reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
@Ika88 a weź nie strasz ;p szczerze to bym szału dostała, nawet dzisiaj kurze scierałam bo już patrzeć nie mogłam... oczywiście nie wyczynowo, żeby krzyków zaraz nie było ;) mam się oszczędzać, wstawać mogę nie tylko do toalety, ale uważam i robię wszystko tempem ślimaka ;)
Tak ciąża jest droga... ja się na lipiec dopiero zarejestrowałam na nfz, przecież to kpina jakaś. Jedna wizyta to 150zł w moim wypadku, ale oprócz tego leki i badania... ktoś robił wyliczenia że cała ciąża powinna kosztować ok 1500-2000zł i uważam, że ktoś się bardzo ale to bardzo pomylił xD
 
@Ika88 a weź nie strasz ;p szczerze to bym szału dostała, nawet dzisiaj kurze scierałam bo już patrzeć nie mogłam... oczywiście nie wyczynowo, żeby krzyków zaraz nie było ;) mam się oszczędzać, wstawać mogę nie tylko do toalety, ale uważam i robię wszystko tempem ślimaka ;)
Tak ciąża jest droga... ja się na lipiec dopiero zarejestrowałam na nfz, przecież to kpina jakaś. Jedna wizyta to 150zł w moim wypadku, ale oprócz tego leki i badania... ktoś robił wyliczenia że cała ciąża powinna kosztować ok 1500-2000zł i uważam, że ktoś się bardzo ale to bardzo pomylił xD
Przeraża mnie, że na nfz zazwyczaj robią tylko 3 usg w ciągu całej ciąży, chyba bym umarła z niepewności. Wizyta kosztuje mnie 190 (plus posiew 40, jeśli robię) teraz 2 razy w tygodniu, leki, suple, sterydy, każde prenatalne 300, chyba pierwsze były droższe z tym testem pappa... Gdybym się zamknęła w 2000 mały miałby pokój jak z bajki xD
Dziś chciałam ogarnąć kuchnię (bo mężczyźni jednak nie widzą takich drobiazgów jak naczynia wszędzie), ale mnie pogonił :(
 
Ja na nfz w pierwszej ciąży miałam mnóstwo USG, także to nie jest regułą ;) ale chodziłam zawsze do gości ginekologów :) i to na dobrym sprzęcie więc spoko, tutaj po prostu się dobić nawet nie mogłam na nfz, dopiero w lipcu [emoji81][emoji81][emoji81]
 
A ja szczerze to nigdy nie byłam na NFZ zawsze prywatnie, bo sugerowałam się tym że ta opieka jest inna lepsza. A może mi się tak wydaje tylko
 
Wiesz co nie wiem jak to jest do końca, bo ja w przychodni swojego gina nfz też mam swoją kartotekę i teraz w sytuacji kryzysowej kazał przyjść i wziąć kartotekę, i normalnie na kasę mnie przyjął, a tak to do niego prywatnie chodzę. Ogólnie na nfz nie lubię do niego chodzić bo ma walnietą położną, serio kobieta jest obłąkana [emoji38]
 
Wiesz co nie wiem jak to jest do końca, bo ja w przychodni swojego gina nfz też mam swoją kartotekę i teraz w sytuacji kryzysowej kazał przyjść i wziąć kartotekę, i normalnie na kasę mnie przyjął, a tak to do niego prywatnie chodzę. Ogólnie na nfz nie lubię do niego chodzić bo ma walnietą położną, serio kobieta jest obłąkana [emoji38]
A co robi?
 
A wiesz uważa się za władzę większą od lekarza, jest mega niemiła, "zawsze ma rację", kobieta w ciąży czy też nie to zawsze się myli, ma problem z tym też że lekarza to gila czy ktoś prywatnie czy na nfz do niego przychodzi, no takie właśnie obłąkanie, jakby praca z ludźmi była karą, a nie jej wyborem ;) no i często czyta kartotekę przy wydawaniu i podważa słowa lekarza
 
reklama
A wiesz uważa się za władzę większą od lekarza, jest mega niemiła, "zawsze ma rację", kobieta w ciąży czy też nie to zawsze się myli, ma problem z tym też że lekarza to gila czy ktoś prywatnie czy na nfz do niego przychodzi, no takie właśnie obłąkanie, jakby praca z ludźmi była karą, a nie jej wyborem ;) no i często czyta kartotekę przy wydawaniu i podważa słowa lekarza
Zapewne w wieku przedemerytalnym albo i dalej? :p Lekarze i piguły powinni być badani co kilka lat miedzy innymi z poziomu empatii...
 
Do góry