reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Owulacja

Dołączył(a)
22 Październik 2024
Postów
4
Hej dziewczyn ;)
Jestem tu nowa, wątków przeczytałam już tysiące, więc postanowiłam napisać.
Staramy się z mężem o dziecko, jesteśmy dopiero na początkowym etapie tak naprawdę…
Mam nieregularne cykle, gdzieś tam prowadzę kalendarzyki i w statystykach wychodzi, że generalnie 6 moich ostatnich cykli wychodziło między 28 a 29, miałam da odchylenia po 38 dni.
Ostatni @ miałam 24 września i stwierdziłam, że zacznę robić testy owulacyjne, a że nie wiedziałam od kiedy zacząć to zaczęłam od 7 października…
Dziś jest 22 październik testy do tej pory wychodziły negatywne, a ja dziś dostałam @ , a przynajmniej na to wygląda.
Wcześniej aplikacja pokazywała że powinnam dostać 28/29 października, wiec owulacja powinna być koło 15/16
No, ale nic nie było.
Teraz kiedy zaktualizowałam w aplikacji dzisiejszy pierwszy dzień @ wygenerowało mi się, że owulację miałam 7 października, więc wychodzi na to że znów się nie wstrzeliliśmy. Z kalendarza też wychodzi, r w takim razie wrześniowa owulacja była 9, w ten dzień wiem, że próby były i przed i po, jak widać nie udało się… Zastanawiałam się, czy po skończonym @ znów zacząć robić testy i próbować, czy już je olać…
Wiem, że ludzie starają się latami, zastanawiam się, czy od razu leciałyśmy zestresowane do lekarza, czy jednak daliście sobie czas…
I czy w ogóle warto robić te testy i na ile Onecie wam sprawdzały ;)
 
reklama
Zdecydowanie za późno zaczęłaś robić testy owulacyjne. Zacznij sobie je robić jak tylko skończy się @, a w okresie przed nawet ze 2-3 dziennie.

Generalnie - to warto pójść do lekarza. Jeśli planujesz robić testy, to warto zrobić monitoring cyklu, by sprawdzić czy się pokrywa z testami.
 
Zdecydowanie za późno zaczęłaś robić testy owulacyjne. Zacznij sobie je robić jak tylko skończy się @, a w okresie przed nawet ze 2-3 dziennie.

Generalnie - to warto pójść do lekarza. Jeśli planujesz robić testy, to warto zrobić monitoring cyklu, by sprawdzić czy się pokrywa z testami.
Jasne, w listopadzie napewno pójdę do lekarza m, natomiast chciałam mieć też podkładkę, że próbowałam robić testy, a wychodziły wszystkie negatywne. Tak jak wspomniałam miałam dwa odchylenia po 38 dni i przez to mi wyliczyło owulację później, a dopiero od tego miesiąca zaczęłam się tym interesować i sprawdzać ;)
 
Ja robiłam testy przez kilka cykli i jak już wiedziałam, kiedy się zbliżam do dni płodnych to umawiałam w tym czasie wizytę u ginekologa żeby podejrzeć, czy to co się rysuje na paskach jest faktycznie widoczne na USG. Też miałam rozstrzelone cykle i pomagała mi je unormować Miovelia Nac i inozytol
 
Warto zacząć testować np o 10 rano i 22 wieczorem - dwa razy dziennie,i nie z pierwszego meczu. Na ok 2 godziny przed testowaniem nie pić płynów i zacząć testować np 4 dni po ostatnim dniu okresu. Ja na początku prowadziłam notes i wklejalam tam testy,pisałam który to dzień cyklu i o której godzinie wyk. test.
Zaznaczyłam też wyniki w apce okresowej, obserwowałam śluz i też notowałam w apce.
 
Warto zacząć testować np o 10 rano i 22 wieczorem - dwa razy dziennie,i nie z pierwszego meczu. Na ok 2 godziny przed testowaniem nie pić płynów i zacząć testować np 4 dni po ostatnim dniu okresu. Ja na początku prowadziłam notes i wklejalam tam testy,pisałam który to dzień cyklu i o której godzinie wyk. test.
Zaznaczyłam też wyniki w apce okresowej, obserwowałam śluz i też notowałam w apce.
 
Ja robiłam testy o 22:00 jak wracałam z pracy, niestety pracuje po 11 godzin i nie mam jak ich robić jeszcze rano, więc tylko zostawał mi wieczór
 
reklama
U mnie cykle były w miarę regularnie. Udało się zajść w ciążę z testami dwa razy, drugie rozwiazanie lada moment. 😊 Zacznij przyjmowac kwas foliowy. Na początek, jeśli nie miałaś stycznosci z testami kup wieksza ilość i rób testy przez cały cykl, wtedy zobaczysz czy kreska jaśnieje czy ciemnieje czy w ogóle jest. Kochaj się z partnerem/mężem co 2-3 dzień, ale najlepiej wtedy kiedy macie na to ochotę. Testy 2x dziennie wtedy wyłapiesz kiedy co jak, ale jeśli nie masz możliwości to rób o jednej godzinie raz dziennie.
Dodatkowo możesz mierzysz sobie temperaturę – ja tego nie robiłam ale kiedy jest podwyższona występuje owulacja. Możesz także iść do ginekologa na monitoring, wtedy będziesz miała większa pewnosc. Czy do owulacji faktycznie dojdzie, dowiesz sie wtedy kiedy zajdziesz w ciążę. 😊
 
reklama
Do góry