny dzisiaj.
Jak nie urok to .....przemarsz wojsk.
No i jak się czujesz? Dobrze, że masz tą wizytę bo to nie ma żartów, trzeba to jakoś leczyć
OIhh ja uszczesliwioona.]
Moja mamcia pprzylatuje jutro do mnie na poltora miesiaca ahhh:-D:-D
Zrobi moje ukochane i upragnione golabki isernik z brzostwiniami. Juz mi blogo...
Ups sorkija znow o jedzeniu,hehe
super, że będziesz mieć mamusię przy sobie. W takim momencie pomoc bardzo się przyda :)
dzien dobry dziewczyny!

mam nadzieje,ze dzis bole juz zelzaly, to paskudne - nie dosc , ze mamy swoje ciazowe dolegliwosci to jeszcze sie przytrafiaja nieszczescia dodatkowe :/

tu mglisto, deszczowo i ponuro - chyba kakao na podniesienie nastroju :) i trzymac w miedzyczasie kciuki za mnie, o 14 mam wizyte w szpitalu i moze sie dowiem co z ta cc..

! :-)

trzymam kciuki, żebys dowiedziała samych dobrych rzeczy :)

gugula ja Cię nie pamiętam, bo jestem tu od niedawna, także miło Cię poznać :)


Kobietki ja mam jeszcze takie pytanko. Czy ktg to się robi tylko w razie potrzeby i jakiś wskazań ku temu czy każda ciężarna powinna mieć od któregoś tam tygodnia?

Idę na jakies drugie śniadanko, może zgagę uda mi się zabić, bo już z nią wytrzymac nie mogę, a mleko mi się właśnie skończylo.
 
Kobietki ja mam jeszcze takie pytanko. Czy ktg to się robi tylko w razie potrzeby i jakiś wskazań ku temu czy każda ciężarna powinna mieć od któregoś tam tygodnia?

Ja mam od 30 tygodnia robione KTG przez położną przy każdej wizycie, mam je teraz co 2 tygodnie, a od 36 tygodnia lekarka chce mnie już widzieć co tydzień towtedy będzie jeszcze częściej. Tylko, że ta położna to przystawia mi ten aparat na chwilkę tylko- jeszcze nie miałam takiego KTG, żeby leżeć pod nim 15 czy 30 min. Ale czy to jest standardowa procedura, czy zależy od przychodni to tego już nie wiem
 
reklama
Hello witam i ja z rańca ;D przydałaby się kawa z mlekiem a tu mleka brak i jeszcze cos slodkiego.. poprosze :p a tu nie ma komu pojsc do sklepu uuu... Ja jeszcze nie miałam ktg najbliższą wizyte mam 7.10 to sie dowiem cos wkoncu moze.... O
 
Do góry