reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pampersy kontra tetra

Jakie pieluszki preferujecie?


  • Wszystkich głosujących
    25
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
My też tylko pampersy - teraz już 2, zresztą 1 poszły w odstawkę po tygodniu. tetrowe się przydają ale do wycierania buzi przy karmieniu itp. Moja lekarka nie ma nic przeciwko pampersom i raczej mam do niej zaufanie bo jest ordynatorem oddziału dziecięcego w szpitalu i myślę że gdyby były jakieś przeciwskazania to by mi powiedziała. Nie wiem jak u chłopców moze faktycznie bezpieczniej jest w tetrowych ale może warto sprawdzić czy "suche majtki" nie dają też dużej temperatury.
 
reklama
Też się wypowiem. Próbowałam pieluch tetrowych i to była katastrofa!! Nie dość, że pieluchy przemoczone to jeszcze ciuchy. W ogóle Misio jest bardzo niespokojny jak śpi w tetrach. Budzi mi się co chwila obsikany od góry do dołu :( Więc sobie odpuściłam. Do wczoraj ;) Wycięłam ceratki, żeby chociaż ciuchy uratować. No i nic z tego - wsio mokre. Jak mój Artur to zobaczył, zaczął rzucać inwektywami, bo musiał wypłukać zawartość pieluchy, hehe :) Jak wrócił z łazienki powiedział, że mam sobie odpuścić takie ekpserymenty, gdyż on nie ma zamiaru czyścić odchodów małego spod swoich paznokci ;) No i jedziemy na pampersach...
A co do tych "suchych majtek" - podobno też odpażają. W końcu tak jak pampers zatrzymuje to co narobi maluszek.
 
my ciagle uzywamy 1 (wole huggisy niz pampersy) 2 sa jeszcze za duze - wlasnie malej sie przelalo z dwojki bo 1 sie nam skonczyly
 
My też używamy tylko jednorazowych przy tetrowych jest za dużo zachodu i to przebieranie na okrągło a pupcia bardziej narażona na podrażnienia
 
czesc
my tez uzywamy jednorazowek i przy Maksiu i przy Mai teraz:) Tetry uzywamy tylko do wycierania buzi i odbijania po jedzonku.
A co do nauki nocnikownia to u nas Maks mimo ze chodzil w jednorazowych to bardzo syzbko wolal siku i kupcie nie mial nawet 2 latek. Mi sie wydaje ze wszystko zalezy od podejscia rodzicow czy maja czas aby pilnowac i nauczyc dziecko korzystania i wolania. Ale to tylko moja opinia.
Nawet nie mam czasu dokladnie poczytac bo jak tylko zaczne to zaraz Maja placze, chyba wyczuwa ze chce troche poplotkowac pogadac a nie zajmowac sie Nia:)))
Pozdrawiam.
ps od jutra zostaje sama z dwojgiem dzieciakow :)))) oj zobaczymy jak minie nam dzien:))))))))) Pa
 
u nas pampersy schodza w ogromnycg ilosciach - ledwie otworze jedna paczke a tu juz koniec - wszystko przez te ogromne ilosci kupek :) jak pomysle sobie ze musiala bym prac pieluchy tetrowe to wymiekam ;D
 
Idzia nasza Karolinka też robiła tyle kupek, po każdym jedzeniu, aż przyszły dwa dni bez kupki i teraz robi już jedną (góra dwie) na dzień, za to zawsze są takie że trzeba ją całą przebierać ;). Gdzieś czytałam że w okolicach 4 tygodnia to się stabilizuje, może być kilka dni bez kupki a potem maluch ustala swój rytm, np. do dwóch kupek dziennie albo do jednej (lub inaczej - to sprawa indywidualna) Ale Ty masz już drugie dziecko więc pewnie wiesz jak to wygląda ;)
 
iza - powinnam pamietac - ale to juZ prawie 6 lat minelo - wiele rzeczy sie zapomina ;D - wiec z przyjemnoscia slucham waszych rad :) i mam nadzieje ze mala juz niedlugo sie unormuje z kupkami ::)
 
też schodzą mi ogromne ilości pieluch w tej chwili... troche przy pomocy dziadka bo mój tatuś nie może zrozumieć, że mała robi czasem na raty i trzeba troche poczekać, można przebrać i po 5min znowu będzie taka potrzeba ;D wkurzałam się ostatnio, że te pieluchy rozmiar 2 są zaduże jeszcze więc kupiłam jedynki i są chyba przyciasne :-[ bo czasem małej się odciskają, więc je delikatnie zapinam i się boje, żeby coś bokiem nie wypłyneło ;D dlatego na noc będziemy chyba te 2 zakładać...
 
reklama
Oj, u nas też idzie mnóstwo pampersów. Kupujemy takie wielkie paczki, które niestety starczają na bardzo krótko. Buuu.
A tetrowe używamy do chowania się przed sikającym pisiurkiem ;) Bo nagminnie Misio sika jak mu się zdejmie pieluchę ;) No i w sumie też sporo tego idzie. Ale na szczęście pranie robi Babcia :D
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry