reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

parens rzeszów

Anula nie spotkałam się jeszcze z normami AMH przy których kwalifikują na krótki czy na długi protokół. Wydaje mi się że w dużej mierze zależy od reszty wyników hormonów, wieku pacjentki, chorób itp. Ja mam niski poziom AMH (0,8) więc pewnie z tego względu bedę miała krótki protokół, aby wcześniej nie "wyciszać" jajników, bo w moim przypadku to nie ma sensu, i tak są wyciszone.
Na wyniki SCSA trzeba czekać ok.3 tyg.
nawet jeśli parametry nasienia są w miarę dobre to nie zaszkodzi im dodatkowa dawka witamin.
Plemniki "regenerują" się w przeciągu 3 miesięcy, więc przed planowaną czy inseminacją czy IVF warto wspomóc dodatkowymi specyfikami.
Co do pustego jajeczka podczas punkcji to Ci nie odpowiem. Ale po to jest stymulacja hormonalna aby wyhodować ich jak najwięcej i aby było z czego wybrać :tak:
 
reklama
Hej kobietki

nika mój m też załapał weekendem przeziebienie, leczył czymś podręcznym bez antybiotyków. Powinnam na dniach dostać @ i wstawić się u lekarza w okolicy 14 dc ( mam brac od 1 dc antyki ). Nie wiem co bedzie dalej, bo ostatnio wspominał o krótkim protokole ( a przypomne, że szłam długim i w trakcie wyciszania okazało się, że mam torbiel ). Zapytam wtedy o to przeziębienie.
Moje AMH to 2,3 czyli nie najgorzej .
Miałam dziś posrany sen. Śniło mi się, że jestem w ciąży, słyszałam dwa serduszka i poszłam potwierdzić ciąże do lekarza, a lekarzem okazała się moja dentystka, która przepisała lek na wywołanie @. Oczywiście zaspałam trochę. Mam nadzieję, że to wpływ pełni :))

anula nie tylko Ciebie nurtuja takie pytania. Zawsze może zdarzyć się taka sytuacja, że podczas stymulacji kobieta nie wytworzy odpowiedniej jakości komórki, ale badania estradiolu i usg w trakcie stymulacji daje lekarzowi jakiś obraz, na podstawie, którego decyduje o punkcjii. Myślę, że gdyby wykazały badania, że słabo się kobieta stymuluje, to stymulację chyba się przerywa lub zwiększa dawki lekow. Jeżeli pobrana komórka jest niedojrzała, to istnieje możliwość umieszczenia jej w inkubatorze. Ale to wszystko piszę na podstawie wcześniej wyczytanych postów na forum "kto po in vitro"
A propos, coraz rzadziej zaglądam na tamto forum, bo jak zaczynam czytać o tych wszystkich badaniach immunologicznych i tym podobnych to odechciewa mi sie tego wszystkiego................

anikola kciukasy zaciśnięte
 
Dziękuje Czerwona Oliwko:-) zastanawiałam się dziś czy nie zrobić sobie bety, ale jednak stchórzyłam;-)wolę do soboty mieć nadzieję, że jest dobrze.
 
Czerwona oliwko ten sen to faktycznie miałaś pokręcony. Teraz już przynajmniej wiesz, że jak zaciążysz to do dentysty lepiej się nie wybierać :-D
 
anikola kochana bardzo mi przykro. Choć ta beta wskazuje, że chyba coś sie działo. Ja kilkakrotnie widziałam bete poniżej 0,10 więc Twoj wynik trzymałby mnie do poniedziałku w delikatnej nadziei.
 
anikola, czerwona oliwka ma rację nie załamuj się beta jest dość wysoka, więc kciukasy nadal za ciebie trzymam a nóż w poniedziałek podskoczy i będziesz miała swój cud :tak:bądź dobrej myśli tak jak i my ;-)
czerwona oliwko ty jesteś umówiona na wizyte ? ja dziś dzwoniłam (po 13 nie mogłam wcześniej bo zajęcia miałam) żeby umówić się na styczeń ale już nikt nie odbierał i wtedy przypomniałam sobie że w soboty do 12 czynne , du***, dzieczyny nie wiecie czy w poniedziałek Parens pracuje ?
 
Dziękuje Dziewczyny:tak:jestem może głupia ale mam nadzieję mimo tego, ze nawet wiem , że jest tendencja spadkowa, bo wczoraj robiłam test i wyszedł a on wykrywa przynajmniej 25ml . Ciekawe czego było ok, a tu nagle z dnia na dzień taki spadek.
Anula czynny jest w poniedziałek, bo mam się do nich na betę zgłosić.
 
reklama
anikola przyrost bety troszkę wolny ale może jeszcze podskoczy :) zawsze trzeba mieć wiarę i nadzieję. Jeśli nie ten to następny raz.
Miejmy nadzieję, że w poniedziałek będzie wyższa :tak:
Ściskam :-)
 
Do góry