reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

reklama
cześć dziewczyny, tak na świeżo po wczorajszej wizycie w Bocianie
głównie jestem pod wrażeniem organizacji pracy jak i samego dr Mr bardzo konkretny, bez zbędnych uwag i owijania w bawełnę
w piątek okazało się, że jesteśmy już u nich na liście, na miejscu dopełniliśmy wszystkich formalności, ja była w 3 dc i krótko mówiąc lekarz nas zaskoczył: zaczynamy od dzisiaj, byliśmy w głębokim szoku, bo spodziewaliśmy się, że jeśli wszystko pójdzie dobrze to zaczniemy od kolejnego cyklu, a tutaj taka propozycja, nie byliśmy na to przygotowani(urlop, nocleg itd) więc jednak zdecydowaliśmy się na kolejny cykl. Dostałam leki: fostimon i cetrotide, oczywiście z instrukcją jak sobie aplikować zastrzyk, z doświadczenia z ovitrelle to mam nadzieję, że dam radę.
Jednak jest druga ta gorsza strona wizyty, dr Mr zlecił mi badania, i okazało się, że mam problemy z tarczycą (gdzie dr M zapewniał mnie że jest OK) dr zrobił mi USG tarczycy i potwierdził problem, ma łykać encorto i euthyrox, ale była w taki szoku, że nie zapytała czy konieczna jest wizyta u endokrynologa, ale pewnie będę musiała się wybrać, jeśli któraś z Was ma podobny problem to proszę o poradę od czego zacząć. Kolejnym problemem okazał się mój mały mięśniak, który dla dr M nie stanowił problemu, właściwie go zignorował mówiąc, że to mały mięściaczek nie mający wpływu na powodzenie, tutaj dr Mr stwierdził, że jest on w takim miejscu, że może upośledzać endometrium i może mieć wpływ na zagnieżdżenie zarodka i jeżeli pierwszy zabieg się nie uda to muszę operacyjnie go usunąć(i już się boję:happy:), na razie mam podejść do zabiegu w kolejnym cyklu.
Nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć, mam w tej chwili na świeżo mętlik w głowie, ale zdaję się na lekarza. Przynajmniej mam jakąś konkretną diagnozę. Zaczęłam śledzić w necie strony odnośnie mięśniaków i wiem, że nie powinno się ich bagatelizować zwłaszcza podchodząc do ICSI i jeszcze ta tarczyca, muszę wrócić do poprzednich stron na forum i doczytać na temat tego endokrynologa o którym już tutaj była mowa.
Ogólnie, mimo tych złych wiadomości, to cieszę się, że trafiłam do dr Mr, ktoś innym okiem na mnie popatrzył, a nie zapewniał, że wszystko jest w porządku, a przyczyna niepłodności jest nieznana/idiopatyczna, na dodatek dr Mr popatrzył na wyniki męża i stwierdził, że są w porządku i nie zlecał powtórzenia, gdzie od początku leczenia mówiono nam, że wyniki m są bez rewelacji i zalecano prenatal probaby i inne specyfiki, najzabawniejsze jest to, że patrząc na kolejne badania m od VIII.2012 do tych ostatnich praktycznie niewiele się zmieniło.
To tak w wielkim skrócie.
Teraz czas ochłonąć i zacząć przygotowywać się do zabiegu, anula bo nie doczytałam masz już jakieś lokum na wtorek, jak z tymi namiarami na wynajem mieszkania na miesiąc z góry. Zostajesz na cały pobyt, czy jak goyah będziesz wracać po punkcji.
A wszystkim staraczkom p o w o d z e n i a:-)
 
Ostatnia edycja:
faro ależ się spisałaś :-), troche inne leki dostałaś niż ja, ja mam euthyrox na tarczyce bo troche za wysoki wynik wyszedł, puregon na szczęście w penie, no i tak jak ty cetrotide, sądzę że nie musisz iść do endokrynologa bo dr zapisał ci leki na zbicie, ale oczywiście decyzja należy do ciebie, jeśli chodzi o mięśniaki to goyah też dr powiedział że jak isci nie uda się to trzeba będzie iść na zabieg, ale to goyah napisze ci co dokładnie dr jej powiedział, a twój m robił chromatyne w Bocianie czy mieliście swoją z Parens ? Jeśli chodzi o mieszkanie to jutro będę dzwonić i umawiać się już na środę i wynajmę na cały m-ąc taniej wychodzi i nie będę wracała do domu po punkcji po prostu zostanę aż do transferu, a goyah nie wracała do domu po punkcji tylko jej m a ona została do transferu, namiary tzn stronę podawałam ostatnio wpisujesz w google mieszkania do wynajęcia Białystok i wyskakuje ci, sporo jest ale ja szukałam najtańszych tak żeby wyszło max 500zł, czyli ty startujesz za m-ąc ? super a dr Mr ładnie cię zdziwił że chciał już w tym cyklu :-D wyobrażam sobie twoją mine :szok:
nika jak tam twoja @ przyszła czy wiosne poczuła ;-)i się spóźnia
goyah
ty jak brałaś puregon to w tej fiolce co ładujesz pena zostawało coś ? mój m odkłada je i mówił że trzeba będzie pokazać pielęgniarce w Bocianie bo ona coś na wizycie mówiła że jak zostanie to żeby nie wyrzucać tylko przywieźć, bałam się że może nie do końca m wstrzykuje ale m obliczył że mam dawkę 150j a w całej fiolce jest 360j (pomimo że pisze 300j)
 
Ostatnia edycja:
czerwona olwka szkoda ze nie w jednej klnice :(


faro tez byłam tak zachwycona jak TY :) pełen profesjonalizm ale zeby choc efekt był :)

anula patrz jak czas leci TY juz bedziesz na długi pobyt jechac :)

Goyha kiedy testujesz ?
 
anula no trochę się spisałam, nie wiem nawet kiedy taki referat mi wyszedł :-D nad ednokrynologiem zastanawiałam sie, po kontem leczenia tzn w tej chwili będę łykać tabletki, ale nie wiem, czy trzeba ustabilizować tą tarczycę, ale to sobie zostawiam do przemyślenia na później, mój m miał robioną chromatynę w Parensie i może dlatego obyło sie u niego bez żadnych badań
fakt naszo zaskoczenie było wielki jak dr powiedział, że od dziś zaczynamy, prawdę mówiąc zaniemówiliśmy i patrzyliśmy na niego z niedowierzaniem, sam zaczął się śmiać, ale decyzja jest na kolejny cykl, czyli przełom kwietnia/maja jedziemy do Bociana, po świętach zaczynam kłucie jak tylko pojawi się @
widocznie źle zrozumiała z goyah odnośnie jej pobytu, w między czasie popatrzę w necie na te stronki z noclegami, a gdyby nie zdążyła zaglądnąć na forum do środy to anula szerokiej drogi:-)
goyah jak możesz napisz co dr Ci mówił odnośnie tej operacji mieśniaka, choć mam nadzieję, że zrówno u Ciebie jaki i u mnie będzie zbędna, bo zwyczajnie zafasolkujemy na wiosnę, kiedy beta u Ciebie?
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny :)
aga138 bardzo mi przykro bo to znów zwłoka kolejnego miesiąca...
Milena87 czekamy na wieści....
Joasik teraz stres to już połowa sukcesu za Tobą i oczywiście chyba dobrze, że nic nie boli :)
faro super wiadomości powiem Ci że dr Mr potrafi zaskoczyć i naprawdę jest konkretny. My też nie byliśmy zdecydowani i on powiedział, że zaczynamy :) niestety mi też wyszły prawdopodobnie jakieś mięśniaki po stymulacji, bo ja przed cyklem miałam histeroskopie i nic nie było, no ale dr powiedział, że nic już z tym nie zrobimy i działamy dalej, a w razie niepowodzenia :confused: przed następnym transferem przydałoby się zrobić łyżeczkowanie jeśli dalej będą widoczne plamy na usg... pytałam czy ewentualnie możnaby było zrobić to tutaj w rzeszowie. Nie powiedział nie ale z reguły nie wychodzi to na dobre. Znajoma mimo mięśniaków zaszła w ciążę, no ale człowiek jak już się stara to doszukuje się wszystkich niedoskonałości.... faro ja po punkcji zostałam właśnie bo nie miałam wyjścia a proponowałam następnym wizytatorkom bociana powrót :D
a tarczycę ja też miałam podwyższoną choć w normie i też biorę ciągle euthyrox.
anula86@ mi też zostawały w fiolce resztki. Ja pytałam pielęgniarki i ona mówiła, że zawsze tak zostaje. Dawka ma być ustawiane jak zalecone i matematycznie do wyczerpania fiolki. Ja wzięłam wszystko na wizytę w razie czego do pokazania. I oddawałam zresztą pielęgniarce zużyte strzykawki żeby nie wyrzucać do kosza.

Ja powinnam testować we wtorek bo w bocianie zalecają po 14dniach ale ponieważ wyjeżdżam za granicę w weekend więc zrobię wcześniej. Pytałam dr Mr i powiedział, że to jak ma być to już 10 powinno wyjść. Mam nadzieje, że zdążę Wam napisać przed wyjazdem :-)
 
Cieszę się że po wizycie u dr Mrugacza macie bardzo pozytywne opinie ,tym bardziej że moje wpisy nie okazały się puste a kilka z Was mimo dużej odległości postanowiło zaryzykować i przekonać się o tym osobiście hmm może inaczej bym to nazwała to zawalczenie o samą siebie, o własne szczęście i rodzinę.
Do faro ja również o tarczycy dowiedziałam się dopiero u dr Mrugacza,powiedział że mam ostry stan zapalny i podobnie dostałam encorton i dodatkowo poszłam juz w Rzeszowie do endokrynologa Grzegorz Świder Plac Wolności 17 tel 17 852 52 40 pierwsza wizyta 200 zł kolejne 150 zł .Kazał zrobić TSH ft3 i ft4 dostałam euthyrox i jodid 200 w ciągu kilku miesięcy unormowałam tarczycę i pojechaliśmy do Bociana podali mi dwa mrozaki na naturalnym cyklu.Co do męża mieliśmy równie podobnie mianowicie w Parensie powiedzieli że z takimi wynikami nie ma co zaczynać protokołu a w Bocianie nawet nie kazali powtarzać badania tylko dr Mrugacz powiedział że są w porządku.
Wiem że dr Mrugacz nie jest cudotwórcą i może być różnie tak jak u mnie nie zaskoczyło za pierwszym razem sle dziewczyny ,które przeniosły się do Bociana JESTEŚCIE W DOBRYCH RĘKACH :) Dr Mrugacz to świetny fachowiec z ogromnym doświadczeniem i wiedzą .
 
...ależ jestem w szoku bo zupełnie o tym zapomniałam, że podpisaliśmy ze wszystkimi dokumentami i zresztą sama się stresowałam zadzwonić do embriologa. Z bociana przysłali nam umowę zamrożenia zarodków w liczbie 3 :)
 
reklama
Goyah gratuluję mrozaczków :) super wynik :)

Anikola ja w Novum muszę ponownie robić właśnie posiewy i wirusy bo były ważne 6 miesięcy.
 
Do góry