reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Czesc dziewczyny!!! Nie bylo mnie troche ale zagladalam w miare mozliwosci! Dzieki ze pytacie co u nas :-*
Aisha prawie trafilas - Sebus ma jutro 4 miesiace hehe alez ten czas leci.
Olucha jeszcze nie wprowadzalam nowych pokarmow ale mam kupiona marchewke i deserek jabluszko z gerbera. Wydajr mi sie ze gerber jest najlepszy. Patrzylam na sklad i ma tylko 1 skladnik - marchewka 100%. Na sloiczkach hipp są np tez jakies regulatory kwasowosci a to juz nie koniecznie super jest.
Nie pisalam ostatnio bo mialam problem a to z netem a to maly plakal i skoki chyba mial a to znow ja mialam spadek formy i nie mialam sily nawet zeby zeby pisac ale juz wszystko wrocilo do normy.
Robilam ostatnio badania i tarczyca tez juz na szczescie w normie :-)
Dzis zalateialam chrzciny i ksiadz nie chce.sie zgodzic zeby w sobote byly - tylko niedziela, ale jutro ide pogadac z proboszczem bo co im zalezy z ta sobota?!
Karina suuuuper fotki!!!
Olucha Martusia to juz konkretna dziewczynka!
Na Sebcia to.wszystko.za male sie robi! Juz zaden pajacyk nie jest dobry - ostatnio kupilam na 68 i ledwo dobry :-) ale najwazniejsze ze zdrowo rosnie.
Dalej sie rehabilitujemy ale ponoc juz koncowka.
Aisha te gotowe mleczka sa super ( tez je w.szpitalu mialam) ale szkoda ze takie male... Sebus juz je po ok 180/200. A jak Aleks.jada? Wpradzalas juz mu cos dodatkowego? Powodzenia ja wizycie i daj znac co lekarse mowili
Olucha Sebus tez jak wampir na sloncu sie zachowuje ale ja mu wieszam pieliche.tetrowa i ma taki niby namiot ;-)
Jeracha trzymam kciuki za Was caly czas!
Wikasik a co tam u Was?
 
reklama
My dzisiaj znow u pediatry,maly dal nam popalic od niedzieli. Wczoraj Ten syropek pomogl na godzine tylko w ciagu dnia, dwa razy dalismy jak zwykle, ale wieczorem znow placz i po raz pierwszy nawet piersi nie chcial, po prostu plakal, dalismy espumisan I w koncu usnal. Noc minela dobrze, W nocy zrobil zielona kupke,nawet nie wiem kiedy,a zawsze slychac to bardzo wyraznie...rano zrobil juz normalne zolte kupki. pediatra powiedziala ze mial problem ze strawieniem czegos I chyba many winowajce-rosol ktory mama mi ugotowala. Dodala Tam kapuste I por a te wiadomo jak dzialaja. Dzis pediatra potwierdzila zeby rosolu nie jesc, nawet kawy zbozowej nie pic ani nawet herbatek laktacyjnych bo za duzo ziol moze tez malego podraznic. niestety :(
Przepisala zantac na refluks. To bardzo chemiczny lek na recepte,oby malemu pomogl nie zaszkodzil. Czy ktos zna ten lek?

Wczoraj I dzis trzymam sie diety I maly lepiej choc dalismy mu tez 0,5ml tego syropku.

Inne pytanie, to juz ponad cztery tygodnie od porodu a mi nadal krwawienia do konca nie minely.wczoraj myslalam ze juz koncowka, nie bylo nic I dzis znow swieza krew...jak dlugo u was trwaly?
 
Mała walczy z infekcja..na szczęście już jest lepiej..w przyszłym tyg czeka ją tomograf i odstawienie leku żeby zobaczyć czy uda się jej normalnie oddychać, jak tak wtedy może uda się uniknąć operacji...wiec przed nami nerwowy czas:( dziękuję za wasze modlitwy i dobre słowa :*
Jeżeli chodzi o mnie to fizycznie czuje się dobrze, w ogóle nie czuje ze rodziłam. ..pewnie dlatego ze skupiam się na czym innym nie bardzo mam czas myśleć o sobie..odciagam małej mleko wiec staram się też trzymać dietę. .póki co jestem na minusie 12 kg...
 
Olucha zawsze możesz do zwykłego mleka dać delicol,to na ta laktoze właśnie.
Mój też nie lubi jak mu słonko świeci e oczka. Ja parasolki nie mam,stawiam normalnie budkę z wózka nad główka.
Madalena byłam pewna że między naszymi chłopakami jest tydz różnicy.
Cieszymy się że do nas wróciłas :)
Jak dasz więcej kasy to ci i w sobotę zrobi. Bo po prostu musi robić dla was ekstra mszę,a tak w niedziele jest zwykła msza i kilka chrztow.
Mój je różnie,czasem zje 120 czasem 200... Je 6 razy na dobę po średnio 800 ml.
Robie mu butelki po 150 ml i czasem wylewam a czasem musze dorobić.
Agnella biedna jesteś. Mam nadzieje że twoje poświęcenie i dieta pomogą Kevinowi.
Połog trwa ok 6 tyg. Ja krwawilam dwa,później miałam tylko lekkie plamienie co kilka dni a trzy dni przed końcem zaczęło ze mnie ciurkiem lecieć,z takimi skrzepami. I tak.mocno przez tydzień. Myślałam że to już okres ale lekarka mi powiedziała że to takie ostatnie oczyszczenie.

Jeraha cały czas trzymamy kciuki za was. Biedna jesteś że nie możesz mieć swojej córeczki przy sobie,ale najważniejsze żeby pokonała wszystkie trudności i żeby było ok z sercem.
 
Ostatnia edycja:
Teraz o nas. Junior waży 6300 wzrost ok 68 cm. Lekarz nie umiał go zmierzyć tak się wiercil. Ogólnie jest wszystko ok,mały zdrowy,neurologicznie wszystko ok. Odruchy prawidłowe,główka w górze pięknie :) niepotrzebnie się martwilam.
Pogadalysmy o rozszerzeniu diety i powiedział mi lekarz że są nowe wytyczne, dietę powinno się rozszerzać między 18 a 24 tygodniem. Zacząć od jednego składnika i co trzy dni wprowadzać nowość. Można dodać trochę kleiku np ryzowego do mleka lub zrobić normalna papkę,w zależności jak dziecko połyka.
Nowością w systemie żywienia jest to,że daje sue dziecku co mu smakuje. Tzn jak pluje marchewka i jest ryk to po 2-3 dniach przestac i spróbować za 2 mce. Próbować różnych rzeczy żeby rozwinąć kubki smakowe itp.
Mi lekarz zalecał jedzenie ze słoików bo te w sklepach warzywa i owoce są nafaszerowane byle czym. No chyba ze ktoś ma swoje niepryskane.
Jednym słowem traktować schemat żywienia jako pewne wskazówki ale kierować się dobrem dziecka i tego co mu smakuje :)
 
Agnella biedni jesteście z tym brzuszkiem ... my niby mamy to już za sobą a ostatnio też coś zjadłam a ze jem juz wszystko to trudno stwierdzić co no i tez był płacz prężnie i zielona strzelająca kupa
Co do krwawienia to ja przez 6 tyg plamilam krwawiłam brudziłam na zmianę ... I nadal u mnie coś nie tak chyba jest ... muszę do lekarza iść ...

Ja Zuzię chrzcilam w sobotę i byliśmy tylko my nasi goście plus dwie babcię jakieś :)

JEREHA o Was ciągle myślę kochana trzymaj się dzielna mamusia z Ciebie!!!

Aisha super ze wszystko ok !!!

A Karina ? Hop hop !!!

My nadal walczymy z katarem !!! To już ponad 3 tygodnie ... w piątek minie 4 :/ mam wrażenie że nigdy się nie skończy!
 
Aisha ubranko na zamek i bardzo praktyczne :)

Ja dzis bylam u lekarza z tym kleszczem co mnie w niedziele upitolil ..., bo sie czerwona kropka duża zrobiła ...i mnie stawy bolą :(
Poprali krew i za 4 tygodnie znowu krew do porównania i dostałam maść ...

ImageUploadedByForum BabyBoom1433280774.475888.jpg

Zobacz załącznik 692493

Nasz dzien dziecka :) [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️

A w piatek ma Emily terapie z koniem jeszcze :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1433280774.475888.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1433280774.475888.jpg
    32,1 KB · Wyświetleń: 36
Karina oby wyniki wyszły dobre...
dziewczyny czy wy włączacie klimatyzacje jak jedziecie samochodem z dzieckiem? ja nie jestem jej zwolennikiem, bo zaraz mnie boli gardło i nie włączamy wcale, natomiast mała z samochodu wysiada cała spocona na plecach od tego nosidełka :/ u nas upały są już od 2-3ch dni.
aisha listę zrobiłaś co trzeba spakować? ;)
mi ta lekarka nie kazała dawac kleiku ryzowego czy tam kaszki bo mała dobrze waży, az troszkę za dobrze ;) tylko wlasnie, jablko, marhewke na początek.
moja ostatnio jak spi w lozeczku to odchyla sie w prawą stronę, co to jest? na maxa dotyka glową o szczebelki po prawo
 
Rurka no najwyższy czas do lekarza iść ;)
Jak Aleks zrobił pierwsza mega zieloną i śmierdząca kupę to myślałam że padne. Ale po mm czasem mu się zdarza.
Współczuję ci kataru,wiem jak to może być upierdliwe.

Karina gdzie to takie fajne ubranko kupiłaś?
Jak czerwony odczyn po kleszczu to duże prawdopodobieństwo boleriozy. Oby jednak było ok,bo cię kilka tyg antybiotykoterapii czeka.
Co tam fajnego twoje dzieciaki dostały w tych paczkach? :)

Olucha ja mam starego grata bez klimy :) mąż też. Mieliśmy wymieniać e zeszłym roku ale pojawił się młody i trzeba było kasę wydać na remonty.
Może dopiero pod koniec roku się uda.
Ale w pracy mam klime i ciągle któraś z nich pracownic chora była, ja też non stop katar i bóle głowy. Wiec nawet gdybym miała to bym nie włączyła raczej. U nas okna pootwierane. Młody tez cały mokry od tego fotelika. Nie wiem w co go ubrać na tą podróż jutro. Chyba tylko body krótki rękaw i spodenki.
Listę mam, po śniadaniu zaczynam pakowanie. Mam nadzieję że do jednej dużej walizki się zamieścimy. Bo młody taki mały a potrzebuje więcej rzeczy niż ja i mąż ;)
Mój trochę za chudy jest,choć ostatnio trochę lepiej jest. Bo z 10 centyla przeszedł na prawie 25. Stąd pomysł kleiku. Chyba zacznę dawać mu na noc trochę do butelki a jak dobrze zareaguje to będę mu dawać w formie papki raz dziennie. A do tego jabłko albo marchewka :)
 
reklama
Karina ...oby po tym kleszczy nic nie było!
Fajnie terapia z koniem super sprawa! Czekamy na relacje i fotki :-D
Olucha klima koniecznie oczywiście delikatnie żeby nie było dużej różnicy temperatur.
Aisha ja po porodzie byłam na wizycie w 5 tygodniu pologu i wszystko ok było. Cytologia tez ok. Nie mam żadnych objawów poza dziwnymi upławami jakby połóg dalej trwał tylko w bardzo skąpych ilościach ... nie wiem co to
Udanej podróży! !!!!!
 
Do góry