reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Nie,nie dokupowałam.Nie wiem jak to jest teraz ze szczepieniami ale jak Kuba byl maly to za jednym razem dawali ttzy szczepionki,np.w uda i reke.Jak miał półtora roku nie chcieliśmy żeby kłuli go 3razy więc zapłacilismy za skojarzona i stalo sie to co sie stalo:(

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
Zuza, bardzo ci współczuję, ale to, co was spotkało, nie ma żadnego związku ze szczepionkami... Są badania na ten temat.
 
reklama
A no wlasnie ta mowila ze jak juz wybierze aie te co 3 tazy kluja to nie zmieniac juz na te 5w1 na te platne bo to moze zaszkodzic zeby jak sie podejmujesz placic to do konca jak darmowe to tez do konca noe wiem jaka prawda.
Tak jest. Mi tak mówiła pielęgniarka

W ciąży to lepiej zrezygnuj z diety odchudzającej, bo to może być niebezpieczne. Lepiej przejść po prostu na zdrowe odżywianie (a takie jest właśnie żywienie w cukrzycy). Jak bardzo cię ciągnie do słodkiego a chcesz mimo wszystko kontrolować wagę, to możesz na początek wprowadzić sobie jeden dzień,w tygodniu w którym będziesz jeść jakieś ciastko/batonik przy okazji innego posiłku - będzie ci łatwiej wytrwać w pozostałe dni, bo będziesz wiedziała, że najdalej za sześć dni coś sobie skubniesz :)
Moim zdaniem nie jest to jakaś drastyczna dieta -głodówka. Np. Dziś miałam na śniadanie 3 kanapki z wedlina. śniadanie 2 banan. Obiad: ziemniaki, filet gotowany i ogórek kwaszony. Potem zjadłam dodatkowo u mamy 3 mini kanapeczki z serem białym i w domu u siebie jeszcze skubnelam ze 4 widelce makaronu z białym serem ;)
Więc to nawet sporo....
 
Tak jest. Mi tak mówiła pielęgniarka


Moim zdaniem nie jest to jakaś drastyczna dieta -głodówka. Np. Dziś miałam na śniadanie 3 kanapki z wedlina. śniadanie 2 banan. Obiad: ziemniaki, filet gotowany i ogórek kwaszony. Potem zjadłam dodatkowo u mamy 3 mini kanapeczki z serem białym i w domu u siebie jeszcze skubnelam ze 4 widelce makaronu z białym serem ;)
Więc to nawet sporo....
A, jeszcze zapomniałam dodać, żeby pilnować stałych pór posiłków - to też jest istotne dla dobrego metabolizmu
 
Ten link mnie nie przekonuje. Nie ma tu zadnych odnosnikow do badan. Taka strone rownie dobrze ja moglabym stworzyc i napisac, ze szczepionki nie powoduja autyzmu bo tak. Ze w szczepionkach nie ma ludzkich tkanek z cial abortowanych, ze nie ma rteci, aluminium itd. Jest za to wiele ksiazek wydanych nt szczepien i kazdy moze siąść do lektury i wyciagnac sam wnioski czy szczepic czy nie.

Pewny znajomy pediatra glosno mowi zeby szczepic, bo zna wiele przypadkow autyzmu u dzieci nieszczepionych. Z kolei na grupie na facebooku Stop Nop wiele matek opisuje powiklania poszczepienne u swoich dzieci, nie tylko autyzm. Ja jestem jeszcze zielona w te klocki i nie podjelam decyzji co zrobie, bo z tym nopem to loteria, albo dziecko cos zlapie albo nie.. Pytanie czy w takim razie w ogole warto narazac?
Bacznie obserwuje dzialania Trumpa ktory chce przeswietlic wszystkie szczepionki. Podobno jego syn zachorowal po szczepionce i otwarcie o tym mowi tak jak o szczepionce na grype, ze to syf. Poczekam jeszcze, poczytam i zadecyduje..
Nie ukrywam ze nie widzi mi sie tez uzeranie z sanepidem, placenie kar i bog wie co jeszcze wymysla, moze zaczna wsadzac do wiezienia lub zabierac dzieci. Paranoja.

Znalazlam bardzo ciekawy artykul juz nie tylko zwiazany z autyzmem ale i z innymi chorobami. Skad sie biora itd. Dlugi dosc ale warto chociaz czesc przeczytac. Albo na dole jest link do youtuba mozna posluchac.

Link do: Zespół psychologiczno-jelitowy - Zespół fizjologiczno-jelitowy - dr Natasha Campbell-McBride
 
Dzis ta lekarka mowila ze u dzieci autyzm sie ujawnia ok 2 roku zycia a wtedy jest jakas szczepionka i ludzie mysla ze to po niej a niby to od urodzenia jest tylko odrazu tego nie widac. I zeby patrzec ze jak dziecko ma 3 miesiace czy lapie kontakt z nasza twarza nie z zabawkami czy umie sie skupic.
 
Ile ludzi tyle opinii.. Na yt ogladalam dokument juz nie pamietam jak sie nazywal gdzie rodzice pokazali nagranie synka jak chodzi smieje sie i cos tam sobie gada, a kilka dni po szczepieniu zanika jego umiejetnosc chodzenia i mowienia. I jak to logicznie wytlumaczyc? Jak przypomne sobie tytul to wkleje.


To chyba to

Jest jeszcze dokument"uslyszec cisze" na yt.
 
reklama
Nie zrozumcie mnie zle, ja noe chce siac "propagandy" i przekonywac do czegod bo sama nie wiem co zrobic. Ale lepiej znac obie strony i dwa punkty widzenia niz tylko jeden. :)
 
Do góry